Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Актуальная тема


16.01.2020 / 13:30 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Реформа медичної галузі продовжується: на черзі «вторинна ланка» - Зоряна Скалецька

Сьогодні поговоримо про реформування системи охорони здоров'я в Україні. 2020 рік має стати переломним – реформи прийшли у «вторинну ланку».

З весни 2018-го стартувало реформування первинної ланки меддопомоги. Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець міг отримати якісну та доступну медичну допомогу. Держава почала фінансувати медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто оплачувати надання допомоги конкретному пацієнту.

Коли ми говоримо про реформи, варто пам’ятати, що в центрі уваги має бути – людина, «пересічна людина»  її бідами,  проблемами та  сподіваннями. Отже, і у центрі уваги нашої сьогоднішньої зустрічі - соціальний та антропогенний фактори, тобто що дадуть реформи пересічним українцям? Який стан справ зараз? Чого чекати у 2020 році і далі?

Наша співрозмовниця – очільниця МОЗ України Зоряна Степанівна Скалецька.

Зустріч з нею відбулася наприкінці минулого року під час прес-туру, який був організований «Українським кризовим центром».

Захід відбувався  у рамках спільного проекту «Українського кризового медіа-центру» (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн). Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу.

Цікава деталь – за фахом, Міністр охорони здоров’я України, не є лікарем, Зоряна Степанівна Скалецька - юрист. Вона - доктор правових наук,  юрист з біомедичного права. Досвід викладання медичного права більше 13 років для студентів, юристів, медичних працівників та управлінців, журналістів в Києво-Могилянській академії, НМУ ім. Богомольця, на десятках тренінгів, школах, майстер-класах та семінарах.

Зоряна  Скалецька також працювала експерткою Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, співавторка ряду законопроектів, експертних висновків для Верховної Ради України та Уряду, а також міжнародних проектів та організацій. Втім, про все це розповідає Зоряна  Скалецька.

Реформу вторинної ланки медицини планують запустити у 2020 році. Згідно з планами бюджету, розпочати перетворення на «вторинці» збираються з квітня. Також Зоряна Скалецька пообіцяла, що в квітні має стартувати програма медичних гарантій.

На зустрічі з журналістами Зоряна Скалецька розповіла про філософію змін, про те, що саме медична реформа з самого початку була апробована у Києві, Донецьку та інших містах на пілотних проектах. 

Перед суспільством, перед охороною здоров’я постає чимало викликів – від фінансування до різкого, близько 40 відсотків зниження народжуваності. Все це лише прискорює необхідність змін. І саме про них розповідає Зоряна Скалецька.

За словами Зоряни Скалецької треба позбутися ручного управління в Міністерстві.  

20 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла законопроект, який  запровадить в Україні комплексну систему трансплантації. З початку 2020 року в Україні розпочнуть проводити операції з трансплантації органів, які раніше відбувались за кордоном і потребували значних державних коштів. А ось що про цю тему говорила журналістам  Зоряна Скалецька.

«Запуск трансплантації в Україні – найкращий подарунок до Нового року. Міністерство охорони здоров’я України оплатило трансплантації, які відбуватимуться у 2020 році. Я вдячна кожному, хто долучився до цього складного процесу, команді, яка вірила у те, що вважалось неможливим» - підкреслила Зоряна Скалецька.

До речі, на наступний день після нашої зустрічі,  Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька взяла участь у прес-конференції у місті Житомир та презентувала основні пріоритети в системі охорони здоров’я у 2020 році.

«Принцип “Гроші за пацієнтом” ми поширимо на всі рівні медичної допомоги. Це дозволить розвивати конкуренцію серед медичних закладів і боротьбу за пацієнта. Такий підхід дозволить покращити якість медичних послуг. Ми забезпечили населення безоплатною первинною медичною допомогою.

Наразі працюємо над розбудовою відповідної системи контролю якості. Наша мета – збільшити потік людей саме на рівень сімейної медицини. Адже у всьому цивілізованому світі 80% проблем із здоров’ям вирішують сімейні лікарі і лише 20% - займаються вузькі спеціалісти.

В Україні ситуація – навпаки. До сімейників йдуть лише 25 % , а решта 75 % - відразу на рівень спеціалізованої допомоги. Такий підхід не дозволяє мати лікаря, який несе відповідальність за здоров’я людини на різних етапах його життя. Ми це змінюємо» - зазначила на своїй сторінці у Фейсбуці Міністр.

Одним із ключових напрямків роботи Міністерства охорони здоров’я України на 2020 рік стане запуск системи трансплантації.

Зоряна Скалецька повідомила, що до кінця 2020 року завершується створення системи громадського здоров'я. В кожній області працюватимуть регіональні центри громадського здоров'я, де будуть відділення імунопрофілактики.

В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху деяких захворювань, наприклад, кору, є саме недостатній рівень імунізації. Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями. Багато міфів та чуток пов’язано з вакцинацією. Чи є вакцини безпечними?

«Одне з головних завдань Уряду та Міністерства – зменшити рівень захворюваності населення. Це важливо для кожної родини - жити в безпечному епідемічному середовищі. Безпечне середовище, це коли 95% населення вакциновано відповідно до Календаря щеплень. Щоб не повторилась ситуація 2017 року, коли тисячі захворіли на кір через низький рівень вакцинації. І ми досі долаємо цю хворобу в Україні» - зазначила Зоряна Скалецька.

Із 2020 року буде розширюватися програма безкоштовних або з невеликою доплатою медикаментів «Доступні ліки».

Зараз це медичні препарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. На них у державному бюджеті закладено 2,1 млрд грн.

У майбутньому програма розшириться додатковими препаратами. Серед обіцянок міністра охорони здоров’я є намір у другій половини наступного року передати інсуліни на реімбурсацію (на програму «Доступні ліки»), а також затвердити механізми створення й застосування клінічних настанов.

Як зазначила Зоряна Скалецька, з 1 квітня 2020 року стартує програма медичних гарантій. Це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.

До неї увійдуть реімбурсація лікарських засобів, послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

У Державному бюджеті України на 2020 рік на фінансування програми медичних гарантій передбачено 72 млрд гривень.

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, говорячи про роль місцевої влади, зазначає, що влада не має права самоусуватися від проблем та викликів. Зоряна Скалецька підкреслила, що в умовах децентралізації, саме від місцевої влади залежить якість і доступність медичної допомоги.

У цьому році система охорони здоров’я України зосередиться на забезпеченні якісної та доступної первинної та екстреної медичної допомоги, запуску системи трансплантації, розбудові системи громадського здоров’я та успішній реалізації програми медичних гарантій, котра забезпечить українцям в тому числі безоплатні послуги з лікування інфарктів, інсультів, неонатальної допомоги та допомоги при пологах в тих закладах, які заключать договір з НСЗУ.

«Основне в медичній реформі – це люди. Пацієнти повинні отримувати якісну та вчасну допомогу, мати доступ до гарантованих державою медичних послуг, а лікар та медперсонал отримувати достойну зарплату, яка залежатиме і від якості надання послуг та їх кваліфікації.

МОЗ, відповідно до Програми дій Уряду, реалізовує три цілі: «Люди менше хворіють», «Люди, які захворіли, швидше одужують», «Люди довше живуть» - зазначила  на початку 2020 року на своїй сторінці у Фейсбуці Зоряна Скалецька.

А саме це вона донесла раніше, на зустрічі з журналістами Луганщини та Донеччини.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus