Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:11 США підтримали Україну напередодні зустрічі «Норманді» 20:07 РНБО України затвердила сценарій реінтеграції тимчасово окупованих територій 11:33 Ми повинні говорити з мешканцями окупованих – Зеленський 10:00 Вибори мають відбуватися після відновлення контролю над кордоном – Президент 09:23 Бойові травмування отримали два військовослужбовця Об’єднаних сил 23:50 Чого хоче Володимир Зеленський від Нормандської зустрічі? 16:02 Прокурор Олексій Ляшенко зустрівся з представником Омбудсмена на Донбасі 15:10 Володимир Зеленський про армію України 15:07 Президент нагородив військовослужбовців ООС 12:56 Платники перерахували до бюджету понад 2,8 млрд грн ЄСВ  
     
 
 

Народный юрист


02.12.2019 / 11:30 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Про відповідальність за порушення на роботі – пояснення Держпраці

Державна служба України з питань праці  роз’яснює відповідальність за порушення на роботі.

За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення - догана або звільнення.  Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.

Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

На працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність за статутами, положеннями та іншими актами законодавства про дисципліну, дисциплінарні стягнення можуть накладатися також органами, вищестоящими щодо органів, вказаних у частині першій цієї статті. Працівники, які займають виборні посади, можуть бути звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав, і лише з підстав, передбачених законодавством.

Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.

Відповідно до ст. 148 КЗпП дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

В ст. 149 КЗпП зазначено, що до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.

За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

Порядок зняття дисциплінарного стягнення визначено в ст.151 КЗпП, а саме:

якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення,

якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.

Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому чинним законодавством.

До інших новин. Чи зберігається право на щорічну відпустку у разі переведення на інше місце роботи?

Відповідно до ст. 81 Кодексу законів про працю України, за бажанням працівників, переведених на роботу з одного підприємства, установи, організації на інше підприємство, в установу, організацію, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації, щорічна відпустка повної тривалості надається до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення.

Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право».

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

07.12 / 21:11

США підтримали Україну напередодні зустрічі «Норманді»

07.12 / 20:07

РНБО України затвердила сценарій реінтеграції тимчасово окупованих територій

07.12 / 11:33

Ми повинні говорити з мешканцями окупованих – Зеленський

07.12 / 10:00

Вибори мають відбуватися після відновлення контролю над кордоном – Президент

07.12 / 09:23

Бойові травмування отримали два військовослужбовця Об’єднаних сил

06.12 / 23:50

Чого хоче Володимир Зеленський від Нормандської зустрічі?

06.12 / 16:02

Прокурор Олексій Ляшенко зустрівся з представником Омбудсмена на Донбасі

06.12 / 15:10

Володимир Зеленський про армію України

06.12 / 15:07

Президент нагородив військовослужбовців ООС

06.12 / 12:56

Платники перерахували до бюджету понад 2,8 млрд грн ЄСВ

06.12 / 10:58

Командира батальйону «Лєший» судитимуть заочно

06.12 / 09:03

5 грудня бойовики 8 разів порушили режим припинення вогню

05.12 / 12:22

У січні наступного року в громадян буде чотири вихідних підряд

05.12 / 12:04

Крістіна Лєонєнко – чемпіонка європейських змагань

05.12 / 12:00

Місцеві бюджети отримали майже 3,1 млрд гривень

05.12 / 11:39

РРО: безготівкова форма розрахунків

05.12 / 09:00

Втрат серед особового складу Об'єднаних сил не зафіксовано

04.12 / 16:27

Трудові книжки замінять електронними – Уряд

04.12 / 11:30

До зведеного бюджету платники Луганщини перерахували понад 5,5 млрд грн

04.12 / 10:00

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів виїзний прийом громадян

03.12 / 15:31

Уряд спростив реєстрацію фактів народження чи смерті на окупованих територіях

03.12 / 11:16

Податок на нерухомість - як не платити зайве

03.12 / 11:15

Місцеві бюджети отримали майже 14 млн грн від ліцензування

03.12 / 10:35

На Луганщині очікується погіршення погодних умов – сніг, ожеледиця

03.12 / 10:08

Направили до суду обвинувальний акт щодо особи з «народної міліції ЛНР»

03.12 / 09:00

Втрат серед військовослужбовців Об'єднаних сил внаслідок обстрілів не зафіксовано

02.12 / 18:00

Поки українські території окуповані, вибори там провести неможливо – Ольга Айвазовська

02.12 / 17:00

Кібербезпека, приватність у мережі, дезінформація – для чого навчаються журналісти?

02.12 / 15:36

На Луганщині представили нового прокурора – Олексія Ляшенка

02.12 / 13:00

Рецидивіст з дев’ятьма судимостями намагався перетнути кордон

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus