Новини Івано-Франківська та області

Гранти для ветеранів: 553 мільйони гривень будуть виділені ветеранам та їхнім другим половинкам для підтримки бізнес-ініціатив.

19 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями першої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають майже 10 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми "Власна Справа" ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 553 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Цю інформацію передає Урядовий портал.

З моменту запуску ветеранського компоненту програми "Власна Справа" 1178 ветеранів та їхніх сімей стали переможцями. Вони отримають гранти на загальну суму 553 млн грн для започаткування або розвитку своїх бізнесів. Серед отримувачів грантів 57% становлять учасники бойових дій, тоді як 43% - це їхні подружжя. Найбільше підприємців обрали гранти на суму до 500 тисяч гривень. Основні інвестиції спрямовані на розвиток бізнесу в переробній промисловості, а також в оптовій та роздрібній торгівлі. Впроваджуючи свої бізнес-проекти, ці підприємці створять понад 2000 робочих місць по всій країні, -- повідомила Тетяна Бережна.

Серед 19 переможців першої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти 15 учасників бойових дій, 4 членів родин ветеранів. 14 переможців отримають грант розміром до 500 тис. грн, 3 -- до 250 тис. грн, 2 -- до 1 млн грн.

Грантоотримувачі переважно представники Львівської та Івано-Франківської областей, а також міста Київ. Серед найпоширеніших напрямків, у яких вони мають намір розвивати свої бізнеси, виділяються переробна промисловість, сфера тимчасового розміщення та організації харчування.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників можуть отримати такі гранти:

до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень та до 1 мільйона гривень — для ветеранів за умови організації одного, двох або чотирьох робочих місць відповідно;

Максимальні суми становлять до 250 тисяч гривень та до 500 тисяч гривень для другого з подружжя ветерана або загиблого захисника, за умови відкриття одного або двох нових робочих місць відповідно.

Для отримання гранту в розмірі від 500 тисяч до 1 мільйона гривень, ветеран повинен бути зареєстрованим як фізична особа-підприємець не менше ніж 12 місяців. Крім того, такий грант надається за умови співфінансування, де частка отримувача складає 30%, а частка держави – 70%. Це означає, що претендент на грант повинен внести 30% власних коштів у свій бізнес, тоді як 70% буде надано у вигляді державної підтримки.

Заявки на грантове фінансування подаються через платформу Дія, супроводжуючи їх бізнес-планом. Керівництво програмою здійснює Державна служба зайнятості.

Інформація для довідки:

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики "Зроблено в Україні" та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Програма надання грантів учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України "Робота без бар'єрів", який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.

Читайте також