Новини Івано-Франківська та області

Росія адаптувала свої методи повітряних нападів: українців сповістили про нову небезпеку.

Українцям варто готуватися до майже щоденних повітряних тривог через те, що Росія радикально переглянула підхід до ракетних і дронових атак.

Цю інформацію озвучив військовий експерт, ветеран російсько-українського конфлікту, майор запасу Збройних Сил України Олексій Гетьман під час виступу на телеканалі "Ми -- Україна".

За його словами, російські війська скоротили кількість ракет, які запускають одночасно з безпілотниками, проте значно збільшили частоту атак. Якщо раніше повітряні удари були масштабнішими, але траплялися приблизно раз на 15-30 днів, то тепер атаки відбуваються практично щодня.

"Раніше ми спостерігали 60-80 ракет під час одного удару. Наразі кількість зменшилася до 20-30, а інколи і менше. Однак ці атаки відбуваються практично щоночі. Це дає підстави вважати, що їхня тактика змінилася. Тепер вони не готуються до повітряних ударів з інтервалом у 15-30 днів, а здійснюють їх кожні 2-3 дні," – зазначив Олексій Гетьман.

Військовий аналітик звернув увагу на те, що зміна стратегії викликана дефіцитом ресурсів у Російській Федерації. Згідно з інформацією української військової розвідки, агресор здатен виготовляти близько 150-160 ракет щомісяця. Ці обсяги використовуються для постійних атак, щоб не вичерпати наявні запаси.

Гетьман зазначив, що на початку повномасштабного вторгнення Росії їхній арсенал становив близько 4 150 ракет різних типів. Наразі ця цифра знизилася більш ніж удвічі, до приблизно 2 000 одиниць. Проте, незважаючи на значні втрати, російська оборонна промисловість суттєво розширила виробництво, що дає змогу Кремлю підтримувати постійний ракетний тиск на Україну.

Один із експертів зазначив, що змінився підхід до вибору цілей для атак. Раніше Росія використовувала ракети, розподіляючи їх по різних регіонах, а тепер зосереджується на обмеженій кількості цілей — від 1 до 2 областей або навіть конкретних об'єктів. Основна мета цього методу полягає в тому, щоб перенавантажити місцеву систему протиповітряної оборони та подолати її захист.

"Нальоти планується зосередити на кількох ключових регіонах, можливо, навіть на 1-2 конкретних локаціях. Це робиться для того, щоб туди націлювалося якомога більше об'єктів — як Шахедів, так і ракет. Таким чином, метою є перевантажити нашу систему ППО в цих зонах і спробувати досягти певних результатів," — зазначив Гетьман.

Нагадуємо, що вчора вночі Росія здійснила ще один масштабний ракетно-дроновий напад на Україну. З акваторії Чорного моря були випущені ракети "Калібр", а з території Пензенської області -- Х-101 з літаків Ту-95МС. Найбільше постраждали Івано-Франківськ та його область, а також пролунали вибухи в Києві, Харкові та інших регіонах.

Читайте також