Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Есть мнение


04.11.2019 / 11:53 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Новопризначений директор розповів як покращити роботу Рубіжанської центральної міської лікарні

Сьогодні поговоримо про головне – про здоров’я. Але поговоримо не про хвороби та їх лікування. У центрі уваги нашої розмови - соціальний та антропогенний фактори, тобто в центрі уваги – людина, «пересічна людина»  її бідами,  проблемами та  сподіваннями.

Наш сьогоднішній співрозмовник – новопризначений  директор комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» Едуард Кравченко. У ході зустрічі Едуард Анатольович розповів про своє бачення розвитку міської лікарні. Ми поговорили також про нагальні проблеми реформування медичної галузі.  

В межах чинного законодавства

Нещодавно Управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Луганської області оголосило конкурс на вакантну посаду директора  Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня»  за контрактом. Комісія чітко оголосила кваліфікаційні вимоги до претендентів, які мали б пройти конкурсний відбір.

В останній день вересня, 30.09.2019 конкурсна комісія провела  засідання  на якому розглядалися заяви  претендентів Кравченка Е.А. та Прокопенка М.Ф. і доданих до них документів та допуск претендентів  до участі в  конкурсі на зайняття вакантної посади директора.

До  участі в конкурсі у якості претендента  було допущено єдиного претендента - Кравченка Е.А., претендент Прокопенко М.Ф., у зв’язку з неподанням ним необхідних документів згідно не був допущений  до участі у конкурсі.

Але головні події розвернулися 1 жовтня, коли   відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу, на якому заслуховувалася конкурсна  пропозиція учасника конкурсу Кравченка Е.А., проводилась співбесіда з ним та відбулося визначення переможця конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня».

Все відбувалося строго у межах чинного законодавства. А інформація про хід засідання та відео-звіт можна знайти на офіційному сайті Управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради.

Висновок комісії, який був прийнятий одноголосно – «1. За результатами оцінювання конкурсної пропозиції, наданої конкурсній комісії та співбесіди, переможцем конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» визнати Кравченка Е.А.  

2. Внести подання начальнику управління охорони здоров’я про призначення переможця конкурсу Кравченка Е.А. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня».

Едуард Кравченко розповів про конкурс, за яким він став переможцем на посаду .

Що маємо?

Варто нагадати декілька слів як працює  система охорони здоров'я у Рубіжному.

Система охорони здоров'я міста Рубіжне представлена мережею лікувально-профілактичних установ, в тому числі: Центр первинної медико-санітарної допомоги, Центральна міська лікарня, Станція швидкої медичної допомоги.

Центр первинної медико-санітарної допомоги надає первинну медичну допомогу населенню міста Рубіжне. У штаті -   лікарі загальної практики - сімейні лікарі, лікарі-терапевти дільничні, лікарі-педіатри дільничні. Структурними підрозділами Центру є три лікарські амбулаторії.

Рубіжанська станція швидкої медичної допомоги входить до обласного підпорядкування. Амбулаторно-поліклінічна служба Рубіжного представлена трьома поліклініками (міська поліклініка, стоматологічна поліклініка та жіноча консультація) із загальною проектною навантаженням близько 700 відвідувань в зміну. 

Рубіжанська центральна міська лікарня надає вторинну медичну допомогу населенню міста Рубіжне та сусідніх районів Луганщини. У своєму складі має 12 стаціонарних відділень по 17 лікувальним профілям, із загальним ліжковим фондом в 325 ліжок. Втім варто зазначити, що віднедавна соціальна вага тієї чи іншої лікарні вимірюється не кількість койко-ліжок, а ефективністю роботи.

У центральні міській лікарні працюють такі відділення – терапевтичне, кардіологічне, хірургічне відділення (з урологічними ліжками), травматологічне, гінекологічне, пологове відділення (з ліжками патології вагітності), неврологічне, відділення офтальмології та отоларингології, психоневрологічне, дитяче, інфекційне відділення (для дітей і дорослих), відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Поговорили ми й про потенціал Рубіжанської лікарні та співпрацю с медичним університетом, який віднині базується у Рубіжному.

Едуард Кравченко згадав про позитивний досвід пошуку інвестицій.   

Що пропонує новий директор Рубіжанської центральної міської лікарні?

Основні тези нашої розмови з Едуардом Анатолійовичем можна знайти на відео засідання конкурсної комісії. Тут можна побачити як Едуард Кравченко захищав свою конкурсну пропозицію  щодо розвитку КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня». 

На чому наполягає Едуард Кравченко? 

«Є різні думки мешканців міста відносно діяльності нашої лікарня-хтось нас лає, а хто і нахвалює.

Як перші так і другі мають сенс, але я особисто вважаю, що у нашої лікарні є потенціал для подальшого розвитку, а саме-по-перше - є в наявності професійні медичні працівники, не в повному обсязі - я згоден і для цього треба залучати молодих спеціалістів, заохочувати робити саме в нашій лікарні» - так почав свою розповідь Едуард Кравченко.

«По-друге,  у нашої лікарні є міцна база (колись вона надавала стаціонарну медичну допомогу майже 800 ліжках), також усі лікувально-діагностичні корпуси збудовані по типовим проектам, тобто пристосовані для надання медичної допомоги, знаходяться між собою на відстані 1-2 хвилин.

По-третє, наша лікарня є клінічною базою для Луганського державного медичного університету,  студенти та інтерни займаються майже у всіх відділеннях лікарні, а це вже життєве поєднання науки та практики. Наші медичні працівники поповнюють рівень свої знань на кафедрах ЛДМУ. І це є перевага.

По-п’яте, наша лікарня вже сьогодні має сучасне медичне обладнання та устаткування, завдяки якому, здійснюються високотехнологічні оперативні втручання-хірургічні, урологічні, отоларингологічні та інші; надається сучасна медична допомога новонародженим, вагітним, породіллям» - зазначає Едуард Кравченко.

Але саме головне, за словами Едуарда Кравченка, «це люди, які працюють на цьому обладнанні, впроваджують сучасні методики лікування, та мають велике бажання робити. І моє завдання сприяти цьому, створити належні умови для праці та розвитку робітників підприємства.

А отже поступово впровадити систему заохочення працівників і перш за все - це фінансова складова».

Едуард Кравченко впевнений, що підприємство повинно розвиватися, покращувати добробут медичних працівників: «Основою цього добробуту - є економічна складова - зменшити витрати, збільшити надходження, у тому числі завдяки залучення інвестицій у лікарню. У мене особисто і у моїх колег є досвід такої продуктивної співпраці».

Варто зазначити серед позитивного досвіду, що  у 2017 році вдалось залучити інвестицій у вигляді благодійної допомоги через придбання сучасного медичного обладнання на суму майже 7 млн гривень.

«Проблемні питання» мають бути вирішені

Серед проблемних питань, на думку Едуарда Анатолійовича, недостатня забезпеченість та технічна застарілість лікувально- діагностичної апаратури, недостатнє забезпечення медикаментами та розхідними матеріалами, слабке фінансування державних та регіональних програм, зокрема щодо медикаментозного забезпечення пільгових категорій населення, онкохворих, учасників АТО.

Наша розмова не була «солодкою», поговорили і про нагальні проблемні питання Рубіжанської лікарні.

Едуард Кравченко має багатий власний досвід, як лікарської, так і господарчої роботи.

Не додає оптимізму відсутність чіткого функціонального розмежування первинного та вторинного рівнів надання медико - санітарної допомоги і, як наслідок, невиправдане дублювання функцій і завдань. Неефективно працюючий стаціонар, орієнтований на виконання плану ліжко-днів, а не на якість стаціонарної допомоги.

Чого хочуть люди, чого вимагають пацієнти?

Не секрет, що  наші громадяни, побачивши закордонний досвід,  стають більш вибагливими. Люди хочуть відповідного сервісу в лікувальній установі -  одномісні палати;  круглорічна наявність гарячої води;  наявність відпочинкової зони для хворих на території лікарні;   безпечне перебування на території та в приміщенні лікувального закладу (встановлення зовнішнього та внутрішнього відео спостереження);  наявність санітарних вузлів та душових кабін.

Едуард Кравченко поділився з нами своїми думками щодо  перспективного плану на найближчі п’ять років. Отже, що треба зробити?

«Наскільки це все реально втілити у життя?» - запитуємо у   Едуарда Анатолійовича.

Дані питання сервісу є актуальними для Рубіжанскької ЦМЛ, як і питання ефективного лікувально-діагностичного процесу, які необхідно вирішити в 2019-2020 роках, в перехідному періоді реформування вторинної ланки.

«Я підготував перспективний План розвитку лікарні у найближчі 5 років. Перш за все, це впровадження медичної реформи у лікарні. Максимальне збереження структури лікарні, штатного забезпечення, як лікарні, яка  претендує на звання лікарні інтенсивного лікування 1 рівня. Наша лікарня десятки років історично надає медичну допомогу мешканцям Кремінського, Сватівського районам.

В структурі лікарні є два міжрайонних відділення-пологове та інфекційне, які надають допомогу мешканцям вищезазначеним районам. І це також є перевагою. Ми маємо  поліпшувати умови праці робітників, не тільки зберігати медичні кадри, але і примножити їх через створення необхідних умов», - розповідає Едуард Кравченко – «Серед інших завдань - залучення енергозберігаючих технологій, інвестицій для цього, тому що витрати на комунальні послуги є значною затратною складовою. Нам потрібно  продовжити придбання сучасного медичного обладнання для того, щоб лікарня успішно конкурувала серед інших медичних закладів.

В планах також  - продовжити капітальні та поточні ремонти структурних підрозділів лікарні, створення належних комфортних умов перебування пацієнтів та відвідувачів.

Головне – зробити все для  збереження  колективу лікарні, як спілки однодумців та союзників. У цьому – запорука  стаого розвитку майбутньому».

Едуард Кравченко вважає всі плани та зміни реальними, їх можна втілити у життя завдяки медичної реформі.

Про необхідність реформи 

Едуард Кравченко вважає, що реформа охорони здоров'я в Україні назріла давно.

Майже два роки тому Верховна Рада України проголосувала за Закон 2168-8 «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 року. Таким чином медична реформа дала «зелено світло» змінам фінансової системи медицини. Вже з січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін в охороні здоров’я.

Медреформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри.

Кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від свого місця проживання чи прописки, та підписати з ним декларацію на обслуговування.

Відповідно бюджетні гроші почали надходити до того медзакладу, де працює лікар, якого обрала людина.

Наступний етап медичної реформи — реформа вторинної ланки. Нова очільниця Міністерства охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила, що до кінця 2019-го Україна буде готова до другого етапу медичної реформи, голова Національної Служби здоров’я України Олег Петренко також прогнозує, що у 2020 медреформа охопить і вторинну ланку.

З 2020 року медичні заклади вторинної ланки, в тому числі і  Рубіжанскька центральна міська лікарня, будуть переходити на нову модель фінансування - фінансування за принципом: «гроші йдуть за пацієнтом».

А от докладніше про те, як   працюватиме вторинна медична допомога у Рубіжанській центральній міській лікарні,  яка надає медичну допомогу другого рівня, Едуард Кравченко обіцяв розповісти наступного разу.

Не змогли ми не спитати і дещо провокаційне…

«Дехто з місцевих депутатів вважає вас «бюджетними присосками». Що скажете з цього приводу? – спитали ми у Едуарда Кравченка.

«Я не буду коментувати емоційні висловлювання окремих малодосвідчених депутатів міської ради. Я скажу про інше ми готові активно співпрацювати з депутатським корпусом, членами виконкому, тому що, нагадую, наша лікарня - це комунальна власність.

Більш того,  усі  зміни у лікарні, у нашій діяльності ми будемо доносити до всіх мешканців міста через засоби масової інформації. Попереду у нас багато роботи! І ми до неї готові», - наголосив наприкінці зустрічі Едуард Кравченко.

Головний лікар Едуард Кравченко розповів про початок реформування другої ланки.

Підготував  Володимир Сидоренко.


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus