Новини Івано-Франківська та області

5 липня: Яке свято відзначають сьогодні, всі деталі про цей день

ДЕНЬ 1228: АГРЕСІЯ РОСІЇ - DAY 1228: RUSSIAN AGGRESSION

5 липня в Україні святкують День визволення міст Краматорськ і Слов'янськ від проросійських терористичних угруповань.

Сьогодні відзначають кілька важливих подій: Міжнародний день річки Дніпро, Світовий день кооперативів, День трудоголіка, Світовий день бікіні та Всесвітній день механічного олівця.

Православна церква відзначає день пам'яті святого преподобного Атанасія Атонського.

День визволення міст Краматорськ і Слов'янськ від проросійських сил.

У цей день 2014 року українські військові змогли витіснити бойовиків сепаратистського угрупування "ДНР" і російських терористів з Краматорська та Слов'янська. Після успішної операції над містами замайорів синьо-жовтий прапор, що стало знаковим моментом визволення та тріумфу для місцевих мешканців.

День трудоголіка

Це свято вшановує людей, які повністю поглиблені у своїй роботі та готові багато чим пожертвувати заради своєї професії. Працеголіки віддають перевагу кар'єрі над родиною, друзями та іншими життєвими радощами. Це свято має американське походження, проте сьогодні воно відоме в багатьох країнах.

Свято механічного олівця

Механічний олівець є популярним інструментом серед інженерів, архітекторів, художників і студентів, оскільки він забезпечує високу точність та комфорт у використанні, дозволяючи створювати лінії однакової ширини.

Винахід механічного олівця датується 16 століттям, але лише в 19-20 століттях його конструкція була вдосконалена, а комерційне виробництво набуло широкого розповсюдження. Механічний олівець став не лише практичним інструментом, а й виразником особистого стилю, з різноманітними варіантами -- від недорогих одноразових моделей до вишуканих розкішних версій.

Світовий день бікіні

Всесвітній День бікіні відзначає ювілей винаходу відкритого купальника. Цей стиль, представлений у 1946 році, був розроблений знаменитим французьким дизайнером Луїсом Ріаром.

У ті часи відкриті купальники сприймались як занадто сміливі та нетрадиційні, проте з часом вони стали більш популярними. Бікіні отримали величезну популярність завдяки кінозіркам, таким як Бріджит Бардо і Аві Гарднер, які почали з'являтися в таких купальниках на пляжах та у своїх фільмах.

Бікіні можна без сумніву назвати одним з найбільших винаходів усіх часів, навіть попри те, що його початок був не зовсім вибуховим. Чого не скажеш про його назву, яка пішла від атолу Бікіні, що в південній частині Тихого океану. Саме там випробовували водневу бомбу 1954 року.

Світовий день Дніпра

Щороку припадає на першу суботу липня. Свято присвячене найбільшій річці України. Дніпро забезпечує мільйони людей питною водою, зрошує сотні тисяч гектарів посівів, дає змогу виробляти електроенергію та є транспортною магістраллю. Ця річка має велике історичне значення: в її водах відбувалося хрещення Русі, а на її порогах панував дух незалежної козацької держави.

Світовий день кооперативів

Свято відзначається кожного року в першу суботу липня. Його було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН, щоб підкреслити важливість кооперативів у суспільстві та сприяти розвитку співпраці між міжнародним кооперативним рухом і різними учасниками міжнародного права, включаючи уряди та неурядові організації на всіх рівнях.

У цей день з'явилися на світ:

1991 рік -- Український спортсмен-кікбоксер, офіцер Нацгвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України Максим Кагал;

1992 рік — український військовослужбовець, солдат Збройних Сил України. Один з "кіборгів", Герой України Петро Полицяк.

1997 рік — український активіст, журналіст і учасник російсько-українського конфлікту Роман Ратушний.

1997 рік — український військовослужбовець, солдат Збройних Сил України, учасник конфлікту між Росією та Україною, Герой України Роман Бутусін.

У цей же день:

1939 рік - У Миколаєві вводять в експлуатацію міську систему каналізації.

У 1941 році в Кракові німецька поліція затримала і вивезла до Берліна лідера Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру.

У 1965 році в місті Калуш, що в Івано-Франківській області, було відкрито хімічно-металургійний завод.

1965 рік - У Києві розпочинають будівництво нового житлового масиву Оболонь;

1974 рік - У м. Лозанна (Швейцарія) Українська РСР підписує Всесвітню поштову конвенцію;

1985 рік - Сергій Бубка перемагає на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см;

1994 рік – у Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувся перший випуск слухачів.

У 2014 році українські збройні сили звільнили міста Краматорськ і Слов'янськ від проросійських бойовиків "ДНР".

Релігійне свято:

День вшанування пам'яті Святого преподобного Атанасія Атонського.

Народився Атанасій в 920 році в місті Трапезунт над Чорним морем у Малій Азії. Після закінчення навчання він став професором у Царгороді. Коли Атанасій познайомився зі святим Михаїлом Малеєном, то вступив до монастиря в Кимінаса, що в Бітинії. Згодом він потайки втік на гору Атон, де 961 року збудував перший монастир і став настоятелем 58 спільнот ченців.

Атанасій дотримувався суворого способу життя, цілковито відрізнившись від навколишнього світу. Атанасій Атонський, засновник структурованого чернечого життя на афонських землях, відійшов у вічність у 1003 році.

Іменини: Євсевій, Галактіон, Анатолій, Стефан, Єлизавета.

Читайте також