Бійці Східного оперативного тактичного об'єднання вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи | ВРЕМЯ
Військовослужбовці підрозділів Східного оперативно-територіального об'єднання долучились до вшанування подвигу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Ветерани-чорнобильці разом з представниками командування Східного Харківського теруправління та військовослужбовцями 5 Слобожанської бригади зустрілися біля пам'ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у Харкові. Сьогодні у регіоні проживають понад 7 тис. учасників ліквідації аварії. З них понад 20 -- служили у військовій частині 3005.
"Двічі на рік, 26 квітня та 14 грудня, ми вшановуємо пам'ять наших побратимів. Ці дати завжди викликають у нас гіркі спогади, адже ми стикалися з невидимим ворогом. Сьогодні ми згадуємо тих, хто відійшов у вічність, тих, хто покинув нас раніше часу через хвороби, викликані радіаційними опроміненнями," - зазначив голова ради ветеранів 5-ї Слобожанської бригади, полковник у відставці Василь Ковратенко.
"Перед лицем загрози самому існуванню нашого народу ми маємо бути єдиними, і пам'ятати людей, які своїми тілами закрили світ від так званого "мирного атома". Наш народ вистояв у 1986 році, і ми маємо вистояти й тепер. Іншого виходу у нас немає", -- запевнив заступник начальника Східного Харківського територіального управління по роботі з особовим складом Станіслав Басараб.
"Ми висловлюємо щиру подяку героям, які, ризикуючи власним здоров'ям і життям, з неймовірною відданістю, мужністю та самопожертвою виконували свої обов'язки під час ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, -- підкреслив заступник командира 5 Слобожанської бригади "Скіф" по роботі з особовим складом полковник Артем Міщук, звертаючись до ліквідаторів-гвардійців. -- Ми з глибоким сумом згадуємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі з жахливими наслідками цієї трагедії!"
У Слов'янську офіцери 18 бригади вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи, поклавши квіти до відповідного пам'ятника.
"Ми виявляємо повагу до тих, хто віддав своє життя заради добробуту людства. Атомна енергія повинна використовуватися лише в мирних цілях. Проте країна-агресор, з якою ми ведемо боротьбу, так і не зрозуміла цього важливого уроку, продовжуючи щоденно вдаватися до ядерного шантажу," -- підкреслили військовослужбовці 18 Слов'янської бригади.
У Сумах поряд з пам'ятним знаком героям-ліквідаторам зібрались учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники командування 35 Сумського полку, громадськості та органів самоврядування, щоб віддати шану живим та загиблим героям.
"Героїзм, мужність та професіоналізм пожежників-ліквідаторів спеціалізованих загонів назавжди закарбувалися в історії. Вони, ризикуючи власним життям, стали на захист людства, зупинилипоширення вогню до атомних енергоблоків, які продовжували працювати. Їхні сміливі й своєчасні дії відвернули загрозу ядерного апокаліпсиса. Цей подвиг є символом людської самопожертви" -- вважає гвардієць Євгеній.
За словами гвардійців, такі зустрічі служать постійним нагадуванням не лише про нашу вдячність героям гуманізму, які встояли перед обличчям величезної небезпеки, але й про тих, з ким ми ведемо боротьбу. Саме завдяки ризикованим і неконтрольованим експериментам з реактором, що відбувалися під наглядом кремлівських кураторів, у 1986 році сталося лихо. Тепер Росія знову намагається шантажувати світ загрозою "ядерної зими". Наша мета – зупинити цю нову небезпеку, як ми робили це 38 років тому.