City One Development приверне інвестиції з Південної Кореї для створення двох підприємств з виробництва скла в Україні – Delo.ua

City One Development, очолювана Валерієм Кодецьким, та південнокорейська компанія ITOXI Corp. уклали меморандум про стратегічну співпрацю, який передбачає угоду щодо придбання частки в цьому проєкті. На даний момент деталі угоди залишаються під завісою та не розголошуються, повідомили в компанії Delo.ua.
Згідно з меморандумом, на першому етапі реалізації проєкту у рамках індустріальних парків "Місто скла" в Березані (Київська область) та "Галіція" в Калуші (Івано-Франківська область) заплановано зведення двох заводів для виробництва скла. Представники компанії зазначають, що цей проєкт стане важливою віхою в запровадженні сучасних технологій, створенні нових робочих місць та укріпленню позицій України як виробника високоякісного скла.
"Ми щасливі, що наші старання з залучення іноземного партнера з дружньої держави призвели до підписання реальної угоди. Це лише початок тривалого процесу реалізації наших спільних ініціатив, і ми переконані, що наше співробітництво стане вагомим внеском у розвиток економіки України," - підкреслив президент групи компаній City One Development Валерій Кодецький.
Генеральний директор ITOXI Corp. Алекс Чеон зазначив, що спільна робота відкриє нові горизонти для інвестицій і технологічного прогресу.
"Україна має великий потенціал, і ми пишаємося можливістю стати частиною цієї амбітної ініціативи. Підписаний меморандум є важливим етапом, що підтверджує наші наміри інвестувати у розвиток скляної промисловості країни. На даний момент триває оформлення угоди щодо придбання частки компанії в межах цього проєкту", - заявив Алекс Чеон.
City One Development реалізує проєкт з будівництва двох заводів для виробництва флоат-скла, які розташуються в Березані Київської області та Калуші Івано-Франківської області.
На початку квітня компанія City One Development оголосила про укладення угоди зі стратегічним партнером. Також було зазначено, що найближчим часом завершиться транзакція з залученням великого міжнародного портфельного інвестора до цього проекту. Про це повідомив Олександр Лакей, керівник відділу розвитку інвестиційних проектів у промисловій сфері City One Development, під час свого виступу на форумі "Forbes Development: Фундамент Успіху для лідерів, які формують майбутнє".
ITOXI Corp. - це провідна інвестиційна компанія, яка здобула репутацію завдяки успішному впровадженню масштабних інфраструктурних проєктів на світовій сцені.
Нагадаємо, що City One Development розпочала будівництво першого заводу з виготовлення флоат-скла в місті Березань на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.
Завод має можливість виготовляти 600 тонн скла щоденно, а загальна вартість проєкту складає 140 мільйонів доларів США. Цей проєкт реалізується в рамках індустріального парку "Місто Скла".
У грудні 2024 року компанія почала зведення другого виробничого об'єкта в індустріальному парку "Галіція", розташованому в місті Калуш, що в Івано-Франківській області.
Запуск першого заводу планується на 2027 рік, тоді як другий завод почне свою роботу у 2028 році.
City One Development - це компанія, яка займається інвестиціями та девелопментом, маючи за плечима понад 15 років досвіду. Її основна діяльність полягає у проектуванні, реалізації та управлінні великими житловими комплексами, а також активному інвестуванні в розвиток промисловості України.
У портфелі компанії City One Development міститься більше 1 150 000 квадратних метрів завершених проектів, а також 600 000 квадратних метрів об'єктів, що наразі перебувають у процесі будівництва.
У лютому Delo.ua повідомило, що Інвестиційний холдинг EFI Group оголосив про плани зведення заводу скла в Київській області. Цей завод, здатний виробляти 800 тонн продукції щодня, розпочне роботу навесні 2025 року і стане першим пілотним проєктом для реалізації програми "інвестнянь".
За його словами, в останні роки Україна витрачає на імпорт скла понад €150 млн. Понад 65% скла торік привезли з Болгарії та Польщі, ще 21% потрапляє з Білорусі. Новий склозавод дозволить позбутися залежності від імпорту.