Підсумки 28 листопада: Напад Росії та демонстрація Орєшніка
Масштабна агресія Росії: 188 ракет і безпілотників націлені на енергетичні об'єкти.
У ніч на четвер російські війська провели масштабну комбіновану атаку з використанням ракет і дронів на енергетичну інфраструктуру України. Під час цієї операції було знищено 76 крилатих ракет, три керовані авіаційні ракети та 35 безпілотників, що становить частину з 188 цілей, які були націлені противником.
Загалом зафіксовано 12 влучень, які в основному вразили об'єкти паливно-енергетичного сектора в різних регіонах. Руйнування відбулися в 14 областях. Пошкоджено будівлі, транспортні засоби, гаражі, приватні житлові будинки, складські приміщення та багатоповерхівка в Харкові. Крім того, постраждали інфраструктурні об'єкти в Рівненській, Львівській, Кіровоградській, Київській, Волинській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Миколаївській та Вінницькій областях.
Путін висловив загрозу завдати удару по Києву за допомогою Орєшніка.
Російські збройні сили можуть використати балістичну ракету середньої дальності під назвою "Орєшнік" для ударів по "центрах ухвалення рішень у Києві". Таку заяву зробив Володимир Путін під час засідання Ради безпеки ОДКБ, яке проходило в Казахстані. Він зазначив, що цією ракетою можуть бути атаковані військові об'єкти, підприємства оборонної промисловості або стратегічні центри управління в столиці України. Крім того, Путін повідомив про нібито початок серійного виробництва системи "Орєшнік". За його словами, "масоване використання ракет Орєшнік в одному ударі може мати руйнівну силу, що співмірна із застосуванням ядерної зброї".
В Офісі Президента України висловили свою думку щодо погроз, зазначивши, що це свідчить про "неймовірний, всепроникаючий страх Путіна". Радник керівника ОП Михайло Подоляк вважає, що російський лідер переживає за можливі фатальні наслідки для себе. За його словами, ракетні атаки Росії на українську територію не є реакцією на дії України з використанням західних далекобійних систем, а є продовженням агресії, яка триває з початку конфлікту. Путін вдається до таких дій постійно. Додатково, президент Володимир Зеленський підкреслив, що "грозити своїм орєшніком" Путін може лише з метою ускладнення ситуації та зриву зусиль майбутнього президента Трампа щодо завершення війни.
Укренерго збільшило тривалість відключень електрики.
Укренерго терміново оновило графіки електропостачання. Згідно з новим планом, до кінця доби електрику відключатимуть у чотирьох чергах одночасно. В компанії пояснили, що ці заходи пов’язані з пошкодженням енергетичних об'єктів внаслідок масованої атаки ракетами та дронами. "Енергетичні фахівці докладають всіх зусиль, щоб швидко відновити роботу пошкодженого обладнання", – підкреслили в Укренерго. У п’ятницю буде задіяно до трьох черг відключень, з найбільшими перебоями в період з 14:00 до 18:00.
Підвищення податків: Зеленський підписав закон
Президент України Володимир Зеленський офіційно затвердив закон, ухвалений Верховною Радою, що передбачає значне підвищення податкових ставок. Ключовим аспектом цього законодавства є підвищення військового збору з 1,5% до 5% від усіх доходів громадян України протягом поточного та наступного року. Додатково, для фізичних осіб-підприємців вводиться військовий збір у розмірі 1% від доходів для платників єдиного податку третьої групи, а також 10% від мінімальної заробітної плати (800 гривень) для підприємців, які належать до першої, другої та четвертої груп.
Зеленський підписав закон про повернення дезертирів
Президент Володимир Зеленський ухвалив закон, що дозволяє добровільно повернутися на службу особам, які вперше самовільно залишили свої військові частини або дезертували. У разі, якщо вони самостійно прибудуть до місця служби та виявлять бажання продовжити військову діяльність, їхня військова служба та умови контракту будуть продовжені.
Уряд Грузії оголосив про припинення процесу євроінтеграції, в Тбілісі розпочалися акції протесту на кшталт "євромайдану".
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що переговори про вступ до Європейського Союзу будуть призупинені до кінця 2028 року. Це рішення спровокувало спонтанний мітинг у Тбілісі, до якого вперше приєдналася президентка Саломе Зурабішвілі. Уночі правоохоронці застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників, але вони не розійшлися, а почали зводити нові барикади. Понад 80 працівників Міністерства закордонних справ Грузії підписали спільну декларацію, в якій засудили рішення уряду про призупинення процесу євроінтеграції.