Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Есть мнение


16.09.2019 / 12:24 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Надзвичайна ситуація у Рубіжному могла статися будь-якої миті, дивом обходилося без жертв

Сьогодні ми поговоримо міську інфраструктуру, яка у своїй більшості збудована ще у радянські часи, а сьогодні знаходиться у вкрай занедбаному стані, про нестаток грошей, і про те, врешті-решт, що всі ми знаходимося у заручниках.

А надзвичайна ситуація  може статися будь-якої миті. Мова йде про житлові будівлі та міські комунікації у будь-якому місті України та Луганщини.

Стан справ гіркий у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному.

Чому про це не говорять? – На мій особистий погляд, причин цього декілька. 

По-перше, якщо говорити про це відверто, то слід визнати, що пояснити простою та зрозумілою мовою – нікому, бо це складно, а по-друге, люди привикли думати у парадигмі – «Мене це не стосується, якось воно владнається». Я вважаю навпаки – говорити про жахливий стан житлово-комунального господарства, про занедбані міські комунікації потрібно! 

Зараз у Рубіжному повним ходом йде реконструкція каналізаційного колектору по вулиці Студентська, від вул. Менделєєва до вулиці Померанчука. Очікується, що  об’єкт буде введено в експлуатацію в жовтні поточного року.

Сам проект свідчить, що обласна влада всіляко  підтримує міську владу. А для «пересічних» мешканців Рубіжного – реконструкція каналізаційного колектору – можливість уникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка могла б статися через руйнування існуючого старого колектору.

Втім, багато хто з  не розуміється на тому, що насправді відбувається у ході відновлення названого об’єкту. Ми вирішили пояснити це доступно та зрозуміло.

Радянський бетон розсипався 

У 1964 році в Рубіжному, по вулиці  Студентській було збудовано міський каналізаційний колектор. Його збудували з метою  транспортування по ньому стічних вод від населення та підприємств міста. Загалом до колектора підключені понад 11200 абонентів.

Будували швидко та розмахом! На глибині 7-8 метрів, під проїжджою частиною дороги, маємо  залізобетонний колектор, з діаметром залізної труби 600 мм (тобто 60 сантиметрів).

Як робили? – «Набирали» стик у стик залізобетонні кільце довжиною по метру, стики «замазували». Тобто робили – як швидше, як простіше.

Згідно будівельних норм та Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, орієнтовна тривалість ефективної експлуатації зовнішніх каналізаційних мереж складає 30-40 років. Таким чином, на сьогоднішній день, строк експлуатації міського каналізаційного колектору досяг 55 років! Як бачимо, це майже вдвічі більше  до держаних будівельних нормативів.

Насправді, в реальному світі дива не трапляються, отже, ще декілька років тому, вищевказаний колектор вже знаходився в аварійному стані. А, починаючи з 2012 року на даному колекторі постійно виникають аварійні ситуації через обрушення його ділянок.

Аварії на колекторі – загроза масштабної катастрофи

У 2018 році, в районі міської поліклініки, сталось два обвали колектору. Тоді водники були вимушені замінити понад 40 метрів труби. 

У квітні цього року біля будинку № 34 по вулиці Студентська знов трапилось обвалення ділянки колектору протяжністю близько 15 метрів. Тоді  ремонті роботи тривали протягом тижня.

Для ліквідації аварії міське водопостачальне підприємство було вимушено залучати додаткову землерийну техніку, бо у самих такої немає.

Було ясно – порушення цілісності колектору призведе до неможливості пропускати каналізаційні стоки та засмічення каналізаційної насосної станції, якою транспортувалися стоки на очисні споруди.

У травні  2019 року відбулося обвалення каналізаційного залізобетонного колектора на території заводу «Краситель». Ліквідацією аварії займалося КП «РВУВКГ» (міський водоканал). Однак роботу аварійної бригади значно ускладнював великий обсяг стоків. Для ліквідації аварійної ситуації вирішили відключити подачу води…

Свіжий приклад – у травні цього року виникла загроза порушення ще 300 метрів колектору.

Фактично, колектор поставив всіх мешканців Рубіжного у стан заручників ситуації. У будь-який момент де завгодно могло виникнути провалення ґрунтів, а отже і дороги. Могла статися надзвичайна ситуація і дивно, що вона не сталася та не було жертв.

До речі, в сучасній історії міст України існує чимало прикладів, коли під землю, у буквальному сенсі слова, йшли машини, тролейбуси… Таке не одноразово траплялося і в Одесі, і в Києві, і в інших містах.  До речі, коли у Рубіжному сталося провалення ґрунту, по дорозі їхав автобус. І дякуючи Богові, ніхто не постраждав! 

У такий ситуації, міська влада Рубіжного, за підтримки обласної влади, приймає єдине правильне рішення – негайно розпочати діяти, а саме шукати шляхи та можливості для реконструкції колектору. Тим часом,  рух транспортних засобів на ділянці дороги по вулиці Студентська від вулиці Богдана Хмельницького до вул. Менделєєва було обмежене.

Звідки гроші?

Міська влада Рубіжного розробила проект та звернулася за допомогою до облдержадміністрації. Сума для міського бюджету – близько 30 мільйонів гривень виявилася непід’ємною, саме тому звернулися до обласної влади. У Сєвєродонецьку рубіжан почули та вирішили підтримати – розпочалася ретельна та кропітка робота з підготовки документів.  

Була складена «Тендерна документація» та проведені відкриті торги за проектом «Реконструкція каналізаційного колектору по вул. Студентська від вул. Менделєєва до вул. Померанчука, м. Рубіжне». Замовником проведення  робіт став Департамент будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської облдержадміністрації.

Процедура закупівлі саме і є реконструкція каналізаційного колектору. Фронт робіт по вул. Студентська, від вул. Менделєєва до вул. Померанчука,  підготовила місцева влада Рубіжного. Відповідно до тендерної документації,  строк  виконання робіт  запланували із запасом – починаючи з липня до 31.12.2019 року (це звичайна практика у підготовці та підписанні  таких документів).

Підрядник може забезпечити дострокове завершення виконання робіт і здачу їх замовнику. Так, до речі і планується, але про це трошки далі.

В результаті тендерних відкритих торгів переможцем була визнана організація –  ТОВ «ЕЛІТБУДСЕРВІС».

Це підприємство має досвід проведення подібних робіт, але в значно менших масштабах. Втім, як то кажуть, «Не боги горшки обжигают», і роботи було розпочато.  Варто зауважити, що згідно з договором, головний підрядник  може залучати інших  субпідрядників.

Загальна протяжність нового колектору майже 900 метрів. Загальна вартість проведення робіт у рамках проекту – близько тридцяти мільйонів гривень. Гроші – з обласного бюджету.

Наразі роботи виконує приватний  підрядник, якого було обрано за результатами тендерів у системі ProZorro, ТОВ «Елітбудсервіс» запропонувало суму – близько 28,5 млн гривень, с урахуванням повної  реконструкції каналізаційного колектору та проведення робіт з благоустрою території.

В межах чинного законодавства, згідно будівельних норм

Для інформації тих, хто завжди і всюди бачить «зраду-зрадоньку» – все відбувалося у межах чинного українського законодавства. Кваліфікаційні критерії та вимоги до переможця торгів установлені згідно із законом.

Підрядник забезпечує виконання робіт згідно з календарним графіком їх виконання. В свою чергу, в договорі вказано порядок здійснення замовником контролю за якістю робіт і матеріальних ресурсів. 

Контроль замовника за якістю робіт, матеріалів, устаткування здійснюється згідно з нормативними вимогами.

Оплата відбувається через державну казначейську службу.  Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється відповідно до чинного законодавства України. 

Підрядник гарантує досягнення об'єктом будівництва показників, визначених у проектній документації, та можливість експлуатації об'єкта відповідно до Договору протягом 10   років після прийняття об'єкта замовником.

Що відбувається зараз?

Варто підкреслити, що робота підрядника залежить від співпраці  с органами місцевого самоврядування, поліцією, дорожниками, іншими комунальними організаціями.

Чому? Все просто – кожен має внести свою лепту у спільну справу.

Це було важливо і під час підготовчих робіт, і зараз, коли роботи закінчуються та постання питання щодо впорядкування та благоустрою території.

Наш співрозмовник – директор ТОВ «Елітбудсервіс» Миколай Ігоревич Замятін. Він розповів подробиці проведення робіт.

Наш співрозмовник – директор підприємства-підрядника Миколай Ігоревич Замятін. Він розповів подробиці проведення робіт.

За словами Миколая Замятіна, старий колектор поки що використовується, але відбувається поступове підключення абонентів до нового колектору, наприклад міської лікарні.

Загальна протяжність нового колектору  майже 900 метрів. Вже зробили шість колодязів, йде підготовка до горизонтального буріння (на глибині 6 метрів) та  прокладку труби, труба пластикова, яка не піддається корозії.

«Фактично, ми почали працювати з середини липня.  Дотримуємося календарних строків. Співпрацюємо та відчуваємо істотну підтримку з боку місцевої влади.  Темпи… хотілося швидше, але зі свого боку ми робимо все належним чином.

Хочу ще раз підкреслити роботи дуже складні – горизонтальне буріння на глибині 6 метрів. Ми не знаємо що нас може чекати далі – печера, вимоїна… тобто загадувати не буду. Якщо все буде йти добре, то до кінця жовтня плануємо завершити весь комплекс робіт з реконструкції колектору» – розповідає Миколай Замятін –  «Зараз на роботах, як то кажуть «на трубі», безпосередньо на об’єкті, задіяні близько 20 осіб.

Під час   благоустрою та облаштуванні території, укладанні плитки кількість робітників збільшиться. Нас не лякає складність проведення робіт, бо маємо потужну техніку, в тому числі імпортного виробництва».

«Спецтехніка є, підготовлені спеціалісти є»

За словами Миколая Ігоревича  підрядник має спецтехніку (дякої, до речі, немає у відповідних рубіжанських служб) –  екскаватори, бульдозери, автогрейдери, автомобiлi бортовi,  самоскиди,  крани на автомобiльному та гусеничному ходу, автонавантажувачi, установки горизонтально спрямованого буріння, машини свердлильнi електричні…

Ну, і дуже важливе обладнання – апарати для стикового зварювання полiетиленових труб діаметром до 630 мм  (працює від пересувної електростанції).

«Ми – молода компанія, якій три роки, але наші робітники мають відповідний досвід проведення інженерних робіт, у тому числі щодо зварювання пластикових труб великого діаметру. Вчимося у субпідрядників, яких залучили до робіт із горизонтального глибинного буріння» – розповідає Миколай Замятін.

Миколай Ігоревич розповів і про проблеми, які виникають під час проведення робіт – головна з них… самі рубіжани.

«Скажу відверто, нам заважають машини, які порушують правила об’їзду. Зрозуміло, коли це «швидка» їде до лікарні. А ось що робити з таксистами?... Ми перепрошуємо всіх мешканців Рубіжного за тимчасові труднощі.

Зі свого боку,  хочу ще раз підкреслити ми зробимо все належне для того щоб, прискорити виконання робіт. Проте, не на шкоду якості самих робіт» – зауважив Миколай Замятін.

Підтримка обласної влади

Днями Рубіжне відвідав голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький. По-перше, він  перевірив стан відновлення міського парку, а по-друге,  хід робіт на відбудові колектора.

Віталій Комарницький жваво цікавився тим, як ведуться роботи, які виникають проблеми, чим допомогти…

Судячи з розмов з керівництвом міста – з міським головою Сергієм Хортівим, а також із підрядниками-будівельниками – очільник Луганщини залишився задоволеним ходом виконання робіт.

Отже, з боку обласної влади підтримка є, у перекладі на просту, звичайну мову – «Гроші з обласного бюджету є, і далі будуть. Працюйте!».

Коли готувався матеріал…

Коли готувався матеріал стало відомо про зміни у керівництві Рубіжного. 

Як там буде – покаже час, але поки що реконструкція каналізаційного колектору по вулиці Студентська залишається викликом будь-який місцевій владі, будь-яким керманичам.

Впораються з ним новоприбульці у мерському кріслі? Відповідь на це питання залишається відкритою.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus