Франківський півмарафон та "Петрос" організовують збір ще одного мільйона гривень на придбання адаптивного спортивного обладнання для ветеранів.

28 вересня 2025 року в Івано-Франківську відбудеться 12-й Франківський півмарафон. Ця спортивна подія вже давно зайняла важливе місце в житті міста — з 2014 року вона щорічно об'єднує бігунів з України та гостей з-за кордону.
Як і минулого року, учасники матимуть можливість приєднатися до благодійної дистанції в 2 км, присвяченої Сергію Караванцю — засновнику півмарафону та захиснику, який зник безвісти в травні 2022 року на Луганщині. Всі кошти, зібрані від реєстрацій на цю дистанцію, а також додаткові благодійні внески, будуть передані ініціативі "ветерани цивільні Петрос", повідомляє Репортер.
Frankivsk Half Marathon і "ветераницивільні Петрос" продовжують спільну ціль -- зібрати мільйон на адаптивне спортивне спорядження для ветеранів, які повертаються до активного життя після поранень.
Окрім того, "Петрос" започаткував Школу інструкторів, в якій 24 учасники з різних регіонів області пройшли навчання та тренування з метою розвитку адаптивного спорту у своїх громадах. На сьогодні п'ятеро з них вже мають свої власні комплекти, щоб працювати з ветеранами, пацієнтами медичних закладів та жителями Тлумача, Надвірної, Вигоди, Коломиї та Калуша.
Ми концентруємося на підтримці ініціативи "ветераницивільні Петрос", яка залучає в нашому регіоні величезну кількість людей до занять адаптивними видами спорту, - говорить генеральний директор Frankivsk Half Marathon Ігор Крицак. - Засновником Франківського півмарафону є Сергій Караванець, мій друг і товариш, який зник безвісти на війні. І ми не можемо бути осторонь тих людей, дякуючи яким ми маємо можливість займатися тими справами, якими ми займаємося. Спорт позитивно впливає на ментальне і фізичне здоров'я. Ми бачимо, як спорт об'єднує однодумців. А в цьому випадку - об'єднує військових і ветеранів: людей, які отримали доволі непростий досвід. І в спорті вони можуть спілкуватися однією мовою - їм комфортно, їм затишно разом.
Читайте також: Нестача тренерів і спортивних арен. Як на Прикарпатті ветеранів залучають до спорту.
Підприємці з Франківська мають намір придбати спеціалізовані колісні крісла для гри у баскетбол. Це стане ще одним важливим кроком у розвитку реабілітаційних можливостей через спорт.
Адаптивний спорт -- це про базові умови для гідного відновлення. Спорт дуже чітко збирає людину докупи -- і фізично, і ментально. Він дає спільноту, в якій ти не "особливий", а просто один зі своїх. Ми вже бачимо, як хлопці й дівчата після курсів стають тренерами й ведуть за собою інших. Не створюємо спеціальних резервацій чи умов. Ми просто стаємо опорою, а ті, хто хоче і може, спирається. І йде далі, - говорить Наталка Найда, співзасновниця ініціативи "ветераницивільні Петрос" та школи інструкторів. - Я щиро вірю, що підтримка таких ініціатив -- це наша нова норма. Ми, цивільні, мусимо змінюватися теж. Почати можна з малого: вийти на 2 км. Бігти, йти, повзти -- як завгодно. Головне -- бути частиною.
Цього року зібрані на благодійній дистанції кошти будуть використані для придбання нового обладнання для адаптивних видів спорту. Серед запланованих покупок — олімпійські луки, стріли, баскетбольні м'ячі та інші необхідні матеріали, а також організація виїздів до лікарень і навчання тренерів.
Ми спостерігаємо за високою якістю роботи команди Наталки Найди, відомої як "ветерани цивільні Петрос". Тому ми прагнемо сприяти створенню цих можливостей не лише в Івано-Франківську, а й в інших регіонах, оскільки держава сама навряд чи впорається з цим питанням, - зазначає Ігор Крицак.
Ознайомтеся з матеріалом: Випробуйте та знайдіть свою пристрасть. Як адаптивний спорт допомагає ветеранам відновити впевненість у власному тілі (ФОТО)
Раніше я не сприймав стрільбу з лука всерйоз — просто цікавий вид спорту, і тільки. Але тепер розумію: це один з небагатьох видів активності, доступний для людей з протезами. Спокійно і без поспіху, — ділиться своїми думками ветеран з Надвірної, Василь Тежигор, який закінчив школу інструкторів і планує стати тренером зі стрільби з лука у своєму рідному місті. — Я працюю над собою, але для цього можу трохи відсунути роботу. Ми будемо працювати над цим. Сподіваюсь, що спілка ветеранів підтримає нас, і, можливо, до нас приєднається й міська рада.
На Frankivsk Half Marathon 2025 планується близько 2000 учасників. Окрім забігу на 2 км, учасники зможуть вибрати дистанції на 5, 10 та 21 км. Для дітей організовано безкоштовні забіги на 100, 400 і 1000 метрів. Щоб залучити ще більше людей до бігової спільноти, організатори разом із Puma та Gutsul Running Club проводять регулярні відкриті тренування. Не забувайте слідкувати за новинами на сторінках FHM у Facebook та Instagram.
Реєстрація відкрита на офіційному веб-сайті Frankivsk Half Marathon. Вибери свою дистанцію та долучайся до змін!
Долучитися до благодійного збору на розвиток адаптивних видів спорту можна за посиланням.
Читайте також: "Гнів концентрує. Агресія знищує": як бугуртний спорт допомагає військовим у психологічній реабілітації.