25 лютого, у семи регіонах країни – Запоріжжі, Житомирі, Рівному, Закарпатті, Миколаєві, Херсоні та Луцьку проходить Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година».

26 лютого до акції приєднається і Кропивницький. Про це інформує прес-служба Національної спілки журналістів України.

Нещодавно столичне керівництво НСТУ оприлюднило інформацію про наміри скоротити тривалість мовлення в регіонах із загальних 6 годин для радіо та телебачення до 1 год на добу для ТБ і 1 год 30 хв для радіо. Така ситуація неабияк непокоїть працівників та глядачів Суспільного в регіонах, адже може призвести до повного знищення місцевих телерадіокомпаній в Україні.

– Ці зміни викликають супротив та нерозуміння. Ми прагнемо говорити більше про події в регіонах, так само наших глядачів передовсім цікавлять події в області, а не в Україні загалом. Тому Житомир однозначно приєднується до акції – з 13.00 ми на площі із заздалегідь підготовленими плакатами та розповідаємо своїм глядачам про ситуацію, що нині складається із радіо та телебаченням, – розповідає журналістка «UA: Житомир» Наталія Дехтієвська. – Знищення ТБ і радіо під час війни – це загроза національній безпеці.

Думку колег розділяють і в Запоріжжі, де так само в обідню перерву планують долучитися до акції на захист суспільного мовлення в Україні.

– Мета акції – зупинити концепцію, яку впроваджує правління НСТУ, адже вважаємо, що це не правильно для регіонів, тим більше прикордонних, врізати години мовлення. Ми зверталися і надсилали чимало листів у Київ. Сподівалися, що нас почують, але, судячи з усього, не достукалися, – розповідає співорганізатор акції, голова Комітету захисту суспільного в Запорізькій НСТУ Володимир Подчоса. – Тож вирішили акцією привернути до себе увагу, щоб розпочався певний діалог. Адже щось робиться, а комунікацій ніяких немає: на яких підставах вони зробили такі висновки про годину мовлення, чи проводилися якісь дослідження в регіонах – ми не знаємо.

У Національній спілці журналістів України солідарні з колегами із Суспільного мовника з усієї країни та переконані, що регіональне мовлення треба розвивати, а не ліквідовувати.

– Місцева аудиторія має право бути добре поінформованою про події у своєму регіоні та у своїй громаді, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Сотні місцевих журналістів та технічних співробітників по всій країні – це великий скарб Суспільного, а не баласт, якого нині хоче позбутися столичне керівництво.

Всеукраїнська акція проходить 25 лютого з 13.00 біля приміщень телерадіокомпаній регіональних мовників. Адреси проведення акції:
   
Запоріжжя, вул. Матросова, 24-А

Житомир, вул. Театральна, 7

Миколаїв, пр. Центральний, 24-Б

Кропивницький, Площа Героїв Майдану (26 лютого, о 13.00)

Херсон, вул. Перекопська,10

Луцьк, вул. Словацького, 9

Ужгород, Київська набережна, 18

Рівне, вул. Котляревського, 20-А

На фото – акції у Житомирі, Запоріжжі та Луцьку.© 2009 Paralel-Media - Новини без упереджень