Новини Івано-Франківська та області

У 2025 році український готельний сектор збільшиться на 1400 нових номерів, повідомляє Delo.ua.

Головні готельні комплекси, заплановані до відкриття у 2025 році, будуть розміщені в більш безпечних зонах на заході України.

В Івано-Франківській області номерний фонд готелів збільшиться найбільше - на близько 600 номерів, в Одесі - на 300 номерів, зазначили Delo.ua в EY Ukraine.

Цього року заплановано відкриття чотирьох готелів у регіоні Буковелю, а також двох у Львові, а також по одному в Києві, Вінниці та Одесі.

Одним із ключових трендів останніх років стало зведення нерухомості, що приносить прибуток, таких як готелі, апарт-готелі та котеджні комплекси для продажу в курортних зонах Карпат. Про це повідомив Ростислав Хома, керівник відділу консультаційних послуг у сфері нерухомості компанії EY в Україні, у коментарі для Delo.ua.

"Популярність таких проектів серед розробників зумовлена кількома чинниками. По-перше, у період з 2021 по 2024 роки спостерігається зростання фінансових показників готелів у Карпатах, а також зменшені ризики втрати власності через військові конфлікти. По-друге, можливість продажу номерів дає розробникам шанс швидше повернути свої інвестиції та досягти значно вищих рівнів рентабельності в порівнянні зі стандартними готельними закладами", - зазначив Ростислав Хома.

У найближчі роки, на переконання експертів, продовжуватиметься експансія девелоперів в Карпатський регіон. Відомо, зокрема, що у 2024 році було розпочато реалізацію нового гірськолижного курорту GORO Mountain Resort поряд із селами Волосянка та Верхня Рожанка у Львівській області.

Крім розвитку гірськолижного та відпочинкового секторів, новий проєкт передбачає будівництво 25 готелів, що налічуватимуть 5 150 номерів, протягом наступних 15 років.

За три роки війни первинний ринок на Буковелі також зазнав значного зростання. З 2022 року на курорті кількість новобудов зросла у десять разів, повідомив в інтерв'ю Delo.ua генеральний директор консалтингової компанії Ritm group Олександр Лахтіонов.

За його словами, розвиток рекреаційно-інвестиційної нерухомості в Карпатах сьогодні лише на стадії зародку.

На відміну від довоєнних часів, коли інвестиційні проєкти можна було перерахувати на пальцях однієї руки, наразі бізнес реалізує близько 60 проєктів апарт-готелів і котеджних містечок, які перебувають на стадії активного будівництва. Це вражаюче зростання в 10 разів сталося лише за період війни, підкреслив Лахтіонов.

Він вважає, що розвиток будівництва в Карпатах має значний потенціал, не обмежуючись лише Буковелем. Це підтверджується медіанною заповненість готелів, що наразі становить 60%, а в найкращих закладах досягає 80-85%. Усі гірськолижні курорти мають високий потенціал, серед яких, окрім Буковелю, можна виділити Верховину, Славське, Драгобрат та Східницю.

В результаті понад трьох років війни готельний сектор поніс значні втрати, які вже сягають десятків закладів. Згідно з даними EY, минулого року внаслідок обстрілів Україна втратила чотири готелі, розташовані в Києві, Харкові, Миколаєві та Кривому Розі. Додатково, ще 17 закладів зазнали ушкоджень, переважно в східних регіонах країни у 2022-2023 роках.

Втім, точної інформації про загальну кількість зруйнованих чи пошкоджених готелів в Україні наразі немає.

Більше про те, що відбувається на ринку, читайте в аналізі Delo.ua "Готельна нерухомість-2025: де найвища дохідність і потенціал".

Читайте також