"Це сильна платформа для налагодження зв'язків, обміну концепціями та досвідом."
Ірина Рофе-Бекетова, 26 років, місто Харків:
Я працюю в благодійному фонді "Харків з тобою", займаюся реалізацією проєктів, пов'язаних із гуманітарною допомогою та освітніми ініціативами. Саме тому на форумі найбільше мене вразили спікери освітньої панелі. Вони поділилися цінними прикладами, які можуть стати орієнтирами для подальшого розвитку освіти, акцентуючи увагу на важливих аспектах. Як представники сучасної молоді, ми повинні замислюватись над тим, як взаємодіяти з нинішніми дітьми та підлітками, адже саме вони стануть лідерами в майбутньому. Також надихнули мої однолітки, які активно працюють у гуманітарній сфері, мають власні проєкти і розуміють, що таке нести відповідальність за майбутнє. Вони здатні приймати рішення і вже зараз впливати на навколишню реальність.
Олексій Музичук, 22 роки, із міста Коломия.
Івано-Франківська область:
- Після закінчення інтернатури медуніверситету планую стати хірургом, а також займатися науковою діяльністю. Якби нині була можливість додати свою пропозицію до реформи у сфері охорони здоров'я, то наполіг би на покращенні диджиталізації.
Також на форумі цікаво було взаємодіяти з людьми з інших галузей, недотичних до медицини. Завдяки нашому знайомству маємо нагоду співпрацювати, кооперуватись і створювати нове.
Евеліна Банар, 19 років, Чернівці:
На початку повномасштабної війни я вже мала певний досвід, адже виконувала роль волонтера-перекладача, надаючи підтримку українським біженцям у Румунії. Саме тому мені дуже сподобався виступ Любові Галан, співзасновниці правозахисного центру "Принцип", на форумі. Її проєкт справив на мене глибоке враження. Також мене вразив формат заходу, який створює можливості для поліпшення взаємозв'язків і обміну думками, що, в свою чергу, допомагає розглядати питання з різних ракурсів.
Аркадій Петросян, 27 років, походить з Горлівки, що в Донецькій області.
- Я голова асоціації молодих ВПО України. Разом із членами нашої команди допомагаємо внутрішньо переміщеним особам, робимо адвокаційні кампанії. Нині адвокатуємо законопроєкт щодо компенсації житла для ВПО. На форумі познайомилися з керівницею Української волонтерської служби Ганною Бондаренко й навіть запланували спільний проєкт, що знову ж таки буде пов'язаний із внутрішньо переміщеними особами. Це ще одне свідчення того, що такий потужний нетворкінг, обмін ідеями й досвідом є необхідним для молодих лідерів.
Олена Пшенична, 22 роки, з Херсонщини, тепер мешкає в Києві.
Для того щоб світ дізнався про Україну не лише через призму політики, важливо залучати молодь до культурних обмінів. Важливо протистояти російським наративам, починаючи з суспільства, адже досягти всіх через політичні канали практично неможливо. Культурні обміни забезпечать цінний зворотний зв’язок від іноземців. Молодь завжди відкрита до нових ідей і активно займає суспільну позицію, і сьогодні ми показуємо, що можемо стати тим двигуном, який направить країну на правильний шлях.