Новини Івано-Франківська та області

З початку повномасштабного вторгнення Росії 329 українських медіа припинили свою діяльність, згідно з дослідженням Інституту масової інформації.

Цю інформацію підтверджують дані, зібрані Інститутом масової інформації через мережу ІМІ в регіонах.

Оригінал публікації на сайті "Інституту масової інформації" за посиланням

329 українських медіа змушені були припинити свою роботу протягом 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ. Тільки 16% з них (52 медіа) вдалося відновити свою діяльність.

Закриття медіа стало особливо відчутним у регіонах, що знаходяться поруч з лінією конфлікту. Найбільше медіа було закрито в Запорізькій області (50 медіа), за нею йдуть Донецька (35), Херсонська (34), Миколаївська (30), Харківська (29), Луганська (26) та Одеська (24). Як свідчить дослідження ІМІ, війна, розв'язана Росією, призвела до закриття медіа в усіх регіонах, за винятком двох - Львівської та Івано-Франківської областей. Проте дослідники не виключають можливості, що й у цих областях можуть бути випадки закриття, які поки що залишаються непоміченими.

Головними факторами, що призвели до закриття медійних установ, стали тимчасова окупація територій (117 закритих медіа) та фінансові проблеми, викликані війною (96). Наприклад, в Одеській області 83% з усіх закритих медіа змушені були припинити свою діяльність через економічні труднощі.

Третє місце в рейтингу причин закриття займають активні бойові дії, які зробили неможливим виконання обов'язків журналістами; внаслідок цього було закрито 82 засоби масової інформації.

29 медій зазначили, що закрилися через інші причини - переїзд журналістів, проблеми з розповсюдженням, неможливість працювати так, як до війни.

Дивно, але шість засобів масової інформації зупинили свою діяльність через мобілізацію своїх головних редакторів або керівників. Зокрема, по два медіа закрилися в Миколаївській та Чернівецькій областях, а також по одному в Кіровоградській і Черкаській.

Що стосується різновидів медіа, які припинили свою діяльність, найбільші втрати зазнало телебачення. Згідно з даними Інституту масової інформації, з початку військового вторгнення в Україні закрилося 105 телеканалів, що складає 32% від загальної кількості закритих медіа. На другому місці за числом скасованих ресурсів перебувають друковані видання, зникло 95 газет, що становить 29% усіх ліквідованих медіа. Внаслідок російського вторгнення також закрилося 77 радіостанцій, що є 23% від загальної кількості закритих медіа. Найменше постраждали онлайн-ресурси: закрилося 52 новинних сайти, що складає 16% від усіх закритих медіа.

Тими регіонами, які стали лідерами у відновленні медіа, є Херсонська (14 медіа), Харківська (12) та Миколаївська області (7). Процес відновлення діяльності медіа здебільшого відбувався після деокупації територій, що були захоплені Росією, куди повернулися журналісти.

Нагадуємо, що протягом двох років з моменту початку масштабного вторгнення Росії в Україну було зафіксовано 664 випадки злочинів проти журналістів та медіа. Щоб отримати детальну інформацію та повний моніторинг злочинів Росії проти медіа, зверніться за посиланням тут.

Список загиблих українських журналістів міститься за посиланням.

Список українських журналістів, що протиправно утримуються РФ, за посиланням.

Інститут масової інформації (ІМІ) — це громадська медійна організація, що функціонує з 1996 року. ІМІ захищає права журналістів, проводить аналіз медіапейзажу та висвітлює події, пов’язані з медіа. Організація активно бореться з пропагандою та дезінформацією, а також надає медіа засоби захисту для журналістів, які працюють у зонах бойових дій під час російсько-української війни, починаючи з 2014 року.

Читайте також