Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  15:40 Відбудеться прес-конференція Луганської обласної Федерації кікбоксінгу WAKO 12:47 Як голосувати переселенцям? 12:28 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 15 червня 2019 року 12:20 Ефремов пойдет на выборы в десятке Оппоблока 09:43 В Україні уколи замінять пігулками 09:17 14 червня збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню 18:00 Коли відмова від виконання роботи не є порушенням трудової дисципліни 17:40 Коли працівника можуть відсторонити від роботи 17:00 Жінку засуджено за участь в організації та проведенні так званого «референдуму» 16:36  Навчальному закладу повернуто незаконно орендоване приміщення  
     
 
 

Переселенцы


15.05.2019 / 10:10 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Порядок надання соціальних відпусток

Державна служба України з питань праці  роз’яснила порядок надання соціальних відпусток.

Відповідно до Закону України «Про відпустки» тривалість соціальної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів).

Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку, прийомних батьків і батьків-вихователів), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається працівнику, якщо дитина перебуває на державному утриманні (крім прийомних дітей у прийомних сім’ях та вихованців у дитячих будинках сімейного типу).

Відпустка у зв'язку з усиновленням дитини віком старше трьох років надається за заявою особи, яка усиновила дитину, на підставі рішення про усиновлення дитини та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.

Державна служба України з питань праці   надає роз’яснення щодо отримання компенсації за соціальну відпустку на дітей. Зазначена відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини, до чи після.

Але право на неї має лише жінка, яка працює. Тому реалізувати своє право на використання цієї відпустки вона може за умови, якщо на день початку відпустки має стаж роботи в рахунок року, за який просить надати їй відпустку, тривалістю хоча б один день.

Чинним законодавством не визначено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки.

Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Таким чином, якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація.

На новому місці роботи він не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки така відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право».

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

15.06 / 15:40

Відбудеться прес-конференція Луганської обласної Федерації кікбоксінгу WAKO

15.06 / 12:47

Як голосувати переселенцям?

15.06 / 12:28

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 15 червня 2019 року

15.06 / 12:20

Ефремов пойдет на выборы в десятке Оппоблока

15.06 / 09:43

В Україні уколи замінять пігулками

15.06 / 09:17

14 червня збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню

14.06 / 18:00

Коли відмова від виконання роботи не є порушенням трудової дисципліни

14.06 / 17:40

Коли працівника можуть відсторонити від роботи

14.06 / 17:00

Жінку засуджено за участь в організації та проведенні так званого «референдуму»

14.06 / 16:36

Навчальному закладу повернуто незаконно орендоване приміщення

14.06 / 16:03

Прокуратура взяла на контроль хід розслідування ДТП у Попаснянському районі

14.06 / 16:00

Прокуратурою доведено вину зловмисника у замаху на контрабанду зброї

14.06 / 15:18

За користування надрами платники податків сплатили понад 186 млн грн

14.06 / 15:11

Платники Луганщини перерахували до бюджету майже 1,2 млрд грн ЄСВ

14.06 / 14:30

Завищена ставка земельного податку: як бути

14.06 / 13:59

СБУ виявила докази використання спецслужбами РФ соціальних мереж

14.06 / 13:02

Припинено схему отримання хабарів за призов на військову службу

14.06 / 12:29

Оперативники виявили в гаражі схованку з боєприпасами

14.06 / 12:03

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав 54 рази...

14.06 / 10:45

Допомагати просто! - благодійний фонд ПриватБанку

14.06 / 10:42

Ми вдячні за підтримку стратегічного курсу ПриватБанку – Петр Крумханзл

14.06 / 09:16

Зростає кількість обстрілів

13.06 / 18:57

Вечірній брифінг прес-центру Об’єднаних сил на 13 червня 2019 року

13.06 / 16:17

Внаслідок обстрілу у м. Золоте пошкоджено дах приватного будинку

13.06 / 16:00

Начальник поліції міста Рубіжне відзвітував про проведену роботу за 5 місяців 2019 року

13.06 / 14:15

До Станично-Луганського відділу поліції відряджена група підсилення

13.06 / 13:10

Правоохоронці Луганщини готуються до парламентських виборів 2019

13.06 / 09:01

12 червня збройні формування Російської Федерації 28 разів порушили режим припинення вогню

12.06 / 18:03

У ДТП на Луганщині загинули три 16-річні хлопці. Поліція встановлює обставини

12.06 / 18:00

За матеріалами СБУ до восьми років ув’язнення засуджено бойовика

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus