Перерахунок пенсій – чого очікувати надалі до кінця 2019 року
Тема Пенсійної реформи, залишається однією з найголовніших тем у засобах масової інформації. Ця тема турбує наших слухачів. Тому ми знову і знову повертаємося до неї.
Для нас важливо пояснити доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі.
Цього року відбулося декілька важливих перерахунків пенсії. Перший із них, пенсійники провели 1 січня, потім були інші зміни та виплати, останній раз з 1 липня, наступний з 1 грудня.
Органами Пенсійного фонду України Луганської області автоматизованим способом з 01 липня 2019 року проведено перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким з 1 липня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1936 гривень та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1564 гривні.
Із загальної кількості 330 тисяч пенсіонерів Луганської області автоматизованим способом перераховано пенсії 296 тис. осіб. Розмір пенсії збільшився майже у 182 тисяч осіб.
Також органами Пенсійного фонду України Луганської області автоматизованим способом з 01 липня 2019 року проведено перерахунки пенсій відповідно до змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
«Що відбулося у липні та чого очікувати пенсіонерам до кінця 2019 року?» - цій темі присвячена і сьогоднішня розмова.
Наша співрозмовниця - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.
Нагадаю, що Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України обслуговує територію з населенням 97 тис. осіб., з яких 58 тис. пенсіонерів, у тому числі 26 тис. внутрішньо переміщених осіб. У сфері обслуговування - місто Рубіжне та Кремінський район.
Наталія Смаглюк докладно розповіла про липневі перерахунки пенсійних виплат у Рубіжному та Кремінському районі.
Перерахунок пенсій проведено в автоматичному режимі і не потребує додаткових звернень громадян до органів Пенсійного фонду. Кому ж були перераховані пенсії?
Яку статистику маємо загалом по Луганщині? Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомляє кому було перераховано пенсії.
Згідно вказаної Постанови, було проведено перерахунки пенсій наступним категоріям громадян.
* особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж для жінок – 30 років, для чоловіків -35 років, розмір якої станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації, інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн. встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до встановленого розміру.
Перерахунок пенсії проведено одержувачам пенсій за віком, за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника незалежно від факту роботи та для пенсій у зв’язку з втратою годувальника необхідний (30/35) страховий стаж передбачено в кожного годувальника.
Із 64,5 тис. отримувачів пенсій за віком, вислугу років та по інвалідності, які потребували проведення зазначеного перерахунку, пенсію в розмірі 2000,00 грн. отримають 64,3 тис. осіб.
Середній розмір підвищення пенсії склав 243,37 грн. (В індивідуальному режимі пенсії буде перераховано 215 особам;
Із 5 тис. отримувачів пенсій у зв’язку з втратою годувальника (з двома та більше утриманцями), які потребували проведення зазначеного перерахунку, пенсію в розмірі 2000,00 грн. отримають 4,7 тис. осіб. Середній розмір підвищення пенсії склав 322,64 грн. В індивідуальному режимі пенсії буде перераховано 284 особам;
* особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій у випадку коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи – 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10166,00 грн.), II групи – 525 відсотків (8211,00 грн.), III групи – 360 відсотків (5630,40 грн.), встановлюється щомісячна державна адресна допомога до пенсії незалежно від факту роботи.
Із 3 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни I, II та III групи, у тому числі 400 пенсіонерів силових структур, пенсію в новому розмірі отримають 2,9 тис. осіб, у тому числі 322 пенсіонери силових структур.
Середній розмір підвищення пенсії цивільних осіб склав 1865,57 грн. Середній розмір підвищення пенсії пенсіонерів силових структур склав 2217,65 грн. В індивідуальному режимі пенсії буде перераховано 29 цивільним пенсіонерам.
* особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
військовослужбовцям, зокрема військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) пенсія по інвалідності розраховується з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та відсотку втрати працездатності за наявності в матеріалах пенсійної справи документів, які підтверджують особливий статус особи, перерахунок пенсії провадиться в індивідуальному режимі, суми доплати будуть отримані пенсіонерами в липні за графіком виплати.
Чого далі очікувати пенсіонерам у 2019 році? Коли, кому і на скільки підвищиться пенсія?
У 2019 році буде ще один перерахунок розміру пенсій відповідно до збільшення прожиткового мінімуму, визначеного законом про бюджет на цей рік. З 01.12.2019 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, затверджено у розмірі 1638 грн. Отже мінімальна виплата зросте з 1564 до 1638 грн. – на 74 грн, а максимальна з 15640 грн до 16380 грн.
Про це говорить наша співрозмовниця - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.
Не оминули ми також тему інвентаризації та цифровізації пенсійних справ.
Наталія Смаглюк також повідомила нас про те, що для мешканців території проводяться телефонні гарячі лінії та прийом по скайп-зв'язку. Вона також нагадала контакти – як звернутися до Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.
За словами нашої співрозмовниці, на зустрічах у трудових колективах, на особистих прийомах обговорюються актуальні питання пенсійної реформи.
Варто зазначити, що в Рубіжанському об’єднаному управлінні Фонду постійно відбуваються телефонні «гарячі» лінії з роз’яснення пенсійних питань. Громадян цікавить перерахунок пенсій, умови набуття права виходу на пільгову пенсію, отримання довідки про страховий стаж з Державного реєстру застрахованих осіб, можливість реєстрації на Веб-порталі
Пенсійного фонду України, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. На всі поставлені питання спеціалісти управління дають вичерпні відповіді згідно чинного законодавства.
Контакти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
У Рубіжному управління знаходиться за адресою: вулиця Студентська, 35-А, телефони для довідок - 06453-6-43-76; 095-402-63-81.
У місті Кремінна управління знаходиться за адресою - площа Красна, 2, телефони – 06454-2-40-31; 050-056-54-63.
Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.