Педагог з Прикарпаття стала обвинуваченою у суді. Вчителька фізики виявилася замішаною у торгівлі наркотичними засобами - Судові хроніки | Експрес онлайн.

Жінку затримали з партією особливо небезпечної психотропної речовини.
31 березня 2023 року з поштового відділення у місті Яремче вийшла молода жінка в темному одязі з капюшоном, що прикривав обличчя. В руках тримала пакунок. До неї підійшли двоє працівників поліції в цивільному, попросили показати документи. Один з правоохоронців сказав: їм відомо, що в посилці -- наркотики.
Дійсно, в ящику, серед пральних порошків та дитячих харчових сумішей, правоохоронці знайшли 330 пакунків. У них знаходилась психотропна речовина PVP, розфасована загальною вагою приблизно 315 грамів.
PVP — це синтетичний наркотик, що відноситься до особливо небезпечних речовин. Його також можна зустріти під назвами "ванільне небо", "швидкість", "флакка", "солі" або "альфа". Лише після кількох доз цього препарату у людини виникає виражена інтоксикація, а також розвивається стійка фізична й психічна залежність. При тривалому вживанні наркотик істотно виснажує організм, порушуючи функціонування всіх систем та внутрішніх органів. На жаль, переважна більшість людей, які страждають на наркозалежність, вмирає протягом року після початку регулярного вживання PVP.
Проти жінки, яка виконувала обов'язки вчительки фізики у Поляницькому ліцеї №1, було розпочато кримінальне провадження. Її звинувачують у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин в значних обсягах з метою збуту. Під час судового слухання педагог не визнала своєї провини. Вона заявила, що на неї чинився психологічний тиск з боку правоохоронців, які наполягали на тому, що їй слід говорити під час відеозапису слідчому. За її словами, вони неодноразово вилучали її телефон, що, на її думку, могло дати їм можливість внести до нього будь-яку інформацію або створити фальшиві акаунти з перепискою, що підтверджує злочинні дії. Вона також підкреслила, що її право на захист було порушене, оскільки їй не було роз'яснено, що вона має право мовчати і не давати свідчення проти себе.
Але слова вчительки спростовували докази, які були досліджені у ході судового розгляду, зокрема, показання свідків, протоколи оглядів місця події, телефона, висновки експертів.
Свідки підтвердили, що представники правоохоронних органів не чинили тиск на обвинувачену. Вона сама вирішила надати свою посилку для перевірки, зізнавшись, що в ній містяться наркотики. Крім того, жінка без жодного примусу відповідала на запитання правоохоронців і демонструвала їм інформацію на своєму телефоні, що стосувалося їхніх запитів.
У суді було представлено листування обвинуваченої в Telegram, в якому вона спілкувалася з двома особами про ціни на товар, а також надано майже сто схожих фотографій зі стрілками, що вказують на місця зі схованками наркотиків. Припущення вчительки про те, що правоохоронці могли внести будь-які дані до її телефону, є безпідставними, оскільки текстові повідомлення та знімки мали дати, що передували її затриманню.
Рішенням Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області особу, причетну до розповсюдження наркотиків, засуджено до десятирічного ув'язнення з конфіскацією всього її майна. Крім того, з неї стягнуто 15 888 гривень на покриття витрат держави за проведення експертиз.