Компанія Зіновія Козицького стартувала реалізацію проекту зведення вітрової електростанції неподалік Сокаля.
Для впровадження проєкту "Еко-Оптіма" буде виділено 40 мільйонів євро від "Ощадбанку".
10 січня група компаній "Еко-Оптіма" під керівництвом Зіновія Козицького розпочала реалізацію проекту зі зведення Сокальської вітрової електростанції потужністю 40 МВт. Загальна вартість проекту, фінансування якого забезпечить "Ощадбанк", складе 40 мільйонів євро. На території вітропарку планується встановлення семи вітряків, які буде вироблено німецькою компанією Nordex Group, з установкою запланованою на вересень 2025 року.
"10 січня 2025 року на територію, де планується будівництво енергетичного комплексу, прибули спеціалісти та перше обладнання для підготовки ділянки", - повідомили в компанії.
Компанія "Еко-Оптіма" підкреслює, що Сокальська вітрова електростанція буде постачати електрику для жителів регіону. Додатково, вона матиме позитивний вплив на інвестиційні можливості громади.
Пресцентр "Ощадбанку" в вівторок, 4 лютого, оголосив про укладення ряду угод з компанією "Еко-Оптіма" для реалізації проекту будівництва Сокальської вітрової електростанції. Банк виділив фінансування в розмірі близько 40 мільйонів євро.
Варто зазначити, що генеральним підрядником проекту з будівництва вітрової електростанції є компанія ТОВ "Нордік-Буд", яка входить до складу групи "Західнадрасервіс". Ця група займається розробкою, бурінням і видобутком нафти та природного газу на заході України. Згідно з інформацією на аналітичному порталі YouControl, ТОВ "Нордік-Буд" функціонує з 2019 року і спеціалізується на будівництві трубопроводів. Компанію очолює Любомир Башинський, а її власником є Зіновій Козицький.
На платформі "Еко-Оптіма" зазначається, що ця компанія стала першою приватною організацією, яка отримала фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та реалізувала проект з будівництва першої вітрової електростанції на заході України. З 2012 року "Еко-Оптіма" успішно реалізувала проект сонячної електростанції в Самбірському районі, а також у населених пунктах Старі Богородчани (Івано-Франківська область), Яворів, Борислав, Глиняни, Радехів, Чемеринці, Перемишляни, Дернів та Корчин. У додаток до цього, компанія запустила теплоелектростанцію в Раві-Руській та Трускавці, вітрову станцію у Старому Самборі, а також гідроелектростанції в селі Ульвівок на Сокальщині та в Східниці.