Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:11 США підтримали Україну напередодні зустрічі «Норманді» 20:07 РНБО України затвердила сценарій реінтеграції тимчасово окупованих територій 11:33 Ми повинні говорити з мешканцями окупованих – Зеленський 10:00 Вибори мають відбуватися після відновлення контролю над кордоном – Президент 09:23 Бойові травмування отримали два військовослужбовця Об’єднаних сил 23:50 Чого хоче Володимир Зеленський від Нормандської зустрічі? 16:02 Прокурор Олексій Ляшенко зустрівся з представником Омбудсмена на Донбасі 15:10 Володимир Зеленський про армію України 15:07 Президент нагородив військовослужбовців ООС 12:56 Платники перерахували до бюджету понад 2,8 млрд грн ЄСВ  
     
 
 

Актуальная тема


08.10.2019 / 16:09 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Непросте завдання - навчаючи журналістів, навчати аудиторію (частина друга)

Сьогодні знову поговоримо про розвиток мас-медіа, які працюють на Луганщині. Наша мета – розповісти як за допомогою міжнародників навчаються луганські журналісти. Та головне, як нові навички відбиваються на роботі журналістів, як змінюється аудиторія.

Нагадаю, нещодавно, у Сєвєродонецьку проходив  дводенний тренінг під назвою «Медіакомпетентість як відповідь сучасним інформаційним загрозам. Стандарти професії та відповідальність журналіста». Його проводив Український кризовий медіа-центр.

Захід відбувався  у рамках спільного проекту «Українського кризового медіа-центру» (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн).

Читайте також Непросте завдання - навчаючи журналістів, навчати аудиторію (частина перша)

Лекторами тренінгу були Максим Буткевич (журналіст, правозахисник), Ірина Брунова-Калісецька (соціальний психолог-конфліктолог), Олександра Цехановська (Група з аналізу гібридних загроз УКМЦ», Артур Аукон (заступник редактора Raadio 4 (Таллінн, Естонія)).

Моя колега - Марина Терещенко – редакторка радіо «Пульс», а також СММ-редакторка радіо «Пульс».  Марина розповіла як  тренінги поліпшують роботу радіожурналістів.

АУДІО Марина Терещенко як тренінги поліпшують роботу радіо Пульс (аудіо – 00.01 – 02:56). Цитата від слів «Питання – Сьогодні ви прийшли на тренінг, як часто ви, як журналіст…» - до слів «…витрачаючи все менше і менше свого часу».

Анастасія Волкова працює на телеканалі UATV. Вона розповіла про те, як участь у тренінгах допомагає журналістам покращити власну роботу, що, врешті-решт, сприяє змінам аудиторії мас-медіа.

АУДІО Анастасія Волкова як змінюється аудиторія (аудіо – 00.01 – 03:27). Цитата від слів «Я - Анастасія Волкова, з телеканалу UATV, це міжнародна платформа…» - до слів «…та як з цією інформацією жити далі».

Темою другого дня тренінгу у Сєвєродонецьку була наступна тема – «Як російські ЗМІ розпалюють ворожнечу в Україні та світі». Відбулася презентація Групи із аналізу гібридних загроз «Українського кризового медіа-центру» та  запропоноване обговорення.

Окрім дискусій та практичних вправ, які запропонували Олександра Цехановська та  Максим Буткевич, увагу учасників привернув гість з Естонії.

Артур Аукон докладно розповів про те, що означає «європейський стандарт» професії журналіста? Поговорили про пошуки шляхів розвитку в умовах конфліктного світу, про нові тенденції у конструктивній журналістиці, про стандарти журналістики під час виборчого процесу.

Роман Назаренко – вільний журналіст, який співпрацює з місцевими та всеукраїнськими ЗМІ. Він поділився своїми враженнями.

АУДІО Роман Назаренко про користь від тренінгів (аудіо – 00.01 – 01:46). Цитата від слів «Я працюю для всеукраїнських і регіональних видань…» - до слів «…такі тренінги потрібні для журналістів Луганщини».

Варто підкреслити, що днями «Український кризовий медіа-центр» проводить для представників ЗМІ Луганщини новий  тренінг під назвою «Кібербезпека особиста та редакційна: реальність загроз та практики захисту. Неочевидні впливи дезінформації на формування порядку денного. Особливості виборчого періоду», який відбудеться 17-18 жовтня 2019 року у Сєвєродонецьку.

Захід також відбудеться у рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн), спрямованого на підтримку та зміцнення довіри до ЗМК у регіонах України. Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу.

Тренерами будуть українські та естонські медіа-експерти та фахівці з безпеки в інформаційному просторі – Ільмар Рааг, естонський кінорежисер, експерт з кризових комунікацій та кібербезпеки; Аарне Сеппель, експерт з кібербезпеки, журналіст; Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА; Артем Лаптієв, аналітик StopFake; Любов Цибульська, керівник Групи із аналізу гібридних загроз «Українського кризового медіа-центру».

Сьогодні, під час агресії Росії проти України, коли захоплений Крим та частина Донбасу,  ми говоримо про те, що проти нашої Батьківщини розв’язали гібридну, у том числі інформаційну війну. І саме в цих умовах рівень довіри населення до мас-медіа має неабияке значення. Безсумнівно, читачі, слухачі та телеглядачі довіряють не всім ЗМІ. Знаєте, я вважаю, що це нормально і правильно. Більш того, я особисто впевнений, що у споживачів інформації має бути своя, внутрішня медіа-гігієна,  медіа-грамотність, яка формується протягом довгого часу.

***
Сьогодні  Україні потрібні нові стандарти журналістики, цивілізований медіа-простір, в якому було б представлене все розмаїття ідей і думок.

Він має поступово позбуватися заангажованості, політичної обмеженості. Нового виміру мають набути взаємини держави і преси. У влади не може бути тем, закритих для журналіста.

Ми, журналісти,  вчимося.  Навчання - це шлях до гарної журналістиці. Чим більше надійної і якісної журналістики у суспільства, тим більша ймовірність, що це суспільство буде стабільно розвиватися.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

07.12 / 21:11

США підтримали Україну напередодні зустрічі «Норманді»

07.12 / 20:07

РНБО України затвердила сценарій реінтеграції тимчасово окупованих територій

07.12 / 11:33

Ми повинні говорити з мешканцями окупованих – Зеленський

07.12 / 10:00

Вибори мають відбуватися після відновлення контролю над кордоном – Президент

07.12 / 09:23

Бойові травмування отримали два військовослужбовця Об’єднаних сил

06.12 / 23:50

Чого хоче Володимир Зеленський від Нормандської зустрічі?

06.12 / 16:02

Прокурор Олексій Ляшенко зустрівся з представником Омбудсмена на Донбасі

06.12 / 15:10

Володимир Зеленський про армію України

06.12 / 15:07

Президент нагородив військовослужбовців ООС

06.12 / 12:56

Платники перерахували до бюджету понад 2,8 млрд грн ЄСВ

06.12 / 10:58

Командира батальйону «Лєший» судитимуть заочно

06.12 / 09:03

5 грудня бойовики 8 разів порушили режим припинення вогню

05.12 / 12:22

У січні наступного року в громадян буде чотири вихідних підряд

05.12 / 12:04

Крістіна Лєонєнко – чемпіонка європейських змагань

05.12 / 12:00

Місцеві бюджети отримали майже 3,1 млрд гривень

05.12 / 11:39

РРО: безготівкова форма розрахунків

05.12 / 09:00

Втрат серед особового складу Об'єднаних сил не зафіксовано

04.12 / 16:27

Трудові книжки замінять електронними – Уряд

04.12 / 11:30

До зведеного бюджету платники Луганщини перерахували понад 5,5 млрд грн

04.12 / 10:00

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів виїзний прийом громадян

03.12 / 15:31

Уряд спростив реєстрацію фактів народження чи смерті на окупованих територіях

03.12 / 11:16

Податок на нерухомість - як не платити зайве

03.12 / 11:15

Місцеві бюджети отримали майже 14 млн грн від ліцензування

03.12 / 10:35

На Луганщині очікується погіршення погодних умов – сніг, ожеледиця

03.12 / 10:08

Направили до суду обвинувальний акт щодо особи з «народної міліції ЛНР»

03.12 / 09:00

Втрат серед військовослужбовців Об'єднаних сил внаслідок обстрілів не зафіксовано

02.12 / 18:00

Поки українські території окуповані, вибори там провести неможливо – Ольга Айвазовська

02.12 / 17:00

Кібербезпека, приватність у мережі, дезінформація – для чого навчаються журналісти?

02.12 / 15:36

На Луганщині представили нового прокурора – Олексія Ляшенка

02.12 / 13:00

Рецидивіст з дев’ятьма судимостями намагався перетнути кордон

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus