Новини Івано-Франківська та області

Компанія отримала 100 мільйонів гривень для створення робочих місць для осіб з інвалідністю — Delo.ua.

12 грудня на GET Business Festival відкрийте для себе нові методи оптимізації комунікацій, впровадження IT-рішень та залучення інвестицій, що сприятимуть розвитку вашого бізнесу.

Бережна повідомила, що з початку року більше тисячі підприємців отримали відшкодування за спеціальні меблі, обладнання та допоміжні засоби, які вони придбали для своїх працівників з інвалідністю.

"Ми сприяємо роботодавцям у подоланні перешкод для людей з інвалідністю, покриваючи витрати на створення для них адаптованих робочих місць. Кожен має право на комфортне і безпечне робоче середовище", - зазначила представниця влади.

Згідно з інформацією, підприємці з усіх куточків України отримали компенсації за створення робочих місць для осіб з інвалідністю.

Максимальна концентрація таких роботодавців спостерігається в Київській, Черкаській, Івано-Франківській та Одеській областях, а також у столиці України. У 2024 році середній обсяг виплат досягає 68 тисяч гривень.

Працівники отримали від роботодавців широкий спектр обладнання, зокрема:

· тактильними матеріалами для облаштування підлоги та сходів;

· підйомник гусеничного типу для сходів;

· підйомник для працівників на інвалідних візках;

· меблі та аксесуари, спеціально розроблені для налаштування робочих простір для осіб із проблемами спини.

Крім того, були закуплені комп'ютери (персональні ПК та ноутбуки) з функцією захисту зору, спеціальні настільні лампи для співробітників з порушеннями зору, комунікаційні засоби, а також телефони та навушники, адаптовані для осіб з проблемами слуху.

У серпні 2023 року уряд запровадив програму компенсацій для роботодавців, які облаштовують робочі місця для осіб з інвалідністю. За цією програмою передбачено виплати:

· до 106,5 тис. грн – на організацію робочого простору для осіб з інвалідністю I групи;

· максимум 71 тисяча гривень -- для II категорії.

Для отримання компенсаційних виплат роботодавець повинен подати відповідну заяву протягом 90 днів з моменту найму працівника з інвалідністю. Це можливо зробити через онлайн-портал "Дія" або відвідавши центр зайнятості, що розташований у районі ведення бізнесу. Процес розгляду заяви займає до 10 робочих днів, а в разі позитивного рішення, кошти перераховуються на рахунок роботодавця протягом 5 днів.

Ця програма входить до складу основного проєкту Міністерства економіки під назвою "Робота без бар'єрів", що має на меті реалізацію Національної стратегії щодо формування безбар'єрного середовища в Україні.

Раніше ми повідомляли про намір в Україні впровадити можливість проходження експертизи для визначення інвалідності в онлайн-форматі. Це нововведення має на меті спростити доступ до цієї послуги, зменшити бюрократичні перешкоди та скоротити час очікування на ухвалення рішення. Новий ефективний механізм буде зосереджений на потребах людини.

Читайте також