Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Есть мнение


08.07.2019 / 21:06 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Як підтвердити страховий стаж та де його шукати (частина перша)

Тема Пенсійної реформи, яка розпочалася у 2017 році,  залишається  однією з найголовніших тем у засобах масової інформації.

Ми присвячуємо українським реформам, зокрема Пенсійній реформі, багато уваги.  Тому ми знову і знову повертаємося до неї. Для нас важливо пояснити  доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі. Цій темі присвячена і сьогоднішня розмова. А конкретніше про те - Як підтвердити страховий стаж та де його шукати.

Наш співрозмовник - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.

Нагадаю, що Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України утворено у березні 2017 року шляхом злиття управлінь в місті Рубіжному та Кремінському районі. На цей час управління обслуговує територію з населенням 97 тис. осіб., з яких 58 тис. пенсіонерів, у тому числі 26 тис. внутрішньо переміщених осіб. 

Спочатку нашої розмови Наталія Смаглюк докладно розповіла про трудовий та страховий стаж, чим вони відрізняються.

Трудовий стаж – це період роботи до 01.01.2004, який підтверджується трудовою книжкою. З 2004 року введено поняття страхового стажу – це період роботи людини, протягом якого він сам чи роботодавець платив страхові внески. У цьому випадку одного запису у трудовій недостатньо. Якщо за цей період не підтверджено сплату внесків, він до стажу не зараховується.

Весь трудовий стаж до 2004 року при підтвердженні документами автоматично прирівнюється до страхового і враховується при призначенні пенсії.

Зараз поширена проблема - це відсутність трудової або записів в ній чи неточність даних. Як її розв’язати? Як довести наявність стажу без трудової книжки? Які документи для цього потрібні?

Наталія Миколаївна докладно розповіла про те, як підтвердити наявність трудового стажу без трудової книжки.

Для підтвердження трудового стажу приймають:

- довідки - підтвердження, що людина працювала на підприємстві в конкретний період;

- витяги з наказів про прийняття на роботу та звільнення;

- особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати,

- посвідчення співробітника підприємства;

- характеристики з місця роботи, що підтверджують працевлаштування;

- письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання;

- інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Трудовий стаж можна встановити на підставі й інших документів, виданих архівними установами.

А чи враховується в страховий стаж час навчання в університетах, інших вищих навчальних закладах? Пояснює Наталія Смаглюк.  

У вищих навчальних та професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, а також стаж підготовки в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується:

- дипломами;

- посвідченнями;

- свідоцтвами;

- довідками та іншими документами, виданими на підставі архівних даних, що містять відомості про періоди навчання.

За браком таких відомостей приймають довідки про тривалість навчання в закладі у відповідні роки за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Наша співрозмовниця пояснила також про колізії, які можуть виникати тоді, коли особа займалася приватним підприємництвом. Чи входить цей період до страхового стажу? 

Документом, що підтверджує ведення бізнесу, заснованого на приватній власності (за період до 1 травня 1993 року) є довідка з Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності (крім підприємців на спрощеній системі оподаткування), з 1 липня 2000 року підтверджується довідкою з бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Трудовий стаж підприємців на спрощеній системі оподаткування до 1 січня 2004 підтверджується:

- спеціальним торговим патентом;

- довідкою про сплату страхових внесків;

-  свідоцтвом про сплату єдиного податку (ЄП); 

- патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку;

Починаючи з 01.01.2004 підприємницька діяльність зараховується до трудового стажу на підставі довідки з бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Дуже важливою темою залишається тема включення часу військової служби в армії, інших силових структурах до страхового стажу.

Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Для підтвердження військової служби, а також служби в цивільній обороні, Держспецзв’язку, органах держбезпеки, розвідувальних органах приймаються:

• військові квитки;

• довідки архівних і військово-лікувальних установ;

• довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС

Військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі при виконанні інтернаціонального обов’язку, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, визначеному Міноборони. Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ, Нацполіціі приймаються довідки, видані згідно з порядком МВС.

Поцікавилися ми також такою проблемою - стаж особи та догляд за інвалідами. Тобто ми спитали про тих людей, які доглядають хворих та немічних людей. Як правило, це їх близькі родичі. Чого очікувати їм?

Тривалість догляду за інвалідом 1-ої групи, дитиною-інвалідом (до 16 років), а також хворим або престарілим пенсіонером, який за висновком лікарів вимагає постійного догляду, встановлюється на підставі:

• акту обстеження фактичних умов догляду, який складається органами Пенсійного фонду на підставі відомостей житлово-експлуатаційних організацій за місцем проживання, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їх сусідів

• документів, які підтверджують інвалідність (виписка з акту огляду медико-соціальної експертної комісії, медичні висновки, пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача допомоги або довідка органів соцзахисту, ПФ і т.д.)

• документів, що засвідчують вік (свідоцтво про народження, паспорт, довідка житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем прописки).

Окрім звичайної роботи, працівники  Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області постійно проводять зустрічі з населенням, з мешканцями віддалених територій, у трудових колективах.

За словами нашої співрозмовниці, на зустрічах у трудових колективах, на особистих прийомах обговорюються  актуальні питання пенсійної реформи. Як нам розповіла Наталія Миколаївна Смаглюк, з метою покращення ситуації управлінням проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності офіційного працевлаштування, участі у добровільному страхуванні.

Прикладом таких зустрічей можна назвати  виїзний прийом громадян у приміщенні сільської ради с. Боровеньки Кремінського району та зустріч з трудовим колективом установи.

Під час заходів пенсійними  розповідають  про діючу пенсійну систему, докладно зупиняються  на питаннях зарахування страхового стажу та легалізації заробітної плати, розповідають про послуги які надаються через WEB-портал Пенсійного фонду України, про послугу інформування шляхом відправлення СМС-повідомлень.

Традиційною стало проведення «гарячих телефонних» та скап-ліній. Все це відбувається  з метою надання дистанційних консультаційних послуг. Часто  прийом громадян прямою телефонною «гарячою» лінією проводиться начальником Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області Наталією Миколаївною Смаглюк.

Як правило, така лінія проходить впродовж двох годин і громадяни отримують  кваліфіковані роз’яснення на свої запитання про призначення та перерахунок пенсій,  виплати сум недоотриманої пенсії та допомоги на поховання, сплати єдиного соціального внеску та зарахування періодів роботи до страхового стажу.

До речі, наприкінці травня поточного року  в Рубіжанському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду було проведено День відкритих дверей. Метою заходу було наближення пенсійних послуг до населення.

Наступного разу ми продовжимо тему – «Як підтвердити страховий стаж та де його шукати?».

Контакти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

У  Рубіжному управління знаходиться за адресою: вулиця Студентська, 35-А, телефони для довідок - 06453-6-43-76; 095-402-63-81. У місті Кремінна управління знаходиться за адресою  - площа Красна, 2, телефони  – 06454-2-10-31;  050-056-54-63.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus