Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Актуальная тема


20.01.2020 / 15:46 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Медична реформа у Рубіжному. Едуард Кравченко про зміни у міській лікарні

Сьогодні знову поговоримо про головне – про здоров’я. Але поговоримо не про хвороби та їх лікування. У центрі уваги нашої розмови - соціальний та антропогенний фактори, тобто в центрі уваги – людина, «пересічна людина»  її бідами,  проблемами та  сподіваннями.

«Стан реалізації медичної реформи в місті Рубіжне» – саме таку назву мав медіа-день, який відбувся у Рубіжному  11 січня 2020 року.

Його учасниками стали місцеві журналісти, керівництво закладів охорони здоров’я, очільники міста, представники Департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації. Зустріч відбулася у Рубіжанській лікарні.

Наш головний сьогоднішній співрозмовник – директор комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня», депутат міської ради Едуард Анатолійович Кравченко.

Але у нас буде ще один співрозмовник – міністерка МОЗ України Зоряна Степанівна Скалецька. Зустріч з нею відбулася наприкінці минулого року під час прес-туру, який був організований «Українським кризовим центром».

Захід відбувався  у рамках спільного проекту «Українського кризового медіа-центру» (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн). Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу.

Як відомо, медична реформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри.

Наступний етап – реформування «вторинної ланки». Про це журналістам, під час вищезгаданого медіа-дня, розповів  наступний спікер – Едуард Кравченко.

Читайте також Реформа медичної галузі продовжується: на черзі «вторинна ланка» - Зоряна Скалецька 

Медична реформа у Рубіжному. Стан справ у «первинній» ланці охорони здоров’я  

Рубіжанська центральна міська лікарня надає вторинну медичну допомогу. У своєму складі має 12 стаціонарних відділень по 17 лікувальним профілям.

Рубіжанська лікарня десятки років історично надає медичну допомогу мешканцям Кремінського, Сватівського районам.

З 2020 року медреформа охопить і «вторинну ланку».  Рубіжанська  центральна міська лікарня буде повністю переходити на нову модель фінансування – фінансування за принципом: «гроші йдуть за пацієнтом».

Лікарня почне отримувати фінансування в залежності від об'єму наданих послуг згідно з договором, який вона укладе з Національною Службою здоров’я України (НСЗУ).

Вартість послуг буде визначатися відповідно до тарифу надання медичних послуг.

Таким чином, з 2020 року Рубіжанскька центральна міська лікарня більше не буде отримувати фінансування по медичній субвенції – НСЗУ буде оплачувати її роботу в залежності від кількості проведених консультацій і пролікованих випадків.

Серед переваг автономізації, на думку Едуарда Кравченка, є те, що в автономізованному закладі легше змінити структуру затрат.

Це важливо для зниження собівартості кожної медичної послуги. НСЗУ буде проводити оплату по єдиному тарифу для всієї країни.

Серед інших переваг автономізації –  скасовується тарифна сітка, розподіл ставок та погодження призначень в закладі з засновником.

Тобто,  фінансова автономія закладу призведе до того, що грошей на рахунку лікарні стане більше. Рівень зарплат у лікарні істотно зросте. Едуард Кравченко розповів про зміни у системі фінансування Рубіжанської лікарні.

А тепер – слово надамо Зоряні Степанівні Скалецькій.

За словами Едуарда Кравченко, основні зміни, передбачені трансформацією системи охорони здоров’я  можна розбити по пунктам.  

Впровадження державного гарантованого пакета медичної допомоги. Державний гарантований пакет медичної допомоги (програма медичних гарантій) включатиме доволі широкий спектр амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також лікарських засобів.

Вартість відповідних послуг буде повністю оплачена Національною службою здоров’я України.

Єдиний національний закупник медичних послуг. Національна служба здоров’я України — центральний орган виконавчої влади, який реалізує основний принцип медреформи «гроші йдуть за пацієнтом» — оплачує вартість реально наданих медичних послуг.

Запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом.

Медичні заклади мають перетворитися на автономні суб’єкти господарської діяльності, що отримуватимуть оплату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану ними пацієнтам медичну допомогу. З 2020 року заклади всіх рівнів медичної допомоги переходять на фінансування через Нацслужбу.

Автономізація постачальників медичної допомоги. Національна служба здоров’я України  діятиме в інтересах пацієнтів (платників податків) як третя сторона-платник, а заклад охорони здоров’я або індивідуальний лікар приватної практики виступатимуть як постачальники послуг.

Запровадження системи e-Health. Застаріла паперова звітність піде в небуття. Всю медичну документацію буде переведено в електронний вигляд.

Програма «Доступні ліки» буде продовжена.

Що думають про це очільники МОЗ?

Едуард Кравченко розповів про зміни та проблеми у Рубіжанській лікарні: про автономізацію, проблеми з комп’ютерами, про початок співпраці з Національною службою здоров’я України.

Нова модель фінансування дозволить усі гроші перенаправляти на відновлення та збереження здоров'я конкретної людини. Реформа забезпечить максимально можливий фінансовий захист здоров'я кожного громадянина України.

Едуард Анатолійович додав, що з 1 квітня цього року запрацює новий механізм фінансування – усі лікувально-діагностичні процедури будуть фінансуватися наступним чином: 60 відсотків – так звана глобальна ставка (субвенція з державного бюджету) і 40 відсотків – за пролікований випадок.

Щодо першочергових завдань Едуард Кравченко назвав придбання комп’ютерів та програмного забезпечення для Рубіжанської лікарні, створення сайту лікарні.  Едуард Кравченко впевнений, що «кінцева мета  – це перетворення лікарні старого зразка у лікарню сильну, спроможну, конкурентну, ефективну, завдяки доступним економічним механізмам через впровадження медичної реформи вторинної ланки». 

Нагадаємо, наразі  підготовлено  перспективний план розвитку лікарні у найближчі 5 років.  Едуард Кравченко вважає всі плани та зміни реальними, їх можна втілити у життя завдяки медичної реформі.

Серед проблемних питань, на думку Едуарда Анатолійовича, недостатня забезпеченість та технічна застарілість лікувально- діагностичної апаратури, недостатнє забезпечення медикаментами та розхідними матеріалами, слабке фінансування державних та регіональних програм, зокрема щодо медикаментозного забезпечення пільгових категорій населення, онкохворих, учасників АТО.

Варто додати декілька слів стосовно ліків. Про це з журналістами говорила Зоряна Скалецька.

З першого квітня інсулін буде видаватися по програмі «Доступні ліки».

Ну, а закінчуємо сьогоднішню зустріч думками Міністра охорони здоров’я стосовно репродуктивного здоров’я.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus