Російська Федерація здійснила масштабну атаку на енергетичну інфраструктуру України: які обсяги удару?
За словами українського президента Володимира Зеленського, метою росіян була енергетична інфраструктура по всій країні. При цьому противник застосував близько 120 різних типів ракет і 90 безпілотників.
17 листопада Росія здійснила масований ракетний удар по Україні, використовуючи різноманітні типи ракетного озброєння та безпілотні літальні апарати. Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, основними цілями агресора стали об'єкти, які відповідають за генерацію та розподіл електричної енергії по всій території України.
Представник влади повідомив, що внаслідок атак на українські енергетичні об'єкти вводиться режим термінових відключень електроенергії.
"Ворог атакує об'єкти генерації та передачі електроенергії по всій Україні. Оператор системи передачі терміново ввів режим екстрених відключень електроенергії. Де можливо, рятувальники та енергетики вже працюють над ліквідацією наслідків", -- написав Галущенко у Facebook.
За інформацією моніторингових каналів, перебої з електрикою та відключення сталися у Вінницькій, Волинській, Черкаській, Чернігівській, Івано-Франківській областях, а екстрені вимкнення світла запровадили в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій областях.
За даними ДТЕК, під удар потрапили теплоелектростанції компанії. На момент публікації про жертви та постраждалих не повідомлялося.
"У результаті атак обладнання станцій зазнало значних ушкоджень. Після завершення обстрілів співробітники підприємств оперативно приступили до ліквідації наслідків та відновлення функціонування техніки", -- зазначила пресслужба енергетичної компанії.
У ДТЕК уточнили, що за цей рік росіяни вісім разів атакували інфраструктуру компанії, а загалом від початку повномасштабного вторгнення теплоелектростанції ДТЕК було обстріляно понад 190 разів.
Президент України Володимир Зеленський висловився щодо ворожого нападу, що стався 17 листопада. Він зазначив, що агресор використав широкий спектр озброєнь, включаючи ударні безпілотники, крилаті, балістичні та гіперзвукові ракети. Було зафіксовано запуск приблизно 120 ракет та 90 дронів, серед яких і іранські дрони-камікадзе "Шахед".
"Крилаті, балістичні та аеробалістичні ракети: "циркони", "іскандери", "кинджали". Загалом близько 120 ракет і 90 дронів. Наші сили ППО знищили понад 140 повітряних цілей", -- уточнив президент.
Зеленський зазначив, що окупанти намагалися атакувати енергетичну інфраструктуру по всій території України. Проте українська протиповітряна оборона успішно зупинила більшість загроз, знищивши більше 140 повітряних об'єктів.
В операції брали участь зенітні ракетні підрозділи, мобільні вогневі команди, системи електронної боротьби, а також авіаційні сили, до яких належали винищувачі F-16, Су-27 і МіГ-29.
Нагадуємо, що 11 листопада військові сили Російської Федерації підняли в повітря стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, але ніяких пусків крилатих ракет не було здійснено. Фокус дізнався, які цілі переслідувала ця імітація атаки.