Компанія, що має зв'язки з мільйонером Єфімовим, здійснила покупку котельно-зварювального заводу в Івано-Франківську.
Івано-Франківський котельно-зварювальний завод зазнає фінансових труднощів, оскільки його боргове зобов'язання становить 25,4 мільйона гривень.
У вівторок, 26 листопада, на аукціоні з приватизації Івано-Франківського котельно-зварювального заводу перемогу здобуло ТОВ "Стройуком", яке запропонувало 320 мільйонів гривень. Як повідомляє сайт "Курс", компанія вже здійснила оплату за лот і незабаром підпише угоду купівлі-продажу.
Початкова ціна заводу на аукціоні складала 20,4 мільйона гривень, а найбільшу ставку зробило приватне підприємство з Прикарпаття – ПП "Вестхім", запропонувавши 2,6 мільярда гривень. Проте директорка підприємства, Наталія Пукіш, вирішила не підписувати угоду. Вона пояснила своє рішення тим, що під час повітряної тривоги помилилася в написанні суми та неправильно розставила кому.
Площа приміщень Івано-Франківського котельно-зварювального заводу, які виставлені на аукціон, перевищує 51 тисячу квадратних метрів, з яких близько 20 тисяч квадратів знаходяться в оренді. На території заводу розміщено 24 будівлі. Новий власник отримає також дві земельні ділянки загальною площею 14,4 гектара. Завод має заборгованість перед державним бюджетом у розмірі 18,5 мільйона гривень, а борг по заробітній платі складає 6,9 мільйона гривень.
У 2019 році "Укроборонпром" прийняв рішення про включення Івано-Франківського котельно-зварювального заводу до списку об'єктів, що підлягають приватизації. На той час заборгованість підприємства сягала 8,8 мільйона гривень. Вже в 2022 році правоохоронці виявили факт корупції серед керівництва заводу, яке вимагало 120 тисяч гривень у вигляді хабаря за продаж обладнання та його вивезення з території підприємства.
Згідно з аналітичною системою YouControl, ТОВ "Стройуком" засновував 2016 року у Краматорську підприємець Максим Терещенко. Компанія спеціалізується на будівництві. З червня 2022 року ТОВ "Стройуком" перереєструвалося у місті Перечин на Закарпатті. Наразі компанія перебуває у власності Максима Терещенка та Миколи Кавєрзіна. Сайт "Наші гроші" розповідав, що Максим Терещенко був директором будівельної компанії "Крамміськбуд", яка через КУА АПФ "Укрмашінвест" належала до групи екснардепа та мільйонера Максима Єфімова. Мільйонер 2021 року обіймав 51-ше місце у списку "100 найбагатших українців" від Forbes, а його статки становили 205 млн доларів. На зв'язок Максима Терещенка та Максима Єфімова також вказувало "Радіо Свобода".
Максим Єфімов володіє міноритарною часткою в сталеливарному заводі "Енергомашспецсталь", де 92% акцій контролюється офшорною компанією з Кіпру, під управлінням "Росатому". Він двічі обирався депутатом Краматорської міської ради, а до 2014 року належав до "Партії Регіонів". У 2015 році Єфімова обрали народним депутатом як самовисуванця, після чого він приєднався до "Блоку Петра Порошенка".
Бізнесмен знову став депутатом Верховної Ради у 2019 році, пройшовши як самовисуванець, але згодом приєднався до депутатської групи "Довіра". Після початку повномасштабної війни, в травні 2022 року, Єфімов очолив групу "Відновлення України", до складу якої увійшли колишні представники забороненої проросійської партії ОПЗЖ. У 2023 році бізнесмен вирішив скласти свої депутатські повноваження, пояснивши це бажанням зосередити зусилля на розвитку Краматорська.