Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Актуальная тема


19.02.2020 / 12:59 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Діалоги у сфері психічного здоров’я (частина перша)

Сьогодні, поговоримо про психічне здоров’я українців, яке безсумнівно пов’язано з нашим сьогоденням, а отже з війною.

4 лютого 2020 року у Рубіжному на базі державного закладу  «Луганський державний медичний університет» розпочалася реалізація пілотного проекту «Психічне здоров’я для України», який буде реалізовуватися  протягом 2020-2024 років. Проект підтримується Посольством Швейцарії в Україні.  «Діалоги у сфері психічного здоров’я» – ініціатива проекту «Психічне здоров’я для України».

Перша зустріч була присвячена темі «Охорона психічного здоров’я у громаді та роль «первинної ланки» медичних закладів охорони здоров’я». В актовому залі ЛДМУ зібралися фахівці, які дотичні цій важливій проблематиці: представники сфер медицини, соціального захисту, освіти.

З теплими вітальними словами їх зустрів  ректор, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Ігор  Іоффе. У своєму виступі він зазначив, що сьогодні    Луганський державний медичний університет, який так вдало «вписався» у рубіжанські реалії, динамічно розвивається, вдало поєднуючи медичну науку та практику.

Наш перший співрозмовник – Віталій Климчук, доктор психологічних наук, координатор з розвитку послуг із психічного здоров’я у громадах (Схід), експерт із психічного здоров’я МОЗ України та Національної Служби здоров’я України (НСЗУ), член галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО – «Охорона здоров’я»).

Віталій Климчук докладно розповів про проект.

Луганська, Донецька та Львівська області стали пілотними регіонами цього проекту.  Про те, чому обрали саме ці регіони розповідає Віталій Климчук.

Анастасія Панасенко – практичний психолог у громадській організації «Спілка Самаритян України», працює у Донецькій та Луганських областях. Вона розповіла про психологічну роботу з постраждалими від війни. Значна кількість їх пацієнтів – діти. І те, про що розповідає Анастасія Панасенко, не залишить байдужим нікого.

Заходи в рамках цього проекту проводяться з метою підвищення рівня обізнаності фахівців, популяризації психічного здоров'я дітей та підлітків, боротьбі зі стигмою, яка виникає при зверненні до психіатра та організації сучасної моделі системи психічного здоров'я. Зустрічі відбуватимуться на регулярній основі, із залученням якомога більшої кількості зацікавлених осіб.

Віталій Климчук розповів про те, як подолати стигму щодо хворих на психічні розлади.

Володимир Жуля – завідувач психіатричного відділення у «Сєвєродонецькій міській багатопрофільній лікарні»,  провідний фахівець з питань психічного здоров’я. За його словами,  з початком війни кількість звернень до лікарів-психіатрів збільшилися майже на чверть.

Ініціатори проекту «Психічне здоров’я для України» запевнюють, що планується розпочати навчання з ланки лікарів первинного рівня надання допомоги, поступово розширюючи коло: соціальні працівники, вчителя, вихователі дитячих садків та інші спеціалісти, які мають відношення до роботи з людьми.

Фахівці більше дізнаються про менеджмент психічних розладів, навчаться роботі з найпоширенішими психічними розладами.

Також буде приділятися увага міжвідомчої взаємодії, скеровуванню для отримання більш повної допомоги населенню, картування закладів, що надають послуги з психічного здоров'я населення.

Віталій Климчук розповів про етапи проекту та чого очікувати у цьому році.

Наступні зустрічі «Діалогів» можуть бути присвячені таким темам: Сучасні моделі піклування про психічне здоров’я у громаді, Планування розвитку послуг із психічного здоров’я у громаді, Оцінка потреб у послугах із психічного здоров’я, Налагодження міжсекторальної співпраці щодо психічного здоров’я громадян, Організація навчання та підтримка безперервного професійного розвитку фахівців у сфері психічного здоров’я, Як говорити про психічне здоров’я у громаді, долаючи стигму і дискримінацію? Роль користувачів послуг у розбудові охорони психічного здоров’я у громаді, Як робити промоцію психічного здоров’я та профілактику психічних розладів? Роль громадського сектору та ресурси релігійних громад у підтримці психічного здоров’я громадян, Реабілітація осіб із психічними розладами, Психічне здоров’я дітей та підлітків: що ми можемо зробити вже зараз для кращого майбутнього?  та інші теми, запропоновані учасниками.

Людська психіка здатна перенести безліч навантажень, це закладено в ній.

Особистість може пристосовуватися, адаптуватися до змін у своєму житті або в навколишньому середовищі, але різкі перепади, травми, важкі переживання, можуть вести до стійкої стресової ситуації, яка з часом переростає в синдром.

Посттравматичний стрес характерний не тільки для дорослого населення. Дуже уразливими для нього стають діти, адже психіка дитини дуже гостро сприймає ситуації на межі життя і смерті. 

На мій погляд тема психологічного здоров’я дуже актуальна. Саме тому, наступного разу ми поговоримо про особливості  піклування про психічне здоров’я у громаді,  про те, як говорити про психічне здоров’я у громаді, долаючи стигму і дискримінацію, про реабілітація осіб із психічними розладами та головне – як вберегти власне психічне здоров’я, здоров’я дітей та підлітків.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus