Новини Івано-Франківська та області

Принцу Гаррі вручили не звичну паску, а російський куліч? У соціальних мережах виник резонансний скандал.

В інтернет-просторі ведуться гарячі дискусії щодо того, які саме подарунки отримав принц Гаррі під час свого візиту в Україну.

У п'ятницю, 11 квітня, британський принц Гаррі здійснив неоголошений візит до України. Він у Львові відвідав ветеранів ЗСУ, які постраждали через російську військову агресію. Під час цього візиту монарх отримав у подарунок великодній кошик із паскою. Після хвилі новин і мемів на цю тему в мережі розгорівся скандал -- а чи справді принцу Гаррі подарували українську паску, чи це був російський куліч?

Мережа вирує думками: частина користувачів вважає, що цей виріб не є традиційною українською паскою, а більше нагадує куліч. Багато хто вважає, що таким жестом було проігноровано важливість сакральності та поваги до української культури.

Дослідниця гастрономічної культури України Олена Брайченко прокоментувала суперечки навколо паски для принца Гаррі в ефірі Київ 24. Вона спростувала поширені міфи про російський куліч і закликала до вивчення українських джерел та поглибленого інтересу до нашої історії. За її словами, паска, яку було подаровано британському монарху, є українським продуктом.

"Ми погано знаємо регіональну історію української кухні. Якщо для Івано-Франківської області, наприклад, більш притаманні паски без поливки, але з викладеною косичкою і хрестом зверху. То для Харківщини та Сумщини -- паски, які зверху прикрашали, яйцем і тертим імбиром, щоб вона була жовтою", - розповіла Брайченко.

Дослідниця підкреслила, що біла глазур, що покриває верхівку паски, не має жодного зв'язку з Росією. Натомість вона є результатом еволюції кондитерського мистецтва.

"Я рішуче виступаю проти подібних порівнянь. Пропоную зосередитися на дослідженні українських джерел і пізнавати нашу історію, не порівнюючи її з культурою агресора," – зазначила Олена Брайченко.

Варто підкреслити, що раніше міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що паска, приготована на подарунок для принца Гаррі, була спечена бабусями з Сумщини. Для її виготовлення використовували борошно з зерна, вирощеного на розмінованих полях Сумської області, що межує з Росією.

Раніше "Телеграф" розповідав, як принц Гаррі роками допомагає українським ветеранам. А тепер уперше відвідав Україну.

Читайте також