Ці ювелірні вироби Олени Зеленської несуть у собі значний символізм: яке їхнє значення (відео)

РБК-Україна розповідає, що означають прикраси Олени Зеленської та чому вони говорять промовистіше за слова.
Унікальна прикраса від бренду Ruslan Baginskiy. Олена обирала її для прийому у короля Чарльза ІІІ, зустрічі з родиною Макронів та інших подій.
Цей елемент не тільки додає елегантності образу, але й втілює зв'язок з українськими традиціями та глибокою прихильністю до рідної землі.
Окрім цього, полин є символом для українського та кримськотатарського народів.
У літні місяці 2023 року перша леді дала інтерв'ю для РБК-Україна, з'явившись у стильному блакитному костюмі, який прикрашала брошка у формі темно-синіх квітів.
Цю прикрасу створив ювелір Станіслав Дрокін, використавши фрагмент російської ракети, що була націлена на Харків.
Прикраса виступає як символ відновлення життя на руїнах трагедії. Вона слугує нагадуванням світу про жорстокості Росії — знищені культурні та історичні цінності, а також втрачені життя.
Які брошки носить Зеленська (фото: пресслужба першої леді)
Ось ще одна неповторна прикраса — золота брошка від українського бренду Gasanova, яка має форму карти України та оздоблена маленьким діамантом, розташованим на місці Донецької області.
Виріб символізує єдність країни й біль за тимчасово окуповані території.
Яке значення мають брошки Зеленської (фото: twitter.com/ZelenskaUA)
Ювелірка та дизайнерка Дарія Чернікова розповіла РБК-Україна, що прикраси вже тривалий час виконують роль унікального засобу комунікації для жінок, залучених у політику, дипломатію та громадське життя. Вони слугують інструментом для вираження власних поглядів.
"Ще в 1990-х роках Мадлен Олбрайт, яка стала першою жінкою на посаді держсекретаря США, використала брошки як важливий елемент державної комунікації", - зазначила експерт.
Наприклад, коли Ірак охарактеризував її як "змію", вона на наступний день вийшла на публіку в брошці у формі змії. Або ж, коли держсекретарка вирішила "показати характер" росіянам, які, як з'ясувалося, встановили жучки в залі засідань, вона обрала брошку у вигляді жука, що було особливо символічно, – зазначила вона.
Цю традицію незабаром стали наслідувати й інші жінки-лідери. Зокрема, віцепрезидентка США Камала Гарріс регулярно носить перловий намисто, яке є символом її приналежності до студентського братства Alpha Kappa Alpha — першої афроамериканської жіночої організації.
Під час свого візиту до Австралії в жовтні 2024 року королева Камілла вирішила носити брошку у формі австралійського ваттла, яка була подарована королеві Єлизаветі ІІ. Цей аксесуар став символом єдності та приналежності до Співдружності.
Дизайнерка підкреслила, що ювелірні вироби стали важливим чинником у становленні жіночої суб'єктності ще в XIX столітті. Наприклад, траурна символіка в період скорботи королеви Вікторії набула нового сенсу.
"Траурні прикраси створювали з чорного дерева, гагату та вулканічних матеріалів, часто прикрашаючи їх перлами, гранатами та аметистами. Їх носили згідно з чітко визначеним етикетом. Ці аксесуари стали засобом візуального спілкування, втілюючи мову втрати, стійкості та монархічних традицій у часи національної трагедії," - зазначила вона.
У XXI столітті візуальна дипломатія набула ще більшої виразності та індивідуальності.
"Мої клієнтки вибирають прикраси не лише для підкреслення свого стилю, а як спосіб зафіксувати певний емоційний стан, символ або важливий момент. Вони не прагнуть вразити оточуючих, а хочуть просто бути собою. Це не про шум і яскравість, а про точність та нюанс. І в цьому полягає справжня мова тіла, нова дипломатія жестів, що отримує значення в кожній лінії та вигині металу," - зазначила вона.