Незавершені оборонні позиції України сприяють швидшому просуванню російських військ, - повідомляє FT.

Офіційні особи повідомляють, що процеси зведення оборонних споруд у Дніпропетровській області почали інтенсивно розвиватися лише два місяці назад.
Україна прагне завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування Росії, але, за словами українських чиновників і командирів, ці зусилля ускладнюються через затримки, відсутність координації і дефіцит людей.
Як пише Financial Times, російські війська домоглися приголомшливо швидких успіхів у Донецькій області, і лінія фронту в деяких місцях проходить всього за 15 км від кордону з Дніпропетровською областю. Якщо росіяни перетнуть цю лінію, це стане першим проривом у новий український регіон із 2022 року і завдасть значного удару по військових зусиллях Києва.
Зазначається, що Дніпропетровська область з листопада 2023 по листопад 2024 року витратила 7,3 млн доларів на фортифікаційні споруди. Однак два чиновники у сфері будівництва заявили, що ці гроші мало що дали і що роботи активізувалися тільки два місяці тому.
У статті йдеться про те, що журналіст Financial Times, який нещодавно відвідав території Дніпропетровщини, що межують з Донецьком, виявив кілька підготовлених оборонних позицій, зокрема протитанковий рів, а також ряд об'єктів, що або ще будуються, або залишені незавершеними.
Згідно з інформацією, наданою FT, особа, яка курує будівництво оборонних споруд у Донецькій області, повідомила, що більшість захисних ліній у цьому регіоні, зокрема навколо великих міст, були завершені наприкінці жовтня. Проте в Дніпропетровській області залишаються прогалини між Великою Новосілкою і Кураховим, а також між Кураховим і Покровськом, де наразі триває зведення другої лінії укріплень, а третя ще не розпочата.
Як зазначає військовий аналітик Роб Лі, російські інженерні війська давно мають перевагу в будівництві укріплень з більшою швидкістю і якістю порівняно з Україною. Він додав, що після захоплення Вугледара Росія змогла швидко просунутися вперед, тому що в України "явно не було великої оборони, побудованої позаду неї", що змусило українські війська відступити.
Один з військовослужбовців, чия компанія спеціалізувалася на зведенні укріплень для збройних сил до моменту мобілізації його та його команди, зазначив, що будівництво оборонних позицій не стоїть на першому плані.
Протягом години бойових дій його підрозділ здійснив 32 переміщення, і щоразу йому доводилося організовувати нові оборонні позиції та збирати кошти на ці потреби. У той же час, другі та треті лінії чимало разів створювалися без узгодження з військовими, часто в невідповідних місцях або занадто віддалено від першої лінії.
Він також зазначив, що існує проблема з екологічними нормативами, адже існує обмеження на кількість дерев, дозволених до вирубки.
"Росіяни безжально вирубують наші дерева скрізь, а ми навіть не маємо права використовувати їх для створення окопів!? Ми спостерігали за укріпленнями, зведеними росіянами на нашій території. Якби ми вчинили подібним чином, ситуація з Покровськом могла б бути зовсім іншою," - відзначив він.
Станіслав Бунятов, який очолює штурмовий батальйон, зазначає, що укріплення є необхідними не лише для оборони, а й для створення запасних позицій для виснаженої піхоти. "Якщо солдату доведеться витрачати свої сили на облаштування позицій протягом дня, особливо в зимовий період, його бойовий потенціал може знизитися до нуля," - підкреслив він.
На його думку, в оптимальному випадку питанням укріплень повинні опікуватися українські інженери, подібні до корпусу інженерів армії США, у співпраці з централізованим військовим інспекційним органом. Цей орган мав би мати можливість здійснювати об'їзди ліній фронту з метою планування та моніторингу виконаних робіт.
Однак в інженерних підрозділах України існує значний брак фахівців, внаслідок чого відповідальність покладена на місцеві органи влади, які залучають піхотні бригади в якості підрядників. Лише невелика кількість інженерів контролює роботи на лінії фронту. Більш того, багато військових інженерів були направлені безпосередньо на передову, оскільки вони офіційно вважаються "тиловими підрозділами".
"Якщо б військових інженерів не залучали до штурмових дій, а дозволили їм професійно виконувати свої обов'язки, зокрема займатися риттям окопів і підготовкою оборонних позицій, це могло б значно покращити нашу здатність до захисту", - зазначає Бунятов.
Речник Сил оборони Півдня України Владислав Волошин заявив, що окупанти готуються до потужних штурмових дій у Запорізькій області та пробиваються на кордон Дніпропетровської області.
Командир третьої бригади оперативного призначення Національної гвардії України Олексій Хільченко підкреслив, що існують свідчення підготовки російських військ до великомасштабного наступу в напрямку Запоріжжя. Він зазначив, що російські збройні сили займаються накопиченням і перегрупуванням особового складу та військової техніки.