Чекали довго і не дочекалися: чому в Україні не виплачують доплату за вік.
Шановні читачі, які цікавляться питаннями пенсійних виплат, ми маємо для вас важливу інформацію. В Україні пенсіонери ретельно стежать за своїми фінансами, і кожна нова обіцяна надбавка є для них значущою, особливо коли йдеться про виплати за віком.
Жителька Івано-Франківської області, Олена Миколаївна, звернулася до фахівців видання "На пенсії" з питанням, чому її надбавка була зменшена на 456 гривень.
Олена ділиться своїми спогадами: "Я з'явилася на світ 15 березня 1944 року. Коли мені виповнилося 80 років у березні, до пенсії була запроваджена доплата для тих, хто досяг цього віку, а також відбулася індексація пенсій. Проте, збільшення пенсії виявилося не таким значним, як я очікувала. Наприклад, з нової доплати для 80-річних у розмірі 570 гривень мені забрали 456 гривень, які я вже отримувала раніше".
З аналізу, представленого в листі, журналісти зауважили, що базовий розмір пенсії за віком є досить скромним, а вже зверху до нього додаються різні доплати: компенсація до мінімальної пенсії, надбавка за трудовий стаж, гірська надбавка, доплата для дітей війни та надбавка за літній вік.
Коли відбувається індексація пенсії, то збільшується лише основний розмір пенсії, та був до нього встановлюються у перелічені надбавки. Якщо основний розмір пенсії невеликий, індексація може взагалі не відчуватися.
На жаль, інформації, наданої в листі, недостатньо для демонстрації механізму індексації на конкретному прикладі.
Особам, яким виповнилося 75 років, до пенсії встановлюється доплата у розмірі 456 гривень. Коли людині виповнюється 80 років, розмір вікової надбавки збільшується до 570 гривень. на 114 грн.
Але варто зазначити, що й ці 114 гривень не завжди можна відчути, бо є випадки, коли одна надбавка зростає, а інша на таку суму зменшується, і це вважається цілком законним. Це залежить від складових загального розміру пенсійної виплати.
Нагадуємо, що в 2025 році деяким пенсіонерам може не вистачити навіть на основні продукти, такі як гречка і хліб: хто з них ризикує опинитися на межі існування.
Раніше була інформація про те, що пенсіонери активно входять на ринок праці: чому роботодавці охоче наймають людей похилого віку.