Новини Івано-Франківська та області

274 медалі: українські спортсмени здобули перемогу на 13-му чемпіонаті світу з комбат дзю-джюцу - Cпорт | Експрес онлайн

Змагання пройшло в польському містечку Міколув, де зібрало 783 учасники з 38 держав, серед яких 105 представників прибули з України.

Наші атлети вибороли перше місце в загальному заліку як серед дорослих, так і в категоріях юніорів та юнаків. Другу позицію зайняла команда Казахстану, а на третьому місці опинились спортсмени з Польщі.

Доросла команда з України спромоглася вибороти аж 20 золотих, 20 срібних та 40 бронзових нагород. Юніори здобули 30 золотих, 25 срібних та 20 бронзових медалей, а в активі юнаків -- 49 золотих, 37 срібних і 33 бронзові нагороди. Тобто загалом наші бійці дзю-дзюцу здобули аж 274 медалі, зокрема 99 -- золотих, 82 -- срібні й 93 -- бронзові!

"Українці довели, що дуже сильні у бойових видах спорту, -- каже Владислав Шипіцький, президент Федерації комбат дзю-дзюцу України. -- Переможцями й призерами чемпіонату стали представники майже всіх українських областей, оскільки наш вид спорту розвинений у всіх регіонах, крім Львівщини, звідки чомусь немає представника. Найбільший внесок у тріумф зробили кияни, а також спортсмени з Одеси та Івано-Франківщини. Непогано виступили і хлопці та дівчата з Донеччини. Донедавна вони жили і тренувалися в Покровську, а місяць тому евакуювалися у Дніпро, де швидко знайшли умови для тренувань. Жоден спортсмен нашої збірної не залишився на окупованій території".

Владислав Шипіцький пояснює, що комбат дзю-дзюцу є одним із видів спорту, які максимально наближені до бойових дій. "У цьому виді спорту немає бальної системи для визначення переможця; переважна більшість перемог відбувається достроково: через нокаут, больові або задушливі прийоми. Якщо основний час не дозволяє встановити переможця, то виграє той, хто першим виконає успішний прийом у додатковий час. Хоча комбат дзю-дзюцу і має близькість до реальних боїв, він залишається досить безпечним. Заборонено завдавати удари в потилицю, скроні, хребет, коліна, горло, очі та пах; також не допускаються кидки на голову", — зазначає президент федерації.

Зазначимо, що комбат дзю-дзюцу походить з Японії і спершу був професіональним бойовим армійським мистецтвом. "В основі таких видів спорту, як дзюдо, самбо, рукопашний бій, лежить комбат дзю-дзюцу, -- пояснює Владислав Шипіцький. -- А вже згодом армійське бойове мистецтво перетворили на вид спорту. Вагомий внесок у його створення зробили українці, німці, американці та росіяни. Однак представників країни-агресора ми прогнали з Міжнародної федерації через їхню брудну гру".

Читайте також