Новини Івано-Франківська та області

У Прикарпатському регіоні виникли підозри щодо переробного заводу, який, за словами правоохоронців, міг вкрасти енергетичні ресурси на суму в кілька мільйонів гривень.

Систему було налагоджено на підприємстві, що займається переробкою полімерних відходів у Косівському районі.

У Косівському районі було виявлено чиновників підприємства, що займається переробкою полімерних відходів. Вони організували значну схему незаконного відбору природного газу та електроенергії. За підключення до газопроводу та шахрайські дії їх можуть засудити на термін до 8 років.

За інформацією, наданою поліцією Івано-Франківської області 23 жовтня, працівники однієї з компаній викопали яму для підключення до газорозподільчої мережі, що проходить по території їхнього підприємства. Протягом 2024-2025 років вони використовували енергоресурс для своїх виробничих потреб, не здійснюючи оплату за спожите.

"Попередньо встановлено, що збитки, завдані ТОВ "Газорозподільні мережі України", АТ "НАЕК "Енергоатом"" та ПрАТ "Укргідроенерго", перевищують декілька мільйонів гривень. Окрім незаконного втручання в газорозподільчу мережу, задокументовано неправомірне використання електроенергії як побутовим споживачем - для ведення комерційної діяльності", - розповіли правоохоронці.

Правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 292 (ушкодження об'єктів магістральних нафтопроводів, газопроводів, нафтопродуктопроводів, електромереж або комунікаційних ліній) та частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих масштабах або організованою групою). За цією статтею можуть бути призначені покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 8 років.

Читайте також