"Спільно вчимося та розвиваємося": як впроваджується програма в Івано-Франківську.
З моменту початку повномасштабного вторгнення Росії підтримка освітніх ініціатив в Україні з боку Європейського Союзу досягла більше ніж двісті мільйонів євро. На інформаційній конференції в Івано-Франківську обговорювали, які нові перспективи це створює для професійно-технічної освіти.
Оксана Румовська, експерт державного рівня в директораті професійної освіти Міністерства освіти України:
ЄС значно підсилив свою підтримку ПТО, підтримку в людський капітал навичок з початку повномасштабного вторгнення для того, аби допомогти Україні подолати виклики, з якими стикнулися: це і міграція, і несприятливі економічні зміни.
Проєкти, які сьогодні реалізовує ЄС в Україні, мають допомогти українській молоді здобути якісну професійно-технічну освіту в умовах війни. А це можливо лише за модернізації обладнання та приміщень самих училищ та коледжів.
Анастасія Харлан, високопрофесійний кредитний офіцер Європейського інвестиційного банку, а також керівник освітніх ініціатив в Україні.
Хотів би підкреслити, що Європейський інвестиційний банк виконує роль фінансового партнера Європейського Союзу. Це організація, що надає можливість країнам, містам, регіонам і областям втілювати свої основні цілі та програми в життя.
Саме Європейський інвестиційний банк нині активно підтримує профтех освіту в Україні. Сьоме вище професійне училище міста Калуша готує фахівців близько двадцяти спеціальностей у сфері будівництва та харчових технологій. Майстер виробничого навчання Ігор Рига розповідає: їхній заклад - один із дев'яти в Україні, які отримали більше восьми мільйонів гривень на реконструкцію будівель та оновлення матеріально-технічної бази.
Ігор Рига, представник вищого професійного училища № 7:
Цей заклад повинен стати центром інноваційних практик, місцем, де місцеві жителі зможуть отримувати нові навички та підвищувати свою кваліфікацію. В рамках цього оновлення також планується поліпшення профорієнтації для молоді, з метою заохочення її до вибору робітничих спеціальностей. Це, в свою чергу, сприятиме зміцненню економіки України та її відновленню.
Станом на сьогоднішній день, Європейський Союз надав підтримку близько сорока закладам професійно-технічної освіти. Учасники заходу також акцентували увагу на необхідності підтримки програм, що сприяють перекваліфікації ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.
Оксана Румовська, експерт державного рівня в директораті професійної освіти Міністерства освіти України:
У рамках проектів за участю міжнародних донорів проводиться значна діяльність щодо впровадження програм, спрямованих на розширення спектра освітніх послуг для дорослих, включаючи вразливі категорії населення, такі як внутрішньо переміщені особи та ті, хто потребує перепідготовки після повернення з війни.
Проект "Навчаємося та розвиваємося разом" буде реалізовано до 2025 року та охопить всі області України.