Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  13:08 Президент подякував США за розблокування виділення військової допомоги Україні 12:20 Виступ Володимира Зеленського на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії 12:05 Володимир Зеленський під час зустрічі з Вільямом Тейлором подякував США 12:03 Зеленський про вибори на окупованих територіях 11:25 Путин потребует «железных гарантий» формулы Штайнмайера 11:20 Поговоримо про українську духовність 11:03 16 вересня – останній день переходу на спрощену систему 10:38 14 вересня - день Першої медичної допомоги 10:13 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 14.09.2019 року 10:11 Прикордонники виявили зброю та незаконний продаж наркотичних препаратів  
     
 
 

Есть мнение


06.09.2019 / 11:27 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Нові напрямки роботи Луганського обласного центру зайнятості

Сьогодні ми продовжуємо говорити про роботу служби зайнятості. Сюди  звертаються різні категорії громадян.

Хтось втратив роботу через скорочення штату або закриття підприємства, хтось отримав диплом, але не має обов’язкового досвіду, а хтось хоче змінити роботу та не знає з чого почати.

На сьогодні державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також  здійснює виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою роботи.

Читайте також Про цікаву роботу та гідну зарплату

Головними завданнями державної служби зайнятості на сучасному етапі є: розвиток активних програм сприяння зайнятості населення; підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці;  адресна допомога у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення; запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць.

Сьогодні державна служба зайнятості – це структура, яка об’єднує 583 центри зайнятості по всій Україні.

Наш співрозмовник - директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій  Володимирович Болотський. Ми поговоримо докладно про нові напрямки  роботи обласного центру зайнятості, як ці нововведення у роботі впливають на «пересічних» громадян.

Що це за новітні форми роботи? Ну, наприклад, така програма, як «кар’єрні радники».

З початку 2019 року  в службі зайнятості реалізовується інститут кар’єрного радника. Впровадження нового проекту – єдиного куратора для безробітних, передбачено Постановою Кабінету Міністрів  України.

Відповідно до Постанови, фахівець, який виконує функції радника, буде надавати допомогу клієнту впродовж усього процесу пошуку роботи.

При наданні послуг, кар’єрний радник повинен стати ланкою між клієнтом та потенційним роботодавцем.

Саме вони допомагатимуть людини визначити власний потенціал, побачити свої сильні сторони та спрямувати їх на досягнення мети.

Отже, кар’єрний радник буде допомагати  громадянину   самостійно визначити наявні конкурентні переваги, зокрема, здібності, навички. 

Такі фахівці покликані навчити громадян самостійно здійснювати пошук роботи, готуватися до співбесіди та створити ефективне резюме.

Додамо, що  запровадження інституту кар’єрного радника стало можливим саме завдяки співпраці Державної служби зайнятості (Центрального апарату) з Проектом Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

Сергій Болотський розповів про роботу сільських центрів зайнятості.

А я можу навести свіжі приклади з роботи центрів зайнятості у  сільській місцевості. Про них я дізнався зі сторінки обласного центру зайнятості у Фесйбуці.

Так, наприклад, нещодавно у Станично-Луганському районному центрі зайнятості  пройшов інформаційний семінар для безробітного населення з техніки пошуку роботи.

Наступний приклад, в Білокуракинському центрі зайнятості відбулися робочі зустрічі працедавців з фахівцями районної служби зайнятості та Ярмарок вакансій для шукачів роботи.

Роботодавці  запропонували вакансії: водій автотранспортних засобів, підсобний робітник, агроном, бухгалтер, дорожній робітник, технік-лаборант та інші.

Поговорили ми також і про особливості роботи міських центрів зайнятості.   

Наш співрозмовник розповів про механізм  перекваліфікації робітничих кадрів. Перекваліфікація та підвищення кваліфікації відбувається на базі Луганського центру професійно-технічної освіти.

Головне – ЦПТО має бути близьким до особи, яка вирішила навчатися. Тільки у 2018 році перекваліфікацію пройшло 2 тисячі осіб, більше 500 осіб отримали нові робітничі професії, як то кажуть «з нуля».

Окремими напрямками роботи Луганського обласного центру зайнятості є допомога внутрішньо переміщеним особам та з  особами, звільненими  з військової служби  після участі у проведенні АТО.

Сергій Болотський розповів про співпрацю з міжнародниками, саме щодо вивчення ринку праці. Але перед тим, як надати йому слово,   я наведу свіжий приклад.

Днями в Кремінському районному центрі зайнятості в студії підтримки та супроводу безробітних "Бізне$тарт" були наданні консультації для осіб, які виявили зацікавленність в діючих грантових програмах з питань провадження підприємницької діяльності.

Підтримку підприємцям пропонують Данська Рада у справах біженців, проект USAID «Економічна підтримка Східної України», програма ПРООН «Навчальна програма з розвитку навичок підприємства на сході України» та інші. 

Можна також назвати декілька прикладів інших новацій у Службі зайнятості. Так, у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості розпочав роботу Відділ рекрутингу.

Його завдання – швидко підібрати фахівців, які мають професійні здібності та особистісні якості, необхідні для вирішення завдань конкретної компанії.

Сьогодні Відділ рекрутингу має власну базу з понад 1600 резюме: це зареєстровані безробітні, претенденти, які не мають статусу безробітного та фахівці, які наразі зайняті на ринку праці. Всі резюме упорядковані за професіями та спеціальностями.

З метою посилення комунікацій з клієнтами служби зайнятості на веб-сайті  Єдине соціальне середовище зайнятості www.dcz.gov.ua впроваджено в роботу електронні кабінети для шукачів роботи та роботодавців.

За допомогою Електронного кабінету шукача роботи особі надано можливість створювати резюме, перейти на Платформу профорієнтації та розвитку кар’єри, пройти профорієнтаційне тестування та отримати результати проходження тестів.

У Луганському обласному центрі зайнятості впровадили інтерактивну карту вакансій «Google maps» для кожного району. Актуальні вакансії у будь-якому місті та районі Луганщини можна переглянути на офіційній сторінці ЛОЦЗ та у фейсбук.

Нова послуга дозволяє дистанційно за допомогою гаджетів чи комп’ютера отримати інформацію щодо вільних робочих місць, умов праці, вимог роботодавця та контактів рекрутерів центрів зайнятості.

Головне завдання служби зайнятості – це працевлаштування клієнта, а не супровід безробітних за допомогою матеріальних виплат. Отже, як ми бачимо, процес працевлаштування все більше адаптується під потреби та можливості кандидатів. І все більше зусиль докладається для того, щоб зробити процес зміни роботодавця максимально швидким та ефективним.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа.

Фото Луганського обласного центру зайнятості.


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

14.09 / 13:08

Президент подякував США за розблокування виділення військової допомоги Україні

14.09 / 12:20

Виступ Володимира Зеленського на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії

14.09 / 12:05

Володимир Зеленський під час зустрічі з Вільямом Тейлором подякував США

14.09 / 12:03

Зеленський про вибори на окупованих територіях

14.09 / 11:25

Путин потребует «железных гарантий» формулы Штайнмайера

14.09 / 11:20

Поговоримо про українську духовність

14.09 / 11:03

16 вересня – останній день переходу на спрощену систему

14.09 / 10:38

14 вересня - день Першої медичної допомоги

14.09 / 10:13

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 14.09.2019 року

14.09 / 10:11

Прикордонники виявили зброю та незаконний продаж наркотичних препаратів

14.09 / 10:01

Один з поранених загинув

14.09 / 09:58

За минулу добу - вісім поранених

13.09 / 17:30

Землекористувачі та власники землі сплатили майже 228 млн грн

13.09 / 17:15

СБУ заблокувала канал контрабанди наркотичних засобів

13.09 / 17:07

Про право на податкову знижку фізичної особи-підприємця

13.09 / 17:00

Місцеві громади отримали 232 мільйонів

13.09 / 16:42

На підтримку української армії Луганщина спрямувала 137 млн грн

13.09 / 16:35

Бюджетні аферисти

13.09 / 16:15

Викрили банду, яка «кришувала» гральний бізнес

13.09 / 15:15

Вилучено близько 200 кг марихуани

13.09 / 14:43

Зігріти Україну допоможуть ТЕС ДТЕК

13.09 / 13:15

Запрошують до ІІ Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «СвітОгляд»

13.09 / 13:12

У Біловодську пройде Луганський обласний бібліотечний форум

13.09 / 12:51

На Луганщині поліцейські викрили бойовика

13.09 / 12:48

Викрили чоловіка, який обдурив дитину

13.09 / 12:44

Поліцейські викрили наркоділка

13.09 / 11:17

СБУ викрила спільників бойовиків терористичної організації «ЛНР»

13.09 / 10:55

Будують дорогу Сватове – Містки

13.09 / 10:45

Поліція закликає громадян бути пильними

13.09 / 10:24

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2 млрд грн ЄСВ

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus