Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Актуальная тема


14.07.2019 / 15:51 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Донбас зацікавлений у співробітництві з ЄС (частина друга)

Продовжуємо розповідь про те, як гості з Представництва ЄС в Україні відвідали Луганську область  в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». 

Заходи  Представництва ЄС в Україні на Луганщині допомагала проводити громадська організація  «Інтерньюз-Україна».

Делегацію очолювала Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні.  І знову вона наша співрозмовниця.

Читайте також Донбас зацікавлений у співробітництві з ЄС (частина перша)

«Як прийде туга – пізнаєш друга»

Як вже повідомлялося, нещодавно разом із Президентом України Володимиром Зеленським Станицю Луганську відвідав Президент Європейської ради Дональд Туск.

Гості оглянули позиції українських військових, перенесені в результаті розведення сил, і ознайомилися з гуманітарними проектами на Донбасі, які реалізуються за підтримки Європейського Союзу.

Окрім цього, днями відбувся 21-й саміт Україна – ЄС. А у  спільній декларації за підсумками  саміту йшлося про те, що ЄС готовий надати Києву 500 мільйонів євро допомоги.

Докладніше про це читайте Спільна заява за результатами 21-го саміту між ЄC та Україною

ЄС допомагає Луганщині не тільки гуманітарною допомогою, також підтримує реформу децентралізації, малий бізнес через гранти, створює нові робочі місця, відновлює громадську інфраструктуру, впроваджуються інші заходи, які направлені на відбудову та розвиток Луганщини.

Під час 21-го саміту між Україною та ЄС у Києві, Європейський Союз та Україна підтвердили своє міцне партнерство та спільні зобов’язання щодо всеохопного порядку денного реформ.

Європейський Союз знову наголосив на своїй незмінній підтримці незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.

А ми, з нашою співрозмовницею згадали як це починалося у 2014 році.

Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова розповіла яким чином Європейський Союз розпочав допомогу саме з початком війни, і головне – як ЄС сьогодні допомагає відновленню миру, відновленню інфраструктури прифронтових територій.

Вікторія назвала конкретні приклади, факти, проекти – тобто те, що складає сутність європейської допомоги Україні з початком війни і до нашого сьогодення. 

Читайте також Саміт ЄС-Україна: прямуємо разом у час оновленого партнерства

Сєвєродонецькі зустрічі

…Центр Європейської інформації, який працює у  Сєвєродонецьку в  Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля знайомий майже всім, хто цікавиться європейською проблематикою. Саме тут відбулася зустріч  -  дискусія-тренінг «European projects lab for NGOs».

На зустріч прийшли  охочі покращити навички роботи з донорами.

Серед винесених на розгляд тем: термінологія грантових заявок і тендерів; - хто такі донори і принципи ефективної комунікації з ними; види грантової допомоги тощо.

Важливо додати, що учасники розбирали реальні приклади  грантових конкурсів ЄС та практичні завдання.

Представники громадських організацій говорили про реалізовані проекти від ЄС, а також  ідеї  для конкурсних заявок. Громадські активісти отримали експертну оцінку представлених проектних ініціатив.

Цікавинкою стало те, що організатори знайшли новий формат - антитренінг «Як не отримати грант від донора».

Денис Ткачов, експерт з розробки та подання грантових заявок, експерт ініціативи Представництва ЄС Team Europe (Харків) розповів про те, чого  НЕ варто робити, аби отримати грантову підтримку від ЄС.

Як поїхати на навчання до ЄС? Які можливості Представництво ЄС дає молоді? Які успіхи реформи децентралізації в різних областях України? Що таке інклюзія та чи існує вона в Україні?  Про це і на багато інших тем говорили на сесії  Єврошколи у Сєвєродонецьку.

Традиційно учасники з усієї України спілкувалися  з провідними експертами… Це відбувалося у Центр Європейської інформації Далівського університету (СНУ ім. В. Даля).

Окрасою візиту Представництва ЄС став День кар’єри ЄС в університеті.

Представники різних міжнародних та українських компаній та організацій, центрів зайнятості,  переміщених навчальних закладів, говорили про кар’єру, про те, які навички потрібні для працевлаштування в Україні і не тільки, як знайти роботу в Представництві ЄС та інших європейських структурах.

Студенти отримали інформацію про програму Еразмус+ та європейські можливості для молоді від Катерини Жданової (National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team), взяли участь  у «Вікторині ЄС» від Катерини Чубей, координаторки Young European Ambassadors in Ukraine.

З пані Вікторією Давидовою ми поговорили також про допомогу вишам-переселенцям  на українській території та про молодь в окупованій зоні. 

Вікторія Давидова запевнила у продовженні програм допомоги і засвідчила, що молодь окупованих територій – і Криму, і Донбасу, цікавиться Європейським Союзом. 

Луганщина співпрацює з такими міжнародними фондами:  Програми розвитку ООН (зокрема Програма розвитку ООН в Україні в рамках «Програми відновлення та розбудови миру»; Агенція США з міжнародного розвитку (USAID); Програми за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

На Луганщині також працюють міжнародні організації та проекти, які підтримуються ЄС: Данська Рада у справах Біженців (Danish Refugee Council) реалізує ряд програм за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation/SDC) і Департаменту Міжнародного Розвитку Великобританії (Department for International Development/DFID).

Про рівень підтримки євроінтеграції

На нашу особисту думку, рівень підтримки євроінтеграції в регіоні можна оцінити на «6» за 12-бальною шкалою.

Хоча сьогодні більшість населення прозріла і не кличе «руський мир», але не можна говорити що це суттєво збільшило кількість прихильників євроінтеграції.

Найбільша  підтримка серед молоді, яка відчуває переваги, а також традиційно у прогресивних журналістів та громадських активістів.

На жаль в Луганській області немає специфічної з урахуванням регіону, інформаційної програми з євроінтеграції у медіа. Зрозуміло, що люди знають про головне: «безвізовий режим» - «кому ми там потрібні», «реформи у різних галузях» - «життя становиться все гірше», «Угода про асоціацію» - «війна з Росією».

Отже, досі «працюють» штампи. Жителі області добре обізнані про санкції, безвізовий режим, реформи у різних галузях.

Втім, реформи сприймаються здебільшого негативно через масований потік викривленої або неправдивої інформації з центральних ЗМІ. Менше обізнані про Угоду про асоціацію.

Про неї знають або фахівці, чиновники, або журналісти, які про це пишуть.

Саме тому потрібно починати працювати у європейському  напрямку з дитинства та студентської молоді.

До речі, під час візиту Представництва ЄС до Луганської області,  у Сєвєродонецькій  бібліотеці для дітей та юнацтва гості зіграли з юними читачами  в інтерактивну гру «Відкрий для себе Європу за 100 хвилин».

Літо та канікули не тільки не заважають, а навіть допомагають дізнатися більше про Європу!

Ну, і наприкінці сьогоднішньої розмови, додам, що нині на Луганщині, у порівняні з іншими регіонами, відсоток населення, яке відвідувало країни ЄС дуже низький. 

До війни у соціологів була така інформація про те, що близько 75 відсотків мешканців Луганщини ніколи не покидали теренів Луганської області. Проте, значна частина людей, більшість з них у пошуках роботи, «відвідувала» Росію, а саме великі російські міста.

Інформація про те, скільки людей скористалися безвізовим режимом на Луганщині відсутня. Але, варто згадати про позитивні зміни, які пов’язані з  Державною міграційною службою України (ДМС).

У 2017 році  черги у ДМС  для оформлення паспортів, залишалися  досить великими. Зараз, за даними  ДМС України в Луганській області та за власними спостереженнями, черги зникли.

Запрацював  сервіс «Електронна черга».   До ДМС звертаються мешканці і підконтрольній Уряду території, і непідконтрольній території, які хочуть отримати  закордонний паспорт.

Якщо вам цікава європейська  проблематика, якщо ви хотіли б дізнатися більше  про програми та проекти від Європейського Союзу, то  варто подивитися наступні посилання:

COSME (COSME – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу); 

EEN (Enterprise Europe Network Ukraine); 

Horizon 2020

CreativeEurope (Креативна Європа);

Erasmus+

eTwinningPlus

EU StudyDays

Нові європейські можливості  - це тільки початок великого шляху з будівництва нової України.

Саме за це виходили люди на Майдани не тільки у Києві, але й у Луганську. 

І врешті-решт саме за нову європейську демократичну Україну воюють наші хлопці.

І про це  мріють люди в окупованих Луганську, Донецьку та Криму.

Отже, за великим рахунком,  Європа, нові виклики та нові можливості це і є наші нові європейські права і за них варто боротися!

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus