Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Есть мнение


23.07.2019 / 19:13 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Завершується реалізація проекту «Бюджетний сканер»

Це перший масштабний всеукраїнський проект, що поєднує аналітичні, комунікаційні та адвокаційні інструменти задля залучення громадян до публічного обговорення ефективності використання бюджетних коштів.

В 16-ти громадах східних і південних областей України експерти доносять інформацію про місцеві бюджети та можливості громадян впливати на розподіл бюджетних коштів доступно і цікаво, щоби сприяти формуванню практики прозорої звітності розпорядників коштів місцевих бюджетів. Заходи  проходять у Луганській, Донецькій, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Завдяки реалізації проекту «Бюджетний сканер» у громадах міст і сіл почалися зміни: громадяни активніше цікавляться формуванням та розподілом бюджетних коштів, вносять пропозиції для побудови конструктивного діалогу з розпорядниками коштів місцевих бюджетів. Саме задля підвищення обізнаності громадян поширюють найкращі практики публічного звітування розпорядників бюджетних коштів. Це, зокрема, адвокаційні заходи «Бюджетний пиріг» та публічне обговорення у форматі Smart Talk.

У Новопсковській ОТГ Луганської області в публічному обговоренні Smart Talk взяли участь місцеві активісти і представники органів місцевого самоврядування.

Як результат – це перша громада, де прийняли рішення про активне впровадження практик прозорості бюджетного процесу – бюджет участі, бюджетний регламент, візуалізація бюджету. У процесі спілкування з експертами люди зізнавалися, що така форма обізнаності для них є нова і потрібна. Участь у таких вуличних обговореннях брали люди різного віку, соціального статусу і більшість наголошують: інформації про можливість особистого впливу на розподіл коштів досі недостатньо.

У Рубіжному Луганської області команда «Бюджетного сканеру» розповіла містянам про бюджетні процеси у Рубіжному та проблему щорічного зменшення бюджету розвитку міста.

Під час двосторонньої розмови у форматі Smart Talk разом з експертами шукали відповідь на запитання - яким чином можна поліпшити економічну ситуацію в місті та «заробити» додаткові кошти до місцевого бюджету?

А ось у Сєвєродонецьку Луганської області бюджет вивчали наочно, у ході проведення адвокаційної акції  «Бюджетний пиріг». Бюджетних питань ще є чимало, зокрема – наповнення міської казни. 

А тому експерти  «Бюджетного сканеру» разом з учасниками публічного обговорення Smart talk обговорили і спільно окреслили шляхи поповнення дохідної частини бюджету міста.

Поліпшити фінансову ситуацію зможе  підтримка розвитку підприємництва,  виведення зарплат «з тіні», залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги.  Як результат – регіональна команда «Бюджетного сканера» направила міським головам та керівникам головних розпорядників бюджетних коштів Рубіжного і Сєвєродонецька проекти «Порядку публічної звітності про результати використання коштів міського бюджету міста».

У  Луганській області провели й інші адвокаційні заходи. Зокрема, підготували  "Звіт про результати опитування громадської думки", експертні огляди «Оцінка можливостей та бар’єрів щодо залучення  громадськості  до вирішення актуальних питань місцевого бюджету за 2018 рік»,  моніторингові бюджетні звіти за 2018 рік.  Команда «Бюджетного сканеру» презентувала депутатам проект «Порядку публічної звітності про результати використання коштів міського бюджету  м. Сєвєродонецька» і передала для подальшого допопрацювання у сесійній залі.

За інформацією заступника директора Громадської Інституту регіональних проблем Миколи Шуліко, в Україні громадянин зі середньостатистичною зарплатою сплачує 91 тис грн податків на рік. До того ж з місцевих та обласних бюджетів витрачається 13 тис. грн на особу. Втім, людей мало цікавить, яким чином та куди використовують їх 91 тис. грн.

Всього на Сході України провели 14 адвокаційних акцій та публічних обговорень. І вже з’являються практичні результати проведених акцій: у Новопсковській ОТГ Луганської області та місті Новогродівка Донецької області депутати місцевих рад вже розглянули та прийняли рішення щодо запровадження процедури публічного звітування про використання бюджетних коштів, а от в містах Українськ та Селідово Донецької області розгляд запропонованого проекту під час сесії міськради закінчивсь вердиктом міського голови: «…такі питання не входять до виключної компетенції міської ради…».  І міська рада Українська і надалі збирається звітувати про використані кошти платників податків публікаціями в газеті Наша Зоря та на сайті Української міської ради. Про запит на діалог між розпорядниками бюджетних коштів і тими, хто наповнює бюджет, як і про методичні рекомендації Міністерства фінансів з цього приводу – ні, не чули! А ми продовжуємо лупати цю скалу далі. Власне такою є мета проекту – формувати та поширювати  найкращі практики  звітування розпорядників бюджетних коштів  на місцевому рівні задля активного залучення громадян до участі у соціально-економічному  розвитку громади.

Проект «Бюджетний сканер» реалізується ГО «Інститут суспільно-економічних досліджень» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходів є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Руслан Коломейцев для «Паралель-медіа»
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus