Чи можуть збройні сили Північної Кореї взяти участь у конфлікті на Донбасі: думки аналітиків.
Військовослужбовці з Північної Кореї відправляються для підтримки російських збройних сил, виконуючи роль живої сили.
З осені північнокорейські військові активно долучилися до військових дій Росії проти України. Відповідно до інформації, наданої Головним управлінням розвідки України, на території Російської Федерації знаходиться приблизно 11 тисяч солдатів з армії Північної Кореї.
Згідно з інформацією, наданою Центром національного спротиву, російські війська не застосовують північнокорейських солдатів у конфліктах з українською стороною. Вони зазначають, що ці війська не беруть участі в активних бойових діях, а лише виконують функції охорони на блокпостах.
Проте, президент України та представники Головного управління розвідки мають іншу точку зору. Нещодавно серед військових та в медіа активно обговорюється можливість підготовки солдатів Північної Кореї до бою та їх потенційного перекидання до Донецької області.
Дізнайтеся, що відомо про участь військових Північної Кореї у бойових діях на Донбасі, звернувшись до матеріалу на сайті ТСН.ua.
13 грудня Головне управління розвідки України повідомило про переміщення військовослужбовців Північної Кореї до лінії фронту. Зокрема, підрозділи армії КНДР, які дислокуються на території Російської Федерації, були приведені в стан підвищеної бойової готовності.
Командуванню було наказано налагодити співпрацю з російськими військовими підрозділами, що беруть участь у бойових операціях на території Курської області. За інформацією ГУР, існує висока ймовірність, що незабаром до активних бойових дій приєднаються північнокорейські солдати. Це підтверджується збільшенням постачань продовольства для військових та таємним перевезенням військових за допомогою цивільних вантажівок до фронтових позицій.
Очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко закликав не перебільшувати ситуацію з північнокорейськими військовими на фронті. Він підтвердив, що іноземних солдатів готували до використання в якості піхоти в російських підрозділах. Однак, за словами Коваленка, ці бійці були доставлені до лінії фронту, де російські війська проводять наступальні дії, лише для того, щоб збільшити чисельність своїх сил.
Командир взводу 24 ОШБ "Айдар" Станіслав Бунятов, відомий під позивним "Осман", зазначив, що військові з Північної Кореї вступили в бій понад тиждень тому. Проте, незважаючи на це, їхні втрати серед товаришів лише підсилюють демотивацію.
Глава України Володимир Зеленський підтвердив заяви Бунятова, зазначивши, що Росія почала залучати військовослужбовців з Північної Кореї для атак у Курській області.
У своєму вечірньому виступі він підкреслив, що, крім Курщини, у перспективі північнокорейці можуть бути залучені й на інших фронтових ділянках. Він також зауважив, що "втрати серед цієї групи вже стали очевидними".
"Фактично Москва втягнула в цю війну ще одну державу, причому втягнула максимально. І якщо це не ескалація, то що тоді ескалація, про яку багато хто говорив? Саме Путін робить кроки, які розширюють та продовжують цю війну. Саме він відштовхує можливість миру. І він хоче, щоб і в Азії у світу додалось проблем. Саме для цього росіяни навчають Північну Корею сучасній війні", - додав президент.
Як розповів військовий Станіслав Бунятов, солдати з Північної Кореї - це підготований, вмотивований та холоднокровний особовий склад, який добре володіє усіма видами озброєння радянського зразка, однак вони переймаються за життя своїх побратимів, котрі гинуть на полі бою.
За словами Бунятова, росіяни, не усвідомлюючи справжню бойову силу корейців, знищують їх так само, як і своє стадо.
"Вони не були готові до дронів, і навряд чи стануть у майбутньому. Сформовані з кісток і м’яса, їх доля така ж, як і у наших "братів", а погана координація лише ускладнює їхнє становище. Інформаційна стратегія російських окупантів зосереджена на прославленні своїх союзників і приписуванні їм "перемог", за які вже загинули сотні росіян. Це не дивно, адже в перспективі це дозволить їм забезпечити себе новими ресурсами для фронту," - зазначив Бунятов.
Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що станом на 14 грудня орієнтовні втрати укомплектованих російським та північнокорейським особовим складом становлять близько 200 військовослужбовців.
Згідно з інформацією від ГУР, на одній з локацій у Курській області вдалося ефективно вразити військових армії КНДР за допомогою FPV-дронів. Крім того, вказується, що мовний бар'єр продовжує бути серйозною перешкодою для координації та управління діями між солдатами на полі бою.
У зв'язку з вказаною ситуацією, північнокорейські військові здійснили "дружній вогонь" по транспортним засобам батальйону "Ахмат". За інформацією ГУР, внаслідок цього інциденту загинуло вісім бійців "кадирівців".
Однак генерал Збройних сил України, колишній глава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж підкреслив, що обстріл, здійснений північнокорейськими військовими по автомобільній техніці, що належить так званому батальйону "Ахмат", навряд чи можна пояснити лише мовним бар'єром або труднощами в комунікації. В інтерв'ю телеканалу FREEДОМ він зазначив, що Росія планує використовувати контингент КНДР як "гарматне м'ясо", посилаючи їх на передову, що може призвести до виникнення негативної реакції.
За інформацією військового, батальйон "Ахмат" ймовірно виконував роль загороджувальних підрозділів.
За словами генерала, подібні суперечки між російськими військовими та північнокорейськими солдатами в складі окупаційних сил ставатимуть все більш частими. Особливо важливо не недооцінювати військових з КНДР, адже їхня чисельність, що прибула на підтримку російських сил, є досить великою.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) відзначили, що Росія почала залучати північнокорейських військових для здійснення атак у Курській області.
Експерти також відзначили, що президент України Володимир Зеленський раніше вже ділиться цією інформацією, підкреслюючи, що у штурмах беруть участь значна кількість військовослужбовців з КНДР, які вже почали зазнавати суттєвих втрат.
Президент повідомив, що на даний момент Росія залучає військовослужбовців з Північної Кореї в Курській області, проте в майбутньому їх можуть використовувати й на інших фронтових позиціях.
"В ISW зазначили, що здатність Північної Кореї навчатися та враховувати досвід, отриманий під час спільних бойових дій з Росією, ймовірно, значно знизиться, якщо російське військове керівництво продовжить залучати північнокорейські війська до атак, які задіюють значну кількість піхоти та характеризуються високим рівнем виснаження, подібно до того, як це відбувається з більшістю російських солдатів."
Сергій Братчук, представник Української добровольчої армії Південь, в ефірі програми "Ми-Україна" підкреслив, що, незважаючи на підготовленість, атаки військ КНДР виявляються невдалими.
"Безсумнівно, вони мають індивідуальну підготовку. У будь-якій армії підготовка солдатів є основним аспектом служби. Проте їх дуже багато, тому нам потрібні більше боєприпасів, а також протипіхотні міни, адже деякі з них все ж таки досягають лісосмуги. Там їх знищать у подальшому," - підкреслив Братчук.
За інформацією представника, атака військових Північної Кореї на Курщині стала особливим тестом, що дозволяє виявити реакцію керівництва КНДР на використання своїх солдатів в ролі гарматного м'яса.
Речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин під час телемарафону повідомив, що через значні втрати на східних фронтах Росія може звернутися до КНДР для залучення військових до бойових дій на сході України. Це може стосуватися не лише безпосередньо фронтових позицій у східному регіоні, а й інших напрямків, де існує потреба в додатковій підтримці.
Він підкреслив, що Російська Федерація вже почала інтегрувати солдатів з Північної Кореї в свої бойові підрозділи, проте немає даних про їхню участь у конфліктах на сході України. Волошин зазначив, що через значні втрати російських військ на східному фронті, залучення корейських військових з КНДР виглядає цілком імовірним.
Генерал Збройних сил України Микола Маломуж повідомив, що Північна Корея активно залучена до війни проти України як у правовому, так і в практичному сенсі. Він також підкреслив можливість переміщення військових підрозділів до зони бойових дій.
Він зазначив, що Північна Корея має намір відправити до 30 тисяч солдатів для підтримки російських сил.
Також, військовий не виключає ймовірність перекидання північнокорейських військ на територію України, але не тих, які зараз присутні на Курщині, а нових підрозділів, укомплектованих шляхом новоприбулих північнокорейців.
"Я також вважаю, що це буде в гарячих точках: Кураховому, Покровську, це буде, звичайно, Куп'янськ і, можливо, Краматорськ, щоб окремі ділянки посилити та розвивати наступальні операції. Наразі поки що не фіксуємо такого масового переміщення на територію окупованих районів Донецької, Луганської, Харківської областей. Але розвідка зараз відстежує всі пересування, і з Далекого Сходу ми бачимо пересування низки частин Північної Кореї. Куди вони будуть спрямовані, стане відомо, коли вони перебуватимуть вже безпосередньо у зоні ведення бойових дій", -- сказав Микола Маломуж.
Нагадаємо, раніше ТСН.ua повідомляв, що росіяни отримують від КНДР балістичні ракети KN23, які є одними з головних засобів терору цивільних. Цими ракетами окупанти б'ють по житлових будинках, зокрема влучали по висотці в Києві, вбивши чотирьох людей у січні цього року.