Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Есть мнение


17.07.2019 / 13:39 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Як підтвердити страховий стаж та де його шукати (частина друга)

Тема Пенсійної реформи залишається  однією з найголовніших тем у засобах масової інформації.

Для нас важливо пояснити  доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі.

Цій темі присвячена і сьогоднішня розмова, ми продовжуємо говорити про те, як підтвердити страховий стаж та де його шукати.

Наш співрозмовник - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.

Читайте також Як підтвердити страховий стаж та де його шукати (частина перша)

Лише оформлена згідно з законодавством праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Останнім часом питання страхового стажу набуває все більшої актуальності.

Адже вже з 01.01.2018 при виході на пенсію необхідно досягнути пенсійного віку та мати необхідний страховий стаж.

Пенсія за віком призначається при досягненні віку 60 років за наявності у особи страхового стажу не менше 25 років та щороку страховий стаж буде збільшуватись на 1 рік, протягом 10 років.

До 2028 року потрібний страховий стаж буде складати 35 років. У поточному році в 60 років вийти на пенсію можуть тільки ті українці, які мають не менше 26 повних років стажу.

Для набуття страхового стажу необхідно працювати легально, вимагати від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуватись на неповну зайнятість та виплати «в конвертах.

Ось така вийшла розмова цього разу. Не оминули ми  тему стажу та періоду догляду за дітьми і поговорили про документальне підтвердження періоду догляду за дітьми для збільшення пенсійного стажу.

Процедура збільшення пенсійного стажу за рахунок включення в нього декретної відпустки, періоду по догляду за малолітньою дитиною заснована на наявності у непрацюючої матері підтверджуючих документів:

• свідоцтво про народження дитини або паспорт

• свідоцтво про смерть (якщо дитина померла)

• документ про те, що до досягнення дитиною 3 років мати не працювала (виписка з трудової книжки, відомості про відсутність підприємницької діяльності, довідка з ПФ).

Цікавою була тема страхового стажу осіб, які були засуджені. Слухайте пояснення від Наталії Смаглюк щодо трудового стажу засуджених за час відбування покарання.

Термін утримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та час перебування на примусовому лікуванні підтверджується довідками МВС і зараховується до пенсійного (страхового) стажу при наявності:

• документів про реабілітацію

• довідки суду про прийняття виправдувального вироку

• довідки суду, прокуратури, досудового слідства про закриття кримінального провадження

Робота засуджених підтверджується довідкою МВС і довідкою про сплату страхових внесків до ПФ.

Тимчасова непрацездатність. Якщо вона розпочалася в період роботи, її тривалість встановлюють на підставі довідок, виданих за місцем працевлаштування.

Час догляду за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також пенсіонером, який, за висновком медичного закладу, потребує постійного догляду, встановлюють на підставі:

- акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду. Його складають органи Пенсійного фонду України на підставі відомостей житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання чи реєстрації, сільських, селищних рад, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, і їхніх сусідів;

- документів, що засвідчують перебування на інвалідності (для інвалідів I групи і дітей-інвалідів) і вік (для людей похилого віку і дітей-інвалідів).

У процесі розмови ми вияснили також що робити, коли немає документів, як вирішити це дуже складне завдання?

Отже, коли документи неможливо отримати через воєнні дії, стихійні лиха, аварії, катастрофи й інші надзвичайні ситуації, а також перепонами можуть стати ліквідація підприємства або брак архівних даних з інших причин.

У такому разі трудовий стаж встановлюють на підставі показань не менш як двох свідків, які працювали разом із заявником на одному підприємстві або в одній системі.

Вони повинні мати документи, що підтверджують їхню роботу на час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. Встановленим вважається період, що підтвердили не менш ніж два свідки.

Оформлення документів. Документи, що подають для підтвердження трудової діяльності, потребують підпису посадової особи і засвідчення печаткою у разі її наявності. Якщо в документі про стаж вказано лише роки без зазначення точних дат, датою вважається 1 липня відповідного року. Якщо не зазначено числа місяця, ним вважається 15. Якщо прізвище, ім’я, по батькові, зазначені в документі, не збігаються з даними в паспорті або свідоцтві про народження заявника, належність цього документа можна встановити в суді.

Важливо! Будь-який документ, виданий на тимчасово окупованій та тимчасово не підконтрольній території України, не дійсний і не створює правових наслідків. У такому разі підтверджувати трудову діяльність необхідно в суді.

Для тих, хто незабаром досягне пенсійного віку, але не має достатнього страхового стажу для набуття права на пенсійне забезпечення, варто знати, що нестачу необхідного страхового стажу можна поповнити для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років.

Яким чином? Про це розповідає Наталія Смаглюк.

– працевлаштувавшись на роботу, якщо тривалість часу до настання пенсійного віку дозволяє набути потрібний стаж (при цьому, Ви можете контролювати роботодавця щодо сплати ним страхових внесків в повному обсязі, зареєструвавшись користувачем веб-порталу Пенсійного фонду України або підключивши послугу смс-інформування, звернувшись до найближчого сервісного центру пенсійної служби);

- шляхом укладення в органах державної фіскальної служби договору про добровільну участь, здійснивши одноразову сплату за минулі періоди, починаючи з 2004 року, в які особа не підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, або забезпечивши таку участь в поточному часі. Укладаючи договір про добровільну участь людина може придбати лише загальний страховий стаж, не можна докупити пільговий чи спеціальний стаж роботи;

- для осіб, які офіційно працювали за кордоном в країнах, з якими Україна уклала договори в галузі соціального забезпечення, є можливість підтвердження «іноземного» стажу компетентними органами цих країн документами, легалізованими відповідно до законодавства (Іспанії, Португалії, Чехії, Словаччині, Польщі, Болгарії, країнах Прибалтики).

Наталія Смаглюк  також дала поради для тих, хто офіційно працював за кордоном.

Чи можливо контролювати сплату внесків і зарахування стажу не виходячи з дому? Як і куди звертатися?

Одними із найбільш популярних засобів дистанційного отримання послуг без зайвих часових та просторових витрат є:

- СМС-інформування ПФУ - яке дозволить щомісячно безкоштовно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб – про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж; для пенсіонерів – про результати розгляду звернення за призначенням пенсії, необхідність звернення до ПФУ для підтвердження даних про особу;

- Веб-портал електронних послуг ПФУ, де можливо отримати максимум корисної інформації за мінімальних часових затрат.

У ньому зосереджено інформацію не тільки з пенсійного забезпечення, а й зі сплати єдиного соціального внеску роботодавцями, зарахування страхового стажу кожній із застрахованих осіб тощо.

На цьому популярному електронному сервісі пенсійної служби не виходячи з дому можна дізнатися про:

розмір нарахованого заробітку;

суму сплачених внесків;

тривалість зарахованого стажу:

середній заробіток за певний період;

призначення і перерахунок пенсії;

стан розрахунків з Пенсійним фондом (для юридичних та фізичних осіб-підприємців)

інформацію про умови виплат та перерахунків пенсій;

контакти управлінь пенсійної служби та графіки їх прийому,

Зареєстровані користувачі також мають змогу:

подати заяву на призначення пенсії;

записатися на прийом до спеціаліста

замовити та отримати в режимі онлайн довідки та інші документи з підтвердженням QR-кодом

та отримати багато інших корисних послуг.

Реєстрація на Веб-порталі електронних послуг здійснюється з використанням електронного цифрового підпису або за логіном і паролем. Логін і пароль видається в будь-якому відділенні Пенсійного фонду за умови пред’явлення паспорта та ідентифікаційного коду. Електронний цифровий підпис можна отримати разом з електронним пенсійним посвідченням.

Пройшовши нескладну процедуру реєстрації на цьому електронному сервісі, користувач отримує доступ до широкого спектру послуг пенсійної служби у форматі 24/7 – тобто не обмежується часовими рамками робочого дня для вирішення того чи іншого питання, а може робити це у будь-який зручний для себе час доби.

Наприкінці розмови Наталія Смаглюк повідомила нас про те, що для мешканців території проводяться телефонні гарячі лінії та прийом по скайп-зв'язку. Вона також нагадала  контакти – як звернутися до Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України. 

Треба також згадати, що спеціалісти Рубіжанського  управління Пенсійного фонду  проводять  виїзні прийоми громадян. Так, наприклад, у травні Наталія Смаглюк провела виїзний прийом громадян на території Новомикільської сільської ради.

Пенсіонерам роз’яснено переваги одержання пенсійних виплат через банківські установи, а в разі відкриття рахунку в Ощадбанку ще й додаткові можливості оформлення електронного пенсійного посвідчення та його функції. Всім присутнім роз’яснено можливості користування ВЕБ - порталом електронних послуг Пенсійного фонду України.

Ще однією новітньою формою роботи є  проведення флешмобів. Нещодавно відбувся такий захід на тему: «Легальна зайнятість – запорука соціального захисту населення» та виїзна акція «Крок на зустріч». Під час заходу спеціалісти Пенсійного фонду України  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед пересічних громадян щодо важливості офіційного працевлаштування.

***
Контакти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

У  Рубіжному управління знаходиться за адресою: вулиця Студентська, 35-А, телефони для довідок - 06453-6-43-76; 095-402-63-81.

У місті Кремінна управління знаходиться за адресою  - площа Красна, 2, телефони  – 06454-2-10-31;  050-056-54-63.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus