Визначено громади у Львівській області, де спостерігається найбільша концентрація прибуткових підприємств.
У всій Львівській області тільки в 10 з 73 громад надходження податків від бюджетних установ перевищили збори від підприємців.
Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com. Минулого тижня у департаменті фінансів Львівської ОДА інформували про підсумки десяти місяців цього року в частині сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб від платників підприємницької та бюджетної сфер.
Департамент фінансів здійснив відповідний аналіз у розрізі територіальних громад області. Цей аналіз дозволяє достатньо об'єктивно оцінити тенденції і потенціал розвитку відповідних територій, адже рушієм розвитку є, звичайно ж, бізнес. Відповідно, у кращому становищі є ті території, де сфера підприємництва випереджає бюджетну сферу за обсягами і динамікою сплати ПДФО (а це основне джерело доходів місцевих бюджетів).
Так, зі 73 громад Львівщини лише в 10 податку від бюджетних установ надійшло більше, ніж від представників бізнесу. Це Стрілківська, Хирівська, Великолюбінська, Турківська, Козівська, Бісковицька, Журавненська, Добромильська, Добросинсько-Магерівська і Старосамбірська ТГ. Для порівняння, за відповідний період торік (у зіставних умовах) таких громад було 14.
В нашому регіоні є три громади, для яких залежність від надходжень податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з бюджетних установ не перевищує 10 відсотків. Це – Славська, Сокільницька та Мурованська громади. Водночас, у таких громадах, як Солонківська, Розвадівська, Оброшинська, Радехівська, Гніздичівська, Зимноводівська, Моршинська, Підберізцівська, Івано-Франківська, Жовтанецька, Куликівська та Стрийська, ця залежність становить не більше 20 відсотків.
Згідно з даними департаменту, у зв’язку із загальною тенденцією зростання надходжень від податку на доходи фізичних осіб на 26% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року, в громадах Підберізців, Сколів, Давидів, Розвадів, Глинян, Заболотців, Оброшин і Гніздичів було зафіксовано більше ніж півтораразове збільшення обсягів сплати податків бізнесом.