Семінар-тренінг «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» (частина перша)
Сьогодні з вами поговоримо про знакові та важливі події, які на перший погляд стосуються журналістики, але насправді, стосуються загального інформаційного поля, отже практичного кожного з нас.
Нещодавно, 24 жовтня, у Харкові відбувся семінар-тренінг «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити».
Близько 60 працівників ЗМІ, місцевих органів влади та представників громадськості Харківської, Сумської, Полтавської областей взяли участь у семінарі-тренінгу.
Між тим, аналогічні семінари відбулися по всій країні.
Нагадаємо, що на замовлення Держкомтелерадіо товариство «Євромедіа Компані» проводило в рамках «Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки» такі заходи. Відбулося п’ять регіональних семінарів-тренінгів - в Одесі, Чернігові, Львові, Краматорську і Харкові.
Експерти у сфері євроатлантичної інтеграції та протидії інформаційним загрозам, наукові співробітники Національного інституту стратегічних досліджень виступали із доповідями стосовно виявлення гібридних загроз і протидії інформаційній війні, яку веде проти України держава-агресор.
Після теоретичної частини, старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко проводив з учасниками заходу тренінг-практикум «Гібридна загроза у дії». Таке поєднання теоретичної частини семінару і тренінгу є дуже вдалим. Отримані знання учасники відразу спробували застосувати на практиці. Цей тренінг з аналізу нештатних ситуацій, прийняття оперативних, але виважених рішень безумовно став корисним досвідом для кожного з учасників. Всі отримані під час семінару знання знайдуть своє відображення в редакційній політиці місцевих ЗМІ.
Отже, наш співрозмовник сьогодні - Валерій Кравченко - директор громадської організації «Центр міжнародної безпеки», старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень (місто Київ).
Валерій Кравченко розповів про проект семінарів-тренінгів «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити». Нагадую, ми поспілкувалися з ним під час семінару у Краматорську.
Ми також докладно поговорили про гібридну війну, про актуальність гібридних загроз, про ключові важелі впливу РФ на Україну.
Одне із завдань таких семінарів - інформування учасників щодо сучасної геостратегічної ситуації в регіоні, оточення України, аналіз ключових інструментів та форм впливу в суспільно-політичній, культурній та економічній площині, тактики та стратегії протидії.
Експерти з інформаційної безпеки зазначають, що сьогодні РФ активно використовує проти України інформаційно-пропагандистські методи, економічні й енергетичні важелі, втручаючись у внутрішньополітичне життя країни. Відбувається стимулювання мовних, міжетнічних і міжконфесійних конфліктів, історичних маніпуляцій та інших засобів тиску на слабкі місця України.
Поговорили про аналіз поточної ситуації на базі дослідження Національного інституту стратегічних досліджень. Поговорили ми і про НАТО, про рівень довіри до цієї впливової організації в українському суспільстві.
Варто зазначити, що за словами експертів, що саме регіональним медіа найбільше довіряють громадяни, тож держструктури і Центр інформації та документації НАТО в Україні зацікавлений відповісти на всі запитання щодо діяльності Північноатлантичного альянсу з метою об’єктивного інформування населення. Особливо це актуально нині, коли перед НАТО, як і перед Україною, стоять гострі питання безпекового характеру.
***
Ефективно протистояти інформаційним загрозам у сучасних умовах може лише добре організована державна система забезпечення інформаційної безпеки, що повинна здійснюватися при повній взаємодії всіх державних органів, недержавних структур і громадян.
Тобто все суспільство має бути активним учасником досягнення та збереження миру в Україні.
Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.