Новини Івано-Франківська та області

Музеї України, що ламають звичні уявлення та стереотипи.

Немає жодних місць, які б потребували уваги мандрівників більше, ніж виставкові зали. Їх зазвичай ігнорують, відвідують лише в крайніх випадках. А ще гірше те, що багатьох відвідувачів вони здаються нудними та невиразними. Проте насправді існує безліч таких закладів, які можуть похвалитися оригінальними концепціями. Саме про ці незвичні атракції ми сьогодні й поговоримо.

Музей костюма та стилю

Розташовується у Києві в історичній будівлі кінця XIX століття. Він присвячений міській європейській моді 1830-1920 років. Тут облаштували 7 демонстраційних кімнат за міжнародними стандартами. Врахували все до дрібниць: сучасні технології освітлення, вентиляції та фільтрації повітря.

У музеї можна знайти понад 100 автентичних чоловічих і жіночих костюмів, а також 800 експонатів, що відносяться до дореволюційної епохи.

До речі, засновницею історичної садиби стала Вікторія Лисенко. Вона купувала виставкові предмети на аукціонах та блошиних ринках Європи.

Місцезнаходження: провулок Бутишів, будинок 23

Музей сантехнічної історії

Розташована в Києві в старовинній споруді "Башта №5", що є складовою частиною оборонного комплексу "Київська фортеця". Ця атракція займає місце серед десяти найулюбленіших в Україні.

Музей присвятили розвитку туалетної культури від давніх-давен до сьогодення. Тут туристи зможуть оглянути найбільшу у світі виставку сувенірних унітазів. Також тут зберігаються й інші гігієнічні предмети: біде, рукомийники та глечики. Під час лекції тут розповідають, як виникли зубна щітка, туалетний папір та мило.

У виставковому просторі регулярно організовують різноманітні події, такі як благодійні арт-ярмарки та відеоекскурсії. Зверніть увагу, що вівторок є вихідним днем.

Локація: вулиця Рибальська, будинок 22

Музей гуцульських чарів та магії

Знаходиться в Івано-Франківській області. Експозиція присвячена унікальним місцевим традиціям і майстерності тутешніх чаклунів -- мольфарів. Тут зберігаються інструменти й атрибути, які використовували для створення цілющого зілля та проведення обрядів. Також відвідувачі дізнаються про життя й діяльність відомих знахарів Андрія Атаманюка та Михайла Нечая.

У музеї проводять майстер-класи з гри на дримбі.

Атракція працює щодня з 11:00 до 16:00.

Адреса: вулиця Жаб'євський потік, 66а.

Музей традиційного розпису писанок

Знаходиться в місті Коломия, що в Івано-Франківській області. Цей заклад вважається унікальним у світі завдяки своїй специфічній тематиці.

Виставка була сформована на базі колекції писанок, що зберігається в Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини.

У цьому приміщенні зберігається більш ніж 12 тисяч розписаних і декоративних предметів з різних куточків України та інших країн. Серед них можна знайти мальованки, дряпанки, оформлені вишивкою, насінням та напівкоштовними каміннями.

Особливий екземпляр -- писанка на гусячому яйці, розмальована природними барвниками.

Понеділок — день відпочинку.

Адреса: проспект В'ячеслава Чорновола, 43Б

Музей відходів

Розташований у Вінниці, В'ячеслав Воєводін протягом 15 років працював комірником на сортувальному заводі, де збирав викинуті, але все ж таки цінні предмети. Завдяки його старанням та уважному погляду, сьогодні в його колекції налічується більше 2000 унікальних експонатів.

Тут туристи зможуть оглянути медалі, статуетки, глечики, ліхтарики, традиційні підсклянники тощо. Найцінніший предмет -- німецька бритва 1695-го.

Унікальний культурний центр в Україні, присвячений історії алкогольних напоїв, був заснований у 2005 році на честь 290-ї річниці львівського промислового підприємства Львіварня.

У цьому місці можна знайти приблизно 200 експонатів, серед яких найдавнішим є оригінал диплома пивовара, datований 1796 роком. Крім того, відвідувачі матимуть можливість створити свій унікальний сорт пива та насолодитися дегустаційним набором.

Локація: вхід на територію заводу, вулиця Клепарівська, 18

Музей сімейних ремесел

Розташований в Івано-Франківську, цей об'єкт був заснований журналістом Романом Фабрикою просто на території його приватного будинку.

Тут зібрані різноманітні предмети, інструменти, апарати, механізми та інше. Всі ці елементи пов'язані приблизно з 150 професіоналами, які протягом багатьох років перебували у власності членів сім'ї.

Адреса: вул. Київська, 6А

Відкрийте нові захоплюючі пам'ятки! Вирушайте в подорож Україною!

Досі OBOZ.UA ділився інформацією про українські хутори, які заслуговують на візит.

Читайте також