Студентська мобілізація: 17% бакалаврів залишаються за межами країни — подробиці.

Винницький висловив свою думку стосовно мобілізації та студентів, які виїжджають за межі країни, під час розмови з агентством "Укрінформ".
Представник Міністерства освіти України зустрівся з журналістами під час міжнародної конференції "Українсько-польські дебати молоді", що проходила в Яремчі, Івано-Франківської області. У ході бесіди посадовець зазначив, що близько 15-17% молодих людей віком від 18 до 22 років, які навчаються за кордоном, не повертаються додому. Він охарактеризував цю ситуацію як "тривожну", проте зазначив, що вона не є "критичною". У зв'язку з цим, Винницький поки що не планує вносити зміни до умов виїзду для студентів.
"Є суттєва частина хлопців, а це 15-17% тих, які поїхали на академічну мобільність і не повернулись вчасно. Ця цифра ще не критична, але тривожна", -- пояснив він.
Крім того, чиновник зауважив, що ситуація різниться від університету до університету. В деяких навчальних закладах вертаються усі, в інших -- відсоток втікачів досить високий, заявив Винницький. Єдине, що зробить міністерство, -- попрацює з університетами та програмою Еразмус, щоб вони "уважніше відбирали тих, хто їде на мобільність", уточнив посадовець.
У мережі не вдалося знайти інформацію про кількість студентів, які скористалися програмою академічної мобільності та виїхали за кордон під час воєнного стану. Натомість вдалося натрапити на коментар міністра освіти Оксена Лісового, зроблений у лютому 2025 року. Він зазначив, що всі студенти повертаються з-за кордону, що, на його думку, свідчить про ефективність роботи навчальних закладів у цій сфері.
У травні 2024 року Кабінет Міністрів України оголосив про можливість виїзду студентів за кордон під час мобілізації. Уряд встановив певні критерії для отримання відповідного дозволу: студенти повинні бути у віці від 18 до 22 років, мати відстрочку від призову, брати участь у програмі академічної мобільності на один семестр, навчатись у державних або комунальних навчальних закладах України на денній формі та здобувати ступінь бакалавра (або магістра у медичних, ветеринарних або фармацевтичних спеціальностях).
Нагадуємо, що 4 квітня народний депутат Олексій Гончаренко поділився інформацією про потенційні зміни в законодавстві щодо мобілізації, які можуть вплинути на студентів.