Сьогодні поговоримо роботу про українські паспорти – про новий ID-паспорт.
Ця тема – українські паспорти – дуже важлива і для тих наших співгромадян, які зараз мешкають на тимчасово окупованій території.
І знову моє завдання – докладно та зрозуміло пояснити складні речі нашого сьогодення.
За даними Міграційної служби Луганської області, попит на оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки у листопаді 2019 року залишається таким же високим, як і в минулі місці поточного року.
Всього за 11 місяців 2019 року оформлено: 33 186 (більш ніж 33 тисячі) ID-карток; 44 731 (майже 45 тисяч) закордонних паспортів.
Сьогодні ми надамо відповідь на питання, які пов’язані з отриманням першого паспорту, поговоримо про оформлення паспорта громадянина України у формі картки (у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого).
Розповімо про те, яка вартість адміністративного збору, який порядок оформлення ID-картки? чи обов`язково замінювати паспорт-книжечку на ID-картку? який строк дії паспорт громадянина України у формі картки? Де і як можуть отримати паспорт України жителі непідконтрольних територій і переселенці?
Наш співрозмовник – перший заступник начальника управління Державної міграційної служби України у Луганській області Олександр Вікторович Церковний. Сьогодні – наша друга зустріч.
Запровадження паспорта у формі ID-картки в Україні розпочалося ще у 2016 році.
Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистих даних.
Потім Кабінет Міністрів України змінив порядок оформлення внутрішніх паспортів громадянина України. Відтепер нові паспорти видаються лише у формі ID-карти, яка є аналогом внутрішнього українського паспорта.
Докладніше про це розповідає наш співрозмовник – Олександр Вікторович Церковний. Спочатку ми поговорили про перший паспорт громадянина…
Наш співрозмовник розповів про оформлення паспорта громадянина України у формі картки (у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого). Нас цікавили підстави отримання та його механізм. Не оминули ми і вартість адміністративного збору.
Громадяни України, які фактично проживають і мають прописку на непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, з питань оформлення паспорта громадянина України можуть звертатися в найближчий територіальний підрозділ ДМС в Донецькій і Луганській областях відповідно.
Докладніше про механізм отримання паспорту для таких громадян пояснює Олександр Церковний.
Перше оформлення паспорта громадянина України у формі ID – картки здійснюються виключно за місцем реєстрації особи, тому потрібно звертати на це увагу і при виборі територіального підрозділу під час реєстрації в електронній черзі. Докладніше про це говорить Олександр Церковний.
Оформити ID-картку просто у будь-якому віці!Так, наприклад, нещодавно, до Сєвєродонецького міського відділу Міграційної служби Луганської області звернулася місцева мешканка, яка за власною ініціативою вирішила допомогти 82-річному брату своєї колишньої сусідки оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки. Маючи паспорт зразка колишнього СРСР, Микола Омелянович 1937 р.н. ще під час другої світової війни був поранений і потребував піклування родичів, яких на даний час у нього не залишилось.
Оформлення соціальної допомоги та піклування за віком, порядок вступу в спадщину та інші обов’язкові соціальні процедури для 82-річного громадянина України стане доступніше та швидше. Не соромтеся звертатися за допомогою до близьких та знайомих, вам також допоможуть в Управлінні ДМС у Луганській області.
Документування громадян з тимчасово окупованих територій Луганської області залишається одним з найважливішим напрямком роботи Управління ДМС у Луганській області.
Спеціалісти міграційної служби, особливо перед складанням іспитів із ЗНО, в найкоротші строки видають учням старших класів загальної освітньої школи паспорта громадянина України у формі ID-картки. Адже вступити до обраного навчального закладу можливо лише маючи документ виданий Україною.
ID-картка вперше оформляється безкоштовно після досягнення особою 14-річного віку, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон можливо оформити навіть новонародженим дітям. Разом з тим, вік, у якому українці стають власниками біометричних документів, є дуже різноманітним.
Статистика, якою володіє Міграційна служба щодо ID-карток, свідчить, що найчастіше їх оформляють молодь та люди середнього віку.
Однак нерідко і літні люди: з січня 2016 року власниками паспорта нового зразка стали понад 29 тисяч громадян віком від 71 до 90 років та понад 500 – віком від 91 до 110 років.
Щодо паспорта громадянина України для виїзду за кордон, він може бути оформлений з народження – терміном на 4 роки, а після досягнення 16 років – терміном на 10 років. Як і в ситуації з ID-картками, закордонні паспорти найчастіше оформляють молодь і люди середнього віку.
Але доволі активними мандрівниками є також діти і літні люди. Так, з січня 2015 року було оформлено понад 2,2 млн. закордонних паспортів для дітей віком від 0 до 12 років, понад 179 тисяч – для громадян у віці з 71 по 90 років та 740 – для осіб у віці з 91 по 110 років.
І внутрішній (ID-картка), і закордонний паспорти є документами, які посвідчують особу та визначають приналежність особи до держави.
Обидва документи відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів і завдяки вбудованому електронному чіпу є захищеними від підроблення, копіювання та крадіжки особистих даних. Крім того, користування електронними послугами та сервісами, які наразі активно впроваджуються в Україні, стане доступним у першу чергу саме для власників біометричних документів.
Пересічні громадяни, ті, хто вимушений залишатися в окупованій зоні можуть і сьогодні скористатися всіма правами громадян України – отримати біометричні документи, у тому числі ID-картку та паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Але не забудьте записатися до електронної черги, обравши зручні для себе час та дату відвідування підрозділу. Сервіс доступний на офіційному веб-сайті ДМС. Наступного разу ми докладно поговоримо про закордонний біометричний паспорт.
Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.