Щороку в усьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Його мета - привернути увагу світової спільноти до важливості колективних дій та відповідальності зі зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо.
В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху кору є саме недостатній рівень імунізації.
Днями відбувся такий тиждень імунізації і на Луганщині.
В «Центрі первинної медико-санітарної допомоги Рубіжанської міської ради» було проведено семінар з фахівцями первинної ланки щодо посилення діяльності з імунопрофілактики, виконання обсягів імунізації та організації заходів серед населення з популяризації вакцинації.
Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями.
Наш співрозмовник - Тетяна Валеріївна Цихач – завідувач амбулаторією № 2 «Центру первинної медико-санітарної допомоги Рубіжанської міської ради».
Я спеціально задавав гострі запитання для того, щоб наша співрозмовниця пояснила нашим слухачам доступно та зрозуміло чого очікувати від щеплень. Вона гідно спростувала міфи про щеплення, які поширенні серед населення.
Багато міфів та чуток пов’язано з реакціями після щеплень. Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від вакцинації взагалі. В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть.
Йдеться про такі реакції, як підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції.
Здебільшого вони тривають протягом одного-двох днів та є абсолютно очікуваними реакціями на вакцини. В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно.
Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть. Втім, є багато міфів та неточностей стосовно таких реакцій серед батьків.
Тетяна Валеріївна Цихач докладна розповіла про вакцину проти кору.
Чи є вакцини безпечними? - Вакцини безпечні. Будь-яка ліцензована вакцина проходить декілька етапів випробувань, перш ніж схвалюється для використання, та надалі її регулярно перевіряють.
Національний календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію дітей проти 10 захворювань. Держава закуповує вакцини у відповідності до Календаря і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення для профілактики цих хвороб і захистити своє життя і життя своєї дитини.
Вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті в свою чергу – державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.
Усі вакцини безпечні, ефективні та якісні, перекваліфіковані ВООЗ – найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі.
Які вакцини використовуватимуть під час щеплень та наскільки вони якісні? - Всі вакцини якісні та безпечні, закуплені за кошти Держбюджету Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
Якість вакцин підтверджена перекваліфікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і масштабним досвідом використання у різних країнах світу.
Лікарі звертаються до населення - перевірте свій вакцинальний статус і всі щеплення, що зроблені вашій дитині і вам.
Якщо щось пропущено – поспішайте надолужити всі необхідні щеплення. Щеплювальні кабінети чекають на вас! Не будьте байдужими до себе та свого здоров’я! Щеплений – значить захищений!
Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.