Не піддавайтеся емоціям через висловлювання москвичів!

Мені ніяк не зрозуміло, чому заяви путіністів у Стамбулі про захоплення того, того і того так збудили людей? Милі, та включіть голову нарешті. Якби Москва могла - вона уже захопила б і Суми, і Харків, і Хмельницький, і Франківськ. А якщо не захопила - значить не може. І невідомо чи здатна вона на це взагалі.
Я усвідомлюю, що не в змозі. Ніяким чином.
Чому ж тоді виникають такі заяви? Щоб зрозуміти це, варто ознайомитися з історичними фактами. Москва завжди демонструє свою всесильність, коли відчуває невпевненість. Історія підтверджує, що це характерна тактика Москви: спочатку бравурні заяви, а потім – приниження. У них немає проміжного варіанту. Це відбувається тому, що коли їхні противники знаходять в собі мужність не піддаватися російській самовпевненості, Москва втрачає свою агресивність і стає м'якшою, майже покірною.
Сьогодні ситуація залишається схожою. Москва завершила перший квартал з безпрецедентним бюджетним дефіцитом, а російська влада аналізує перспективи річного дефіциту. Ціни на нафту падають, в той час як Медінський розмірковує про те, як Петро І вів війни зі шведами протягом 21 року.
Зараз мене зовсім не хвилює, про що там говорить Москва — їй не важко брехати, як дурневі з гори з'їжджати. Мене турбує інше: чи зможуть Франція, Британія та Німеччина відновити свою колишню велич? Чи доведуть вони, що гідні нащадки таких вельмож, як фельдмаршал Сомерсет, маршал де Канробер (згадайте Кримську війну) та генерал Мольтке (Перша світова)? Чи не мають вони жодного зв'язку з цими видатними постатями?
Ось що має значення.
Дмитро "КАЛИНЧУК" ВОВНЯНКО