Офіс генерального прокурора висунув обвинувачення керівнику "Сегежа Україна", яка передала синові активи державного підприємства.

Офіс Генерального прокурора України оголосив підозру генеральному директору АТ "Сегежа Україна" у зловживанні своїм становищем, внаслідок чого державному бюджету було заподіяно шкоду, що перевищує 46 мільйонів гривень.
Цю інформацію можна знайти в оголошенні на веб-сайті установи.
"25% акцій товариства "Сегежа Україна" належать АТ "Оріана" (державний пакет акцій - 99,99%), решта 75% - компанії з російським капіталом, щодо якої діють санкції РНБО та додаткові обмеження НБУ. Накладені обмеження забороняють користуватися майном, проводити фінансові операції та виводити капітал за межі України. Натомість підозрювана вирішила привласнити державне майно", - повідомляється на сайті відомства.
"Генеральний директор АТ 'Сегежа Україна', діючи в інтересах приватної компанії свого сина, без погодження акціонерів і з порушенням законодавства, передала йому в користування весь майновий комплекс підприємства, включаючи будівлі, обладнання та інші активи, загальна вартість яких перевищує 184 млн грн", - повідомила генеральна прокуратура.
Приватна компанія почала експлуатувати ці виробничі потужності у своїй господарській діяльності, що призвело до отримання прибутку. Внаслідок цього держава, яка володіє 25% акцій товариства, зазнала збитків у розмірі 46 млн грн.
Прокурори клопотатимуть про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
За даними з відкритих джерел, компанія "Сегежа Україна" існує з 2000 року та базується в місті Калуш Івано-Франківської області, її основним видом діяльності є виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари. Генеральним директором товариства з 2013 року є Ольга Грищук.
Фонові обставини. Нагадуємо, що Офіс генерального прокурора ініціював справу стосовно незаконного збагачення керівника Енергетичної митниці Комара. Розслідування цього випадку здійснюватиме Державне бюро розслідувань.