Кабінет Міністрів України повідомляє, що 15 українських медиків проходять стажування в найкращих онкологічних клініках Франції.

П'ятнадцять медиків з різних лікувальних установ України проходять навчання в чотирьох провідних онкологічних центрах Франції. Цей проект реалізується у співпраці з мережею онкологічних лікарень Unicancer, а також включає такі медичні заклади, як Інститут Гюстава Руссі, Інститут Кюрі, Об'єднання Паризьких лікарень (APHP) та Об'єднання лікарень Марселя (APHM).
Співпраця фінансується Центром кризового управління та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції в контексті проекту APPUI.
Серед українських медичних працівників можна знайти променевих терапевтів, хірургів-онкологів, мамологів, спеціалістів з хіміотерапії та онкологів, які працюють у медичних установах Черкас, Києва, Львова, Івано-Франківська та Кропивницького.
Навчання та стажування наших медичних працівників здійснюється в рамках програми співпраці між Францією та Україною в сфері онкології. У період з вересня 2024 року по серпень 2025 року 45 українських лікарів отримають можливість пройти стажування в медичних установах Франції в рамках цієї ініціативи.
Минулого року уряд затвердив Національну стратегію боротьби зі злоякісними новоутвореннями до 2030 року. Ця стратегія має на меті знизити рівень захворюваності та смертності від онкологічних захворювань. Для досягнення цієї мети, зокрема, акцентуємо увагу на підвищенні якості медичного обслуговування. В рамках співпраці між Україною та Францією, наші медичні працівники проходять стажування та вдосконалюють свої професійні навички в провідних онкологічних центрах Франції. Крім того, ми вже маємо ратифіковану угоду, що передбачає постачання сучасних мамографів для українських медичних установ. Це сприяє поліпшенню ранньої діагностики. Ми висловлюємо вдячність Франції за підтримку та активну співпрацю, - підкреслює Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Програма стажування медичних працівників в рамках співпраці між Францією та Україною охоплює три основні напрямки, а саме:
Крім стажування, медики зможуть взяти участь у тематичних вебінарах із питань багатопрофільних консультацій та медичних закупівель.
Інформаційно
Двостороння співпраця України та Франції триває від початку повномасштабної війни. Йдеться про проект з боротьби з раком молочної залози, у межах якого вдасться оснастити заклади охорони здоровʼя сучасним медичним обладнанням для діагностики раку молочної залози - мамографами, а також запровадити передові технології для лікування жінок.
Одним із важливих аспектів співпраці є ініціатива з відкриття мобільних медичних установ, що має на меті надати українцям можливість отримувати високоякісні медичні послуги в регіонах, які зазнали найбільших втрат внаслідок війни.
Проекти, спрямовані на відновлення ключової медичної інфраструктури та покращення системи надання медичних послуг, а також співпраця в рамках ініціативи Expertise France. Зокрема, акцент на обміні досвідом і навчанні медичних працівників, розробка програм обміну між лікарнями обох країн та інші подібні заходи.
Міністерство охорони здоров'я України висловлює щиру подяку французьким партнерам за їх безцінну допомогу у боротьбі України за виживання та майбутнє. Україна залишається відкритою та зацікавленою у проектах, які зміцнять співпрацю між нашими державами.