Чимало снігу та слизька дорога: якою прогнозують погоду в Україні 16 лютого. Інфографіка.
16 лютого в Україні прогнозуються опади, а в деяких регіонах можливе утворення ожеледиці та сильний вітер. У зв'язку з несприятливими погодними умовами по всій території країни (за винятком західних областей) введено І (жовтий) рівень небезпеки.
Синоптики Українського гідрометеорологічного центру поділилися актуальним прогнозом. Детальну інформацію та карти можна знайти на офіційному ресурсі УкрГМЦ.
У початковий день нового тижня І рівень загрози буде встановлено у:
16 лютого у зв'язку зі снігопадами на високогір'ї Івано-Франківської області очiкується значна снiголавинна небезпека ІІІ рiвня.
У понеділок внаслідок відлиги та випадіння помірних, місцями значних опадів очікується формування тало-дощового паводку на річках Харківської області з підвищеннями рівнів води на малих річках регіону, а також на Сіверському Донцю.
На річці Лопань біля селища Козача Лопань і на річці Харків біля села Циркуни можливий вихід води на заплаву й часткове затоплення понижених площ сільгоспугідь, окремих господарчих об'єктів у прирічковій зоні. Там оголошено І (жовтий) рiвень небезпеки.
У ріках, що належать до басейну Дністра, також прогнозується підвищення рівня води, зокрема в зоні поблизу міста Галич – на початковій частині Дністровського водосховища (Рухотин).
"На дiлянках усіх річок цих водозборів із льодоставом вiдбуватиметься послаблення та руйнування льодових явищ, мiсцями льодохiд, при цьому можливе формування заторiв льоду з рiзкими коливаннями рiвнiв води; без негативних наслідків", - додали експерти.
У понеділок погода буде похмурою. У західних, північних та більшості центральних регіонів на дорогах можуть утворюватися ділянки з ожеледицею. Вітер, переважно північно-західного напрямку, буде мати швидкість 7-12 м/с, а в інших областях (окрім західних) можливі пориви до 15-20 м/с.
Щодо опадів, то ситуація буде відрізнятися залежно від регіону.
Температура вночі та вдень у західних, Житомирській і Вінницькій областях від -7 до -12 градусів. На Прикарпатті та півночі країни від -4 до -9. У більшості центральних і Сумській областях від +3 тепла до -2 морозу. На сході та південному сході від +3 до +8 градусів.
Як писав OBOZ.UA:
У Києві на початку тижня прогнозують погіршення погодних умов. Мешканців столиці застерігають про можливі пориви сильного вітру, снігопади та хуртовини.
Метеоролог Наталка Діденко повідомила, що в Україні очікуються суттєві зміни в погодних умовах, а також значні температурні коливання. У кількох регіонах країни слід готуватися до інтенсивних опадів, снігопадів і потужного вітру.