Росіяни розробили новий метод терору: чи слід очікувати на тисячі дронів щоденно?

Росіяни продовжують терор цивільного населення в Україні, використовуючи нову тактику для перенавантаження сил ППО. Водночас попередження Міноборони Німеччини про тисячі дронів щодня є лише припущенням одного з генералів.
Таку позицію в ефірі каналу "Прямий" озвучив військовий експерт Олексій Гетьман.
Це акт терору проти мирного населення. Вони навряд чи здатні завдати значної шкоди серйозно укріпленим військовим об'єктам за допомогою великої кількості дронів. А коли їхні атаки спрямовані на міста, це явно свідчить про напад на цивільних. Інших причин для такого масового використання дронів просто немає. Щодо ракет, то їх ще можна якось пояснити — мовляв, там було скупчення військових або важлива нарада. Такі версії можуть сприйматись в деяких країнах Європи чи в Сполучених Штатах як частина військової операції. Проте, напади на цивільні міста ніколи не можуть бути виправдані, - підкреслив Гетьман.
Він зазначив, що під час нападів на цивільних осіб російські війська вдаються до нової стратегії, яка включає використання дронів-імітаторів.
"Коли йде декілька сотень дронів, то це що? Це очевидно атака по цивільному населенню. Яка тактика? Ми бачимо більше кількості дронів на одну ціль, на одну локацію, враховуючи й імітаційні дрони, хибні цілі. Таким чином просто перенавантажують протиповітряну оборону, бо у нас комплексна ППО. Це не тільки дрони-перехоплювачі, чи зенітно-ракетні комплекси, чи мобільні засоби, чи літаки, чи РЕБи - це все працює як єдиний механізм. Ми намагаємося так робити. І разом нам вдається знищити велику кількість повітряних цілей. На жаль, всі повітряні цілі, якими нас атакують, ми знищити не можемо, як і будь-яка інша система протиповітряної оборони", - пояснює військовий аналітик.
Крім того, він висловив свою думку щодо заяви Міністерства оборони Німеччини про наміри Росії здійснювати атаки на Україну за допомогою до 2000 дронів одночасно.
"Я не маю наміру образити наших партнерів або цього генерала, але варто зазначити, що його слова є лише припущенням. Чи має він якісь розвідувальні дані, і звідки вони? Якщо так, то чому б йому не поділитися ними? Якщо у нього є якісь дані, то навряд чи вони будуть оприлюднені. Людина просто висловлює думку, що це може бути 2000, а чому б не припустити й 3000? Тож з чого така інформація? Чому саме 2000? Особливо враховуючи, що це пише Bild… Я не маю великої довіри до деяких публікацій цього видання", - зазначив Олексій Гетьман.
Нагадаємо, в ніч з 20 на 21 липня російські війська здійснили напад на Україну, використавши 426 ударних безпілотників та 24 ракети. Українські сили зуміли збити 224 повітряні цілі, а 203 з них були втрачені в результаті бойових дій. У той же час, ворог провів масовану атаку дронами та ракетами на Київ, внаслідок чого в кількох районах міста виникли пожежі. Крім того, під удар потрапив Івано-Франківськ, де було зафіксовано руйнування та постраждалих.