Замість блокування банківських рахунків, запровадили новий метод впливу на боржників: тепер їх можуть позбавити доступу до каналізації.

Заборгованість за комунальні послуги може стати причиною блокування банківських рахунків, хоча, як показує практика, це не є обов'язковим. Для боржників була розроблена нова система "заохочення". Цю тему висвітлює видання "Вікна".
Якщо споживач довгий час не платить за комуналку, то постачальник послуг може звернутися до суду для примусового стягнення боргу. Далі виконавча служба має право заблокувати банківські рахунки чи навіть накласти арешт на майно.
Проте деякі провайдери послуг стали діяти по-іншому.
Отже, в місті Калуш, що на Івано-Франківщині, з травня 2025 року місцеві жителі можуть зіткнутися з блокуванням каналізаційних систем через невиплату. Це повідомлення оприлюднила "Калуська енергетична компанія".
У підприємстві зазначили, що з метою недопущення збільшення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги буде реалізовано право на обмеження доступу окремих споживачів до централізованої мережі водовідведення. "Вирок" будуть здійснювати без проникнення у квартиру боржника.
Споживачів повідомили, що у випадку відключення від централізованої системи водовідведення, окрім необхідності повного погашення боргу, їм також доведеться покрити витрати, пов'язані з відновленням роботи каналізаційної системи.
Раніше інформаційний ресурс Знай інформував, що для боржників за комунальні послуги розробляють заходи примусу: які методи будуть використовувати для стимулювання платежів.
Наш портал також повідомляв про накопичені комунальні борги під час війни: чи є можливість їх списання в майбутньому?